malýčtenář malýčtenář komentáře u knih

Obchůdek s knihami Obchůdek s knihami Rebecca Raisin

Pohodové čtení. Kdo by nechtěl poznat Paříž, město plné turistů ,město lásky a památek , které nejdou zapomenout. Měla jsem to štěstí, poznat Paříž osobně. Takže hlavní hrdince jsem záviděla , ale přála, aby vše dopadlo dobře, jako v jejich oblíbených knihách. Příjemné počtení a dobrý konec.

23.02.2024 4 z 5

Dvě Markéty: Nenávist a láska Jana Jindřicha Lucemburského Dvě Markéty: Nenávist a láska Jana Jindřicha Lucemburského Jaroslava Černá

Jako vždy autorka dokáže zobrazit život v naší dávné historií s napětím a nádechem romantiky. Všechny její knihy jsou čtivé a pohodové.

Konec rodu Slavníkovců Konec rodu Slavníkovců Oldřiška Ciprová

I když je tato kniha určena spíš pro mládež, stejně mě zaujala. Ocitnout se náhle v prvním tisíciletí z moderní doby a prožít neuvěřitelné dobrodružství, také dobrý námět. Dobré počtení tak na jednu hodinu.

20.02.2024 5 z 5

Královna Žofie a Václav IV.: Láska na vratkém trůnu Královna Žofie a Václav IV.: Láska na vratkém trůnu Jaroslava Černá

Jako vždy krásný román o naší historii v podání této autorky. Není co dodat, opět za plné hvězdičky.

Vánoce na skotském hradě Vánoce na skotském hradě Donna Ashcroft

I když je už dávno po vánocích, příběh mě příjemně překvapil a vánoční pohodu jsem prožívala s hlavními hrdiny opět. Z počáteční nehody se vlastně začíná odvíjet vlastní příběh, který nemůže skončit jinak,než že všem vyjde tak, jak si přáli ve svých napsaných přáních pro Santa Clause. Moc pěkné pohodové čtení.

15.02.2024 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Snad moje první sci fi kniha, ke které jsem přistupovala s trochou nedůvěry. Nemám ráda tento žánr. Ale hned od počátku mě kniha vcucla do děje a nepustila mě. Zajímavé téma a napínavý příběh. Těším se na další díly, které zatím v knihovně nemají, bohužel.

11.02.2024 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Snad už vše bylo od čtenářů napsáno, jak klady i zápory. Jedno je jisté, že autorka napsala silný , emotivní příběh. Jak píše sama, žádné tajemství není nikdy pohřben tak hluboko, aby se nedalo vykopat. Přečteno jedním dechem. Úplně jiný žánr než ostatní autoři. Smutný, ale možná i pravdivý. Je mi z něho tesklivo, co všechno se může stát.

07.02.2024 5 z 5

Sladké pokušení Sladké pokušení Gabriele Marie Schuster

Pěkná odpočinková kniha na odpoledne. Samozřejmě , zápletka tak průhledná, že jinak , než šťastně to nemůže dopadnout. Příjemné počtení po různých jiných tématech plné násilí, vražd a pod. Občas je taková kniha potřebná.

05.02.2024 3 z 5

Klekánice Klekánice Tereza Bartošová

Kniha, která se četla velmi dobře. Napínavá až do konce. Krátké kapitoly, žádné zdlouhavé líčení. Zajímavý námět. Jen konec jsem čekala šťastnější. Bohužel i takové věci se dějí. Hrůza. Zkusím další knihu od autorky.

04.02.2024 5 z 5

Zapomeňte na neděli Zapomeňte na neděli Valérie Perrin

První kniha od autorky. Z počátku jsem moc nechápala děj, který se rozvíjí ve dvou časových liniích. Zdál se mi trochu zdlouhavý a nepochopitelný. Postupně jsem se ale do děje dostala a musím říci, že mě kniha, napsaná zvláštním způsobem, nakonec oslovila.

31.01.2024 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Co dodat k této knize? Smutný příběh dospívající dívky a její problémy s rodiči. Ovšem takovou psychologickou novelu jsem až nečekala. Kruté a děsivé, musela ji dosti dlouho vstřebávat, abych pochopila konání rodičů. A stejně jsem to nezvládla. Nepochopitelné.

29.01.2024 5 z 5

Vážka Vážka Michel Bussi

Napínavá detektivka, místy trochu zdlouhavá a neskutečně zamotaný příběh. Kdo tedy je nalezené dítě po havárii letadla? Nečekané rozuzlení a trochu neskutečný. Nevím, jaké mám dát hodnocení. Vzhledem k dobrému konci dávám za 4 * .

29.01.2024 4 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Opět zdlouhavý začátek, už jsem chtěla knihu odložit, ale když se v New Yorku objevil neodolatelný Todd, musela jsem dočíst tento přeslazený román. Uvidíme co bude další díl. Váhám, jestli raději nesáhnu po jiné knížce.

21.01.2024 3 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

První kniha od této autorky a musím říct, že mi dlouho trvalo, než jsem se začetla. A vůbec pochopila, o co vlastně jde. Až v průběhu akce v Kodani, jsem se dostala do obrazu a přála jsem všem zúčastněným mnoho štěstí. Zajímavé čtení, ale zkusím další díly.

21.01.2024 3 z 5

Okouzlená šamanka Okouzlená šamanka Nora Roberts

Pěkná pohádka pro dospělé. Chvíle pro romantiku . Zapomeňte na thrillery, krimi atd.

Mág z Monterey Mág z Monterey Nora Roberts

Opět stejný námět a krásný závěr. Pěkně se čte.

Pravá čarodějka Pravá čarodějka Nora Roberts

Jako pohádka pro dospělé, kteří mají rádi romantiku a trochu tajemná , proč ne. Všechny tři díly mají stejné téma. Láska zkrátka zvítězí nad vším. Čtení na jeden den.

10.01.2024 5 z 5

Sámo - Velký vládce Čechů a tajný vyslanec krále Chlothara Sámo - Velký vládce Čechů a tajný vyslanec krále Chlothara Josef Bernard Prokop

Sámo, kdo o něm něco ví? Jen jméno a co vice? Právě proto obdivuji autora, že dokázal vytvořit obsáhlé dílo a trochu nám přibližuje život v 7 století. Že si vymýšlí a obraz z této doby nemusí být pravdivý, ještě neznamená, že kniha je špatná. Mně se naopak líbila a s napětím jsem si ji velice ráda přečetla. Dávám plný počet hvězdiček.

04.01.2024 5 z 5

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

První kniha od autorky a hned zaujala svou romantikou, líčením přírody a rozdíly mezi vztahy lidi v Londýně a vesnicí. Nejprve hrdinka se uchylují do ústraní na venkov a myslí si, že se schová před lidmi a okolím. Netuší, co všechno ji čeká v malé vesničce. Nejen láska v podobě psa , ale možná i někoho dalšího. Pěkná romantická kniha , přečteno za dva večery.

29.12.2023 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Typická kniha od autorky. Žádná sentimentalita , spíš fakta, výborně zvládnutá psychologie. Dostáváme se do let dřívějších, které někdo z nás zažil. Jde o silný, strhujícím způsobem vyprávěný příběh jedné obyčejné pražské rodiny s jejich starostmi a radosti v jejich denním životě.

27.12.2023 5 z 5