mamzila mamzila komentáře u knih

Nejodlehlejší stanice Nejodlehlejší stanice Ben Aaronovitch

Zkusila jsem tento samostatný počin, abych se rozhodla pro pořízení či nepořízení celé série. A bohužel mě tedy kniha příliš neupoutala, až na malé výjimky mi nepřišla ani příliš vtipná. Příběh celkově mě nezaujal. Bylo to takové zmatené, neučesané, celkově prostě nezajímavé. Takže za mě Řeky Londýna rozhodně ne.

12.08.2021 2 z 5

Čarovný les Čarovný les Johanna Basford

Nádhera. Trošku větší formát, takže potřebuji více místa, ale obrázky jsou vážně nádherné . Všichni ti lesní tvorové a snové krajinky mě úplně pohltily.

09.05.2021 5 z 5

Obsidio Obsidio Amie Kaufman

(SPOILER) Dozví se vesmír co se odehrálo na Kerenze? Nebo zůstanou viníci nepoznáni a nepotrestáni?
Epický závěr skvělé série.
Nechybí velkolepé bitvy, hrdinství, něco k zamyšlení, nová lovestory.
Konec je úplná bomba.

Gemina Gemina Amie Kaufman

(SPOILER) Skoková stanice Heimdal čelí útoku výsadku zabijáků Beitechu.
Bránit ji bude nová dvojice teenagerů. Podaří se jim to, nebo už nezbude nikdo, kdo by přišel na pomoc uprchlíkům z Kerenzy, kteří se blíží na palubě Hypatie.
Výborné pokračování série.

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Skvělá sci-fi určená spíš mladší generaci. Ústředními hrdiny jsou totiž zamilovaní teenageři. Ale na akčnosti to rozhodně neubírá.
Tyto "hvězdné války" mají všechno - hrdiny, padouchy, útok na planetu, bitvy vesmírných plavidel i umělou inteligenci, která je možná víc lidská než by se mohlo zdát.
A grafické provedení - WOW

Marvel: Počátky. 60. léta Marvel: Počátky. 60. léta Stan Lee

Nejsem zrovna zářný příklad nadšeného čtenáře komiksů, ale i tak chápu, že tento svazek je základním stavebním kamenem knihovny každého, kdo miluje superhrdiny a jejich světy.

27.04.2021 4 z 5

Město knih Město knih Akram El-Bahay

Velmi zábavná až pohádková fantasy plná knih a mýtických postav, které jako by vystoupily přímo ze stránek příběhů.
Je to začátek série, takže se zatím seznamujeme s prostředím, postavami a příběh se rozjíždí. Asi i proto je v knize více popisů na úkor děje, ale kniha se dobře čte a série má dobře nakročeno.

13.04.2021 4 z 5

Hlas ze záhrobí Hlas ze záhrobí Thomas Brezina

Dovolím si v tomto komentáři ohodnotit všechny mnou přečtené knihy z této série. Myslím, že komentovat každou zvlášť není potřeba, komentáře by byli velmi podobné.
Série "Tygrů" je v rámci literatury pro začínající čtenáře naprostý fenomén.
Má nápad, sympatické hrdiny, smysluplnou zápletku, dobrodružství, šťastný konec.
Styl psaní je jednoduchý, přesto velmi čtivý a zábavný. Také formát a rozsah knih je pro děti ideální.

Pobřeží koster Pobřeží koster Thomas Brezina

Tajemství starého domu Tajemství starého domu Thomas Brezina

Dům u hřbitova Dům u hřbitova John Everson

Po delší době se mi dostala do rukou kniha označována jako horor, která skutečně má znaky hororového příběhu. Vhodná je zejména pro milovníky krvavých filmových hororů z 80. let. Za mě moc dobré počtení, vcelku jednoduchý příběh, členění na krátké kapitoly přispívá k plynulému čtení.
Nechybí klasické hororové prvky: strašidelný dům, duchové, potoky krve a hromady střev. :-D

17.03.2021 4 z 5

Báječné spojovačky Báječné spojovačky neznámý - neuveden

U těchto spojovaček jsem strávila několik příjemných chvilek. Některé obrázky byly lehčí, některé těžší. Některé byly po dokončení hezké, některé méně. Ale celkově je to fajn zábava, když se nesmíte hnout z místa a potřebujete se nějak zabavit.

15.03.2021 4 z 5

Adventní vybarvovací kalendář Adventní vybarvovací kalendář Jarmila Hannah Čermáková

Klasické omalovánky se zimní/vánoční tématikou. Hezká kresba, pěkný nápad - na každý den adventu jeden obrázek s básničkou. Povedené.

101 mandal pro krásný den 101 mandal pro krásný den Tereza Pecáková

Nebylo to úplně špatné, vzhledem k ceně. Ale určitě by prospělo trochu více kvality jak v kresbě, tak v tisku. Účel omalovánky splnily, ale patří spíše k těm méně povedeným.

15.03.2021 3 z 5

Mandel sonetů Mandel sonetů Miloň Čepelka

Dva díly této rozměry nevelké "knihy" jsem si za poměrně velkou sumu koupila jako suvenýr v muzeu Járy Cimrmana. Vynaložených peněz však v nejmenším nelituji. Čtení je jako milé pohlazení a vždy mi zlepší náladu.

Druhý mandel sonetů Druhý mandel sonetů Miloň Čepelka

Abeceda lásky Abeceda lásky Miloň Čepelka

Malé a milé. Takto by se asi v kostce dala ohodnotit tato miniknížečka plná veršíků, již by měl v kapse nosit každý mladý džentlmen.

Závan klíčovou dírkou Závan klíčovou dírkou Stephen King

Četla jsem s větším odstupem od přečtení celé Temné věže, ale byl to příjemný návrat. Celé vyznění série to nemění, pouze trochu obohacuje. Celkově dobré.

Volání zlaté sovy Volání zlaté sovy Thomas Brezina

Létající přízrak Létající přízrak Thomas Brezina

Série "Tygrů" je v rámci literatury pro začínající čtenáře naprostý fenomén.
Styl psaní je jednoduchý, přesto velmi čtivý a zábavný.
Také formát a rozsah knih je pro děti ideální.