March March komentáře u knih

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Moje prvotina od autorky a jsem nadšená. Všechno mělo hlavu i patu, takové lehce vyprávěné, žádná křeč, nic co by nesedelo. Jak nám to autorka dávkovala, promichava osudy, tak tomu říkám skvěle namichany koktejl, koktejl lidských osudů, realně popsané životy, trápení, radosti, starosti, no jedním slovem WAU.

17.11.2020 4 z 5

Dívka, která musí zemřít Dívka, která musí zemřít David Lagercrantz

Mě to bavilo, i když byly nějaké pasáže moc...Lisbeth ta je nesmrtelna, to se ví. Trochu pretaze odryti Šerpy, ale příběh minulosti se mi líbil, i když bylo premafiovano, prerusakovano, preZalovano...vkládání jednotlivých příběhů autor dobře namíchal a asi dobře, že je série u konce, tedy, snad nám autor nenachysta prekvapko:-)

10.11.2020 4 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Plusy: čtivost, příběh dvou bratrů, vyprávění několika linek, skvěle nasazení jednotlivých příběhů, napětí.
Minusy: hodně postav, příběhy nedovysvetlene, část knihy by se dal vypustit, málo Lisbeth a Mikaela.

10.11.2020 3 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Kniha se mi líbila. Za mě, můžeme být rádi, že se autor odhodlal pokračovat po SL, protože latku dal vysoko. Ale za mě zdařilý pokus. Začátek tedy pro mne nezazivny, počítačový dej, nuda, nuda, nuda, ale potom...potom to byla jízda. Lisbeth je prostě neuvěřitelna a baví mě její příběhy. Autor krásně navnadil na další díl, jdu na něj...

31.10.2020 4 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Camilla Läckberg

Po dlouhé době jsem sáhla po "holcici knizce" a za jeden den přečteno. Naptosto skvele, zapracovani 2 dejovych linek, skvely pribeh, skvele vypraveni, moc jsem fandila Faye, kniha me totalne vtahla do deje. A jestli to bylo realne? Asi ne, ale to vubec nevadí...skvele zakončení dilu uz se tesim na dalsi, pze Faye nam ma jeste co odkryt...

25.10.2020 5 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Taaaak, to nám zase autor nachystal lákadlo na další díl...už aby to bylo...protože tento díl byl WAU, ne že by jiné nebyly, to neeee. Ale slet událostí, zápletky a to rozuzlení??? A občas, že je HH nesmrtelný? No a co...o kom bychom asi příště četli?:-) Začínám mít abstak po Harrym a to jsem ho před chvílí dočetla...

24.10.2020 5 z 5

Zlomené srdce Zlomené srdce Tim Weaver

Kniha mě moc bavila, zápletky byly skvěle, ty návraty do minulosti jsou dle mého gusta, to ze je to občas takové nereálné a proc ne? Opět si autor neodpustil David ala MacGyver, opět přežil co se dá, vidí co jiní nevidí a už jen ten macgayverovsky nozik mu chybí:-) Ale štěstí přeje připraveným a to David beze sporu je. Rozuzlení opět skvěle vymyšlené, popsané a hlavně to napětí... Mě to prostě baví, takže plný počet.

12.10.2020 5 z 5

Němé oběti Němé oběti Tim Weaver

V předešlém dílu si nás autor pěkně připravil a zapletka neměla chybu. Občas jsem se i ztratila a v jednu chvíli jsem zůstala nevěřícně koukat do knihy, nechtěla jsem pochopit a věřit co čtu, ale pak se to vysvětlilo:-) opět se z Davida stal tradiční MacGyver, chvilkami přetažené, ale to ke kniham od autora patří. A zase si nás autor pěkně připravil na další díl ...jdu se do něj pustit.

04.10.2020 4 z 5

Minulost Minulost Lee Child

Začnu asi od jinud, i kdyby byla kniha sebehorsi, tak ode mne dostane dobre hodnocení, protoze Jack je moje srdcovka :-) Udržet kvalitní cteni i po 23.dílech je opravdu "good job" :-) návrat do minulosti, byla jsem zvědavá, kam nás to zavede, tak ten smer se mi libil, ale " hra v lese " mě nenadchla. Ale jak jsem psala, Jack je Jack.

04.10.2020 4 z 5

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

Začnu od konce, závěr strhující, když už jsem myslela že je vše jasné, tak bum a vsechno jinak...takže konec neměl chybu. Pribeh zajímavý chvílemi prekombinovany, jak psala již většina, dalo se to zkrátit, aby nebyly nudnejsi pasáže. A David opět macgayverovsky vyřešil co se dalo, střelba, bouracka, no prostě "hero" se vším všudy.

