mamzila mamzila komentáře u knih

Oživlá mumie Oživlá mumie Thomas Brezina

Dovolím si v tomto komentáři ohodnotit všechny mnou přečtené knihy z této série. Myslím, že komentovat každou zvlášť není potřeba, komentáře by byli velmi podobné.
Série "Tygrů" je v rámci literatury pro začínající čtenáře naprostý fenomén.
Má nápad, sympatické hrdiny, smysluplnou zápletku, dobrodružství, šťastný konec.
Styl psaní je jednoduchý, přesto velmi čtivý a zábavný. Také formát a rozsah knih je pro děti ideální.

Palác stříbrných panterů Palác stříbrných panterů Thomas Brezina

Pirátský poklad Pirátský poklad Thomas Brezina

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Pohled na hrůzy války a holokaustu pohledem nebo spíše "z hlavy" malého, naivního a nechápajícího dítěte. Velmi intenzivní zážitek.
Kniha se čte velmi dobře, příběh má spád ani závěr není zbytečně protahován.
Zkrátka snadno uvěříte, že příběh vypráví devítiletý chlapec, který nemá ani ponětí, co se kolem něj děje a bohužel ani netuší, co je zač jeho vlastní otec.
Knihu bych rozhodně zařadila do povinné četby nejpozději na druhém stupni ZŠ.

09.03.2021 5 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Jééé, to jsem já. Ale asi nebudu jediná, kdo se v této skvělé knížečce alespoň trochu pozná.

07.03.2021 5 z 5

Ústav Ústav Stephen King

Moc pěkné. Není to sice horor v pravém smyslu S. Kinga, ale i tak je to děsivé. Hlavně proto, že zde jde o děti a omezování jejich svobody a práv. Pokud někdo není právě skalní fanoušek S. Kinga, a přesto by nějakou jeho knihu rád zkusil, tuto bych vřele doporučila.

Deníky cizince Deníky cizince Elly Griffiths

Kniha se mi moc líbila. Moc dobře se četla, nemohla jsem se odtrhnou. Zápletka mi přišla dost originální a styl psaní mi sedl. Konec možná nebyl až tak překvapivý, ale byl o to uvěřitelnější

07.03.2021 5 z 5

Inspirace v odstínech šedi - Vítězné povídky soutěže Staň se novou E L James Inspirace v odstínech šedi - Vítězné povídky soutěže Staň se novou E L James * antologie

Nebyl to úplně můj šálek kávy, ale začínající autoři se snažili. Třeba se časem alespoň od některých dočkáme i lepších počinů.

07.03.2021 2 z 5

Začarovaný Hvozd - Příběh dětí z Končiny Začarovaný Hvozd - Příběh dětí z Končiny Klára Smolíková

Tato kniha je velmi dobrý způsob, jak seznámit malého čtenáře se žánrem fantasy. Jelikož je určena dětem od 8 let, je příběh poněkud jednodušší a méně propracovaný. To však není úplně na škodu, protože mladšího čtenáře alespoň neodradí. Skvělým doplňkem příběhu jsou úžasné ilustrace.

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Po přečtení jmen postav, jsem si řekla - "Jsem v háji, v tomhle se nemůžu nikdy zorientovat." a hele ono to šlo. Další problém pro mě představovalo velké množství historie a fyziky - a hle, opět překvapení. Vše bylo podáno tak, že jsem se neztrácela v ději, ani v postavách a knihu hodnotím jako velmi nezvyklé a velmi zajímavé sci-fi. Je pravda, že je kniha dost obsáhlá (nemluvě o tom, že jde teprve o první díl) ale zvládne to i méně vědecky nadaný čtenář (viz Já).

Stínozem Stínozem Peter Straub

Tak dočteno. Ale trvalo to. Když si zpětně sestavím příběh, nebylo by to tak špatné, ale...
Za prvé - rozhodně se nejedná o horor, ale o temnou fantasy, za druhé - spousty vycpávek, odboček, zbytečností a za třetí - styl psaní, ten mě vůbec neoslovil. Celkově max. 2 hvězdy - hlavně za začátek, tam to vypadalo slibně a možná jedna za konec, tak posledních 50 - 70 stran.

07.03.2021 2 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Mě se příběhy autorky líbí. Moc mě baví i přesto, že jsou plné klišé a mají atmosféru 80kových hororů. Možná právě proto. Je fajn, když autor nepotřebuje k postrašení čtenáře/diváka potoky krve, ale stačí mu k tomu zcela "klasické" prostředky.
Vůbec jsem neměla problém sžít se s hlavní postavou a celou dobu mě příjemně mrazilo.
A hvězdička navíc za konec.

01.11.2020 5 z 5

Zbouchnul jsem Satanovu dceru Zbouchnul jsem Satanovu dceru Carlton Mellick III

Pekelně Boží :-D. Velmi netradiční milostný příběh. No, když ji miluješ, je hodně co řešit. Tenhle autor mě fakt baví.

15.10.2020 4 z 5

Deník knihkupce Deník knihkupce Shaun Bythell

Tak tohle mě, upřímně, moc nebavilo. Ano věděla jsem, že jde o deníkové zápisky a tak nelze čekat nějaké dějové zvraty. Ale čekala jsem něco více zábavného. Spousta zápisků se podobalo jeden druhému, chápu, je to popis práce, takže se jednotlivé činnosti musí zákonitě opakovat, ale za mě prostě ne. Líbila se mi část s přípravou a průběhem literárního festivalu. Ale, kdyby byla kniha tak o polovinu kratší, asi by to bylo mnohem lepší.

08.10.2020 2 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Je krásné, pokud nějakou knihu můžete číst opakovaně a je úplně jedno kolik je vám let. Já se do kouzelného světa moc ráda vracím i dospělosti. Ten úžasný pocit nasednout do spěšného vlaku a nechat se "překvapit", co nás letos čeká. :-D

28.09.2020 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Na rereading HP jsem se chystala už delší dobu. Měla jsem trochu strach, aby se neporušilo to kouzlo z prvního přečtení před lety. No naštěstí mé obavy byly zcela liché a pokračuji dalším dílem.

20.09.2020 5 z 5

Strážci zákona Strážci zákona Richard Bachman (p)

Souhlasím se zdejšími komentáři ohledně množství postav. Jinak se mi kniha líbila. Kingův/Bachmanův styl je prostě svůj a čtenář ho musí buď milovat nebo mu prostě nesedí. Velké plus za konec - dovětek s dopisem, to se mi moc líbilo. Chystám se na Beznaděj, tak uvidíme...

14.09.2020 4 z 5

Ostrov Lhářů Ostrov Lhářů E. Lockhart (p)

Velmi zajímavé. Ke knize jsem se dostala díky své neteři, pro jejíž věkovou kategorii je příběh určen. Ale i já, jakožto "časem ověřený" čtenář, jsem si příběh užila. Od začátku mě zaujal styl psaní a vyjadřování, který je velmi neotřelý a vyústění příběhu samotného bylo též velmi překvapivé.

21.08.2020 4 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Dámy, nerozšiřujte klepy! Mohlo by se vám to nepříjemně vymstít.
Snadno uvěřitelný příběh - ano takto drby fungují a pak se nestačíme divit.
Velmi zdařilá prvotina.

08.06.2020 4 z 5

Chlípnost Chlípnost Filip Koryta

Ano, je to sprosťárna nejvyššího kalibru. Ale tak osobitá, vtipná a neodolatelná.

25.04.2020 4 z 5