Deník knihkupce

Shaun Bythell si založil knihkupectví, ale chodili mu tam lidé. Malebné městečko na pobřeží a desítky tisíc všemožných knih na skladě, co by si člověk mohl přát víc? Jsou tu bohužel ještě zákazníci, ten nejhorší mor na světě. Ať už vykřikují, jací jsou milovníci knih, a nikdy nic nekoupí, brouzdají mezi regály a pak si titul stejně pořídí levněji na Amazonu, nebo si ti ještě nestydatější klidně sundají boty a na hodiny se uvelebí s kupou knih u krbu. Vydávají podivné zvuky, smějí se svým banálním vtipům, otravují svými rozumy, různě překážejí a tlačí se za pult nebo se obchod rozhodnou navštívit těsně před zavírací dobou. Případně drze smlouvají. Je toho hodně, co z obyčejného misantropa udělá misantropa žijícího v neustálém stavu frustrace. Bez zákazníků to ale bohužel nejde, takže majitel zatne zuby a uleví si alespoň na stránkách deníku. Autorovy lakonické postřehy plné suchého humoru přinášejí svérázný pohled na obyvatele městečka a lidstvo vůbec. Aneb jak usmířit dvě protikladné potřeby, nutnost ticha a klidu a finančního přísunu bez interakce s těmi prokletými lidmi?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424193/denik-knihkupce-tNv-424193.jpg 3.769
Literatura světová, Biografie a memoáry
Vydáno, Dybbuk

The Diary of a Bookseller, 2017

Kniha Deník knihkupce

madem

Po přečtení divných hlášek jsem čekala, že dělat v knihkupectví bude sranda. Tato knížka mě vyvedla z omylu. I když jsou zábavné momenty, většinou je to tvrdý boj se zákazníky, dodavateli knih, i s Amazonem.

Regger

Pobavilo.

Mergirus
23.10.2020

Má možná nejdéle čtená kniha, ale stála za to. Líbila se mi. Je to taková nenáročná oddychovka, bez zbytečných zvratů a citových výlevů.

rubyna
20.10.2020

souhlasím, že deník knihkupce se musí dávkovat. Prostě si ho přečtete každý den kousek o polední pauze a život se čtenáři je hned jednodušší. Jeho tvořivost je inspirativní, nezapoměňte si najít jeho opravu Kindellu na youtube.

Anna 13
08.10.2020

Kdo píše o knihách, má mou pozornost.

Na tuto knížku jsem se strašně dlouho těšila. A když jsem se k ní konečně dostala, dala jsem jí přednost před všemi ostatními knihami toho dne donesenými z knihovny. A ze začátku jsem se života Shauna Bythella nemohla nabažit. Bavil mě jeho humor a netrpělivě jsem čekala, jaký další exotický návštěvník jeho knižního bludiště vstoupí do dveří.
Ale čeho je moc, toho je příliš.
Takže jsem se začala nudit. Autor knihy popisuje rutinu každodne a pouští se do popisů svého soukromí, které mě ani nezajímalo. Události se opakují. Sem tam se vynoří nějaká perla v podobě další interakce se zákazníky, občas se dozvíme něco opravdu zajímavého o obchodování s knihami, ale ve výsledku jsme přesyceni.

Jsem zklamaná a na Zpověď knihkupce už nemám energii.
Nevím, zda knihu doporučit. Neumím si dost dobře představit, že někdo bude chtít po Deníku další nálož v podobě Zpovědi.
Mně to asi stačilo.

mamzila
08.10.2020

Tak tohle mě, upřímně, moc nebavilo. Ano věděla jsem, že jde o deníkové zápisky a tak nelze čekat nějaké dějové zvraty. Ale čekala jsem něco více zábavného. Spousta zápisků se podobalo jeden druhému, chápu, je to popis práce, takže se jednotlivé činnosti musí zákonitě opakovat, ale za mě prostě ne. Líbila se mi část s přípravou a průběhem literárního festivalu. Ale, kdyby byla kniha tak o polovinu kratší, asi by to bylo mnohem lepší.

ajaworld
16.09.2020

Ale jo, líbilo se mi to. I když se všechno stále dokola opakuje. Bohužel jsou mi vzdálené/neznámé dané skotské reálie. Dám si pauzu a vrhám se na Zpověď knihkupce.

alexvera
27.08.2020

Skvělá kniha! Vtipná, lehce kousavá a hlavně plná zákazníků, kteří jsou svým způsobem slony z porcelánu.

knihkupectví

Shaun Bythell