mamzila mamzila komentáře u knih

Černá neděle Černá neděle Thomas Harris

Tento příběh mě nijak nenadchnul. Je to ovšem čistě tím, že mě nezaujalo téma. Autorovu stylu se nedá nic vytknout. Kniha je napsaná velmi příjemným, čtivým stylem. Já jsem knihu zvolila kvůli čtenářské výzvě (den v týdnu), ale jsem přesvědčena, že pokud někoho toto téma zajímá, nebude jistě zklamán.

Soumrak nad údolím Soumrak nad údolím Emma Raven

Ze tří volně na sebe navazujících knih je tato poslední asi nejpovedenější. Příběh má celkem hlavu i patu. Nechybí koně, pořádná záhada a trochu těch puberťáckých záležitostí.
10 letá dcera je z příběhů Salmy a Ryana unešená, takže záměr autorky se asi povedl.

Tajemství soumraku Tajemství soumraku Emma Raven

Tento díl je z trojice příběhů asi nejslabší. Ono tajemno, které je plusem příběhů, se zde objevuje jen minimálně až v samém závěru. Ovšem dcera je jiného názoru. Jsou tu koně a je to super.

Večerní přítel Večerní přítel Emma Raven

Maličko kýčovité. Nicméně pro malou slečnu (myšleno dceru), která teprve objevuje svět příběhů a knih je to poměrně slušné. A hlavně nechybí tajemno, duchařina a koně.

Běžecký klub na konci světa Běžecký klub na konci světa Adrian J. Walker

Řekla bych, že na první autorův pokus to nebylo špatné. Mám ráda knihy o různých vizích o "konci" světa, tak jak ho známe. Příběh je poměrně uvěřitelný. Zoufalý člověk skutečně dokáže neuvěřitelné věci. A konec byl opravdu velmi vydařený.

25.04.2020 4 z 5

Spící obři Spící obři Sylvain Neuvel

Na knihu jsem se chystala dlouho, nějak ji vždy odsunuly do pozadí jiné. Ale teď, když na ní došla řada ji musím jen chválit. Podání formou rozhovorů a záznamů není nijak na překážku. Již jsem se s tím setkala u vícero knih a většinou to příběhu dodává jiný, hlubší rozměr. "Jako by se to opravdu dělo". Začátek této série mě rozhodně nabudil k pokračování, hlavně tedy konec. Nemůžu se dočkat, co se s tohoto závěru vyvine.

25.04.2020 4 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Něco tak silného jsem už dlouho nečetla. Děj je v podstatě strašně jednoduchý, ale forma jakou je podán je neskutečná. Pocity z této četby mi v hlavě zůstanou pěkně dlouho.

23.04.2020 5 z 5

Život zn.: Hygge Život zn.: Hygge Rosie Blake

V této knize neočekávejte děj, téměř žádný v ní totiž není. Zato pohoda z ní sálá na dálku. A pozor: při čtení hrozí vznik akutní potřeby běžet do nejbližšího obchodu skoupit vonné svíčky, lampičky, chlupaté deky a polštářky.

23.04.2020 4 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Bylo to trochu utahané. Zkrátila bych to o 150 až 200 stran aniž by to ublížilo příběhu. Zápletka celkem slušná, ale Kepler to umí i lépe.

30.10.2019 3 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

U této knihy jsem měla trochu problém zvyknout si na hlavního hrdinu. Asi je to tím, že jde o čtvrtou knihu série. Knihu mi půjčila kamarádka, s tím, že je to "síla". Příběh je docela dobrý, vyústění děje skvělé, ale styl autora mi prostě nějak nesedne.

25.01.2017 4 z 5

Tak tohle je krása. Knihu jsem dostala od Ježíška, naštěstí i s oběma pokračováními. Nejenže je nádherná na pohled, ale když ji prolistujete, musíte začít číst - co mají znamenat ty divné fotky? a když začnete číst nemůžete přestat. Po přečtení jsem zkoukla film a ten mě teda trochu zklamal, kvalit knihy rozhodně nedosahuje, ale zase zbytek rodiny nalákal k přečtení knížky. Příběh hezky plyne, graduje a nenechá vás vydechnout. Už se pouštím do dalšího dílu.