06.09.2020 4 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Začátek byl trochu zdlouhavý, poměrně dost osob. Chvilkami zase mcgaiverovske štěstí, to holt k Davidovi asi patří:-) Tak už i tady nám autor naservíroval "happac", skvělá návnada na další díl.

29.08.2020 4 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Nic moc, tak jak se mi líbil předešlý díl, tak teď to bylo takové chaotické, nijaké. Když jsem se ke knizce vracela behem jejiho cteni, musela jsem precist zpetne nekolik stránek znovu, abych si osvezila pamet, co jsem naposledy cetla...jindy se tesim, až si zase vezmu knihu do ruky a hltam dalsi děj, ale tady ne.....Možná by stačilo, když by knížka skončila tam, jak našli všechny unesené a ne "akce hrbitov" to už bylo moc...i když netuším, jestli to nebyla návnada na další díl. Konec kritiky a třeba budu nadšená z dalšího dílu...

22.08.2020 3 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Skoro 500 stránek a nebyl čas na oddych, knizka mela spád, zadna nuda. Hlavní hrdina opět MacGayver:-), ze všeho dostane, všechno zvládne, no prostě kluk štěstěny, ale bavíme mě. Těším se na další pokračování. Jo a vraha jsem odhalila:-)

18.08.2020 4 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Zacnu od konce, závěr strhující, pro mě překvapivý. Zápletka/y některé trochu nereálné, nebo až prekombinovane. David je takový MacGyver, ze všeho dostane, zvladne, utece, prestrili, prepere, jen mu chybí macGayvrovsky nozik:-). Ale kniha přečtena rychle a určitě jsem zvědavá, jak bude pokračovat hlavní hrdina v dalších dílech.

06.08.2020 4 z 5

Čtvrtá oběť Čtvrtá oběť Håkan Nesser

Moje druhá kniha od autora a nadšení nesdílím. Část knihy zbytečně zdlouhavá, napětí skoro žádné, vysvetleni zaveru tak napůl, detektiv VV mi tedy k srdci nepřirostl, jeho arogantni chovani, no nic pro mne. Já být intendantem, tak bych už u policie nesloužila:-)

27.07.2020 3 z 5

Síť Síť Håkan Nesser

Knížka byla zvláštní...snažila jsem se dopatrat vraha, ale autor si vůbec nedal práci, aby čtenáře vtahnul a ten se snažil odkrýt vraha. Tady jsem se jen divila, kdo kdy umřel, chaoticke, detektiv VV taky zadny sympos(no, ono po Harry Boschovi to pujde hodne těžko:-), bylo to takové rozvlacne. Zápletka nebyla vůbec špatná, ale... ale sympos, nesympos dám mu ještě šanci:-)

22.07.2020 3 z 5

V troskách tornáda V troskách tornáda Linda Castillo

(SPOILER) Opět autorka nezklamala, dobré čtení, zápletka z minulosti je dle mého gusta. Překvapilo mě, že jedna dejova linka a zabralo to přes 300 stran. Jak psali již někteří, rodinný život Kate už to není takové vzruso, teď je to moc "sladke", nebo spíše přeslazené. Opět proběhla akce alá Kate, solo akce, ona těhu a jde někam sama...snad jsou nějací amisove ještě v záloze, aby měla Linda o čem psát:-)

08.07.2020 4 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Linda Castillo

Zase skvěle čtení, Linda je studnice nápadů pro zápletky. Za mě super, jen ten závěr s panem doktorem byl trochu moc, ale to Kate obcas miva, ty jeji sólo akce... Ale neva i tak je to skvělý thiler.

03.07.2020 4 z 5

Mrtví promlouvají Mrtví promlouvají Linda Castillo

Dobrý, dobrý a dobrý, vyšetřování hodně z minulosti je dle mého gusta, a zápletka/y super. I když jsem pachatele odhalila docela brzy, nic nezměnilo na tom, že se to cetlo dobře a amisove, snad tam nějací ještě zůstanou, aby měla Linda o čem psát:-)

03.07.2020 4 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

HH je prostě nenahraditelný, když docitam jeho knížky, tak je mi smutno. Teď to není ještě tak smutné, protože vím, že mě čeká jeste Nuz. A doufám, že JN bude pokračovat dál, aby nás fanoušky HH "uspokojil".

24.06.2020 5 z 5