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Jsem moc ráda, že jsem nejprve přečetla knihu, než jsem se podívala na film. Dost by mi vadilo znát konec. Kniha se mi četla výborně. Styl vyprávění je velmi zajímavý - pohled na stejnou věc z několika stran, fakt dobrý. Hlavní vypravěčky mi bylo chvílemi líto, tak trochu dost si zkomplikovala život. Ani konec mě nezklamal, někdy jsou ti nejdokonalejší chlapi, prostě zmetci.

Konec hlídky Konec hlídky Stephen King

Knihu jsem přečetla za dva dny. Moc se mi líbilo skloubení detektivky a trochu nadpřirozena. I když, kdo ví? Z mozku zatím využíváme jen velmi malé procento jeho kapacity. Třeba se jednoho dne Kingovy vize změní na skutečnost. Ale zpět ke knize. Příběh trilogie se zde dobře rozvíjí a je i důstojně a logicky zakončen. Celá série na sebe hezky navazuje a je to velmi příjemné počtení, a to i pro toho, kdo by neznal předchozí díly. I když je to samozřejmě lepší.

Archa zrůd Archa zrůd Pavel Fritz

Tuhle knížečku jsem koupila s časopisem Pevnost, byla přibalena jako dárek a přiznám se, moc jsem od ní neočekávala. O to příjemnější překvapení mě čekalo. Povídky jsou super, každá je jiná a moc se mi líbí, že většinou chybí klasický Happyend. Pointy jsou prostě mrazivě příjemné. Jestli se nepletu, tak skutečně "šťastně" skončí jen Kletba ticha. A také bych vyzdvihla lehce morální přínos povídek, protože mě tedy většina přinutila se nad námi lidmi zamyslet.

06.12.2016 5 z 5

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

Dočetla jsem a jsem celkem spokojená. Věk teenegera mám sice dávno za sebou, ale mě tenhle styl baví. Pro mě odpočinek od mého běžného žánru. Děj se mi líbil, nakonec to všechno dalo smysl a konec měl i nápad. Smrt některých oblíbených postav se daal předpokládat, protože svět bohužel není vždy hezké místo. A pro všechny stěžovatele opakuji, že kniha je určena pro puberťáky a tak ji tak prosím berte:-)

06.12.2016 4 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Tak druhý díl mám za sebou. Četlo se mi to celkem dobře, tenhle žánr mě dost bere. Nicméně musím uznat, že kniha je určena pro mladší čtenáře a ti starší, kteří se do ní pustí, s tím musí počítat. Děj ubíhá příjemně, není zbytečně natahován a už teď se těším, jak to vlastně dopadne, protože zatím fakt nevím, komu věřit.

06.12.2016 4 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Po Hunger games moje druhá dystopická série. A opět přečteno jedním dechem. Tento žánr postapokalyptické budoucnosti se mi líbí víc a víc. Nápad zavřít skupinu teenegerů do bludiště, ze kterého není úniku a sledovat, co to s nimi udělá, je zajímavý. Nejhorší je asi představa, že lidstvo by něčeho takového bylo klidně schopné. Jsem moc zvědavá na pokračování.

01.11.2016 5 z 5

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

Na knihu jsme narazila náhodně v Levných knihách a nemohla jsem odolat koupi. Přečtení této knížky je záležitost na jeden příjemný večer. Souhlasím s většinou zde zveřejněných názorů, že úžasný film je od knihy dost odlišný. Nicméně dokážeme-li oboje hodnotit odděleně, pak musím říct, že kniha je velmi čtivá a vtipná a film je naprosto geniální. Jelikož mám i druhý díl, tak jsem dost zvědavá na další Forrestova dobrodružství.

23.10.2016 2 z 5

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

Na knihu jsem se velmi těšila, jako na každou novinku od mého oblíbence. Líbili se mi třeba Nekrology, Duna, Posmrtný život nebo Pod psa. Celkově je kniha velmi čtivá, i když některé povídky jsou slabší a chybí to příjemné mrazení v zádech, na které jsem u Mistra zvyklá, nicméně Jestli si ji někdo zvolil jako první knihu od Kinga, pak z těch starších bude u vytržení.

23.10.2016 4 z 5

Mysterium tremendum Mysterium tremendum Sebastian Rainer

No! Docela dobře se to četlo, to zase ano. Ale popravdě řečeno je zajímavější vznik knihy a všechno to divadlo kolem ní, než příběh samotný. Porovnání s mým miláčkem Kingem - k smíchu:-)
Nicméně knihu mám v knihovně jako raritku do sbírky.

03.03.2016 2 z 5