malýčtenář malýčtenář komentáře u knih

Anna Falcká Anna Falcká Hana Parkánová-Whitton

Kdo by neznal Hanu Whitton a její knihy, ve kterých dokáže mistrně vystihnout naší historii opentlenou pěkným a zamilovaným příběhem. Jako každé její knize tleskám a těším se na další podobné knihy.

13.06.2023 5 z 5

Kořeny růže Tudorovců Kořeny růže Tudorovců Mari Griffith

Historii miluji a proto jsem se začetla do této knihy, která vypráví vlastně o původu jména Tudor. Kniha byla zajímavá a dodnes jsem opravdu nevěděla, že původcem jména byl vlastně neznámý šlechtic . Čtenář stále objevuje v knihách spoustu nových informací. Hodně z nich jsou opravdu historicky doložené.

13.06.2023 5 z 5

Chladnokrevný ničema Chladnokrevný ničema Lisa Kleypas

Takové pěkné oddechové čtení, trochu zápletky, trochu romantiky. Kniha na pohodu. Asi se pustím do dalšího dílu, ať vím jak vše dopadne.

06.06.2023 4 z 5

Cizinky ve vlaku Cizinky ve vlaku Lisa Unger

Tato kniha mě zpočátku zaujala a četla se velice dobře a děj napínavý. Postupně jsem ale ztrácela přehled, kdo je kdo. Děj se mi zdál trochu zamotaný a nesrozumitelný. Ale dočetla a jsem o hodnocení knihy trochu na rozpacích.

06.06.2023 4 z 5

Hlava světa Hlava světa Rebecca Gablé

Konečně jsem vzala do rukou tu velkou bibli, ale stačilo přečíst pár stránek a už mě děj vcucl a nepustil. Krásně popsané počátky křesťanství a pohanství na počátku středověku. Velice se mi kniha líbila, I když jsem se občas ve jménech a příbuzenských vztazích ztrácela. Velice čtivý román.

06.06.2023 5 z 5

Četla jsem nejprve druhý díl a zdál se mi lepší. Ale jako oddechové čtení a občas jako pobavení o začínající autorce dobrý. Její nevšední zážitky a vůbec soukromý život je jako na houpačce. Přesto se mi více líbí autorovy thrillery.

01.06.2023 3 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Krásný román , který hned zaujme. Viděla jsem film, ale nedá se srovnat. Samozřejmě kniha toho obsahuje více a nevím co dodat, neboť už všechno nejlepší o románu už bylo napsáno. Prostě jednička !!!!!!!

25.05.2023 5 z 5

Moje tlustá opilá svatba Moje tlustá opilá svatba Robert Bryndza

Začala jsem druhým dílem, ale dostala jsem se do děje a kniha pobavila, i když je psaná dost netypicky. Formou e mailu, kterými vlastně Coco vypráví celý svůj život. Takové lehké a zábavné čtení.

08.05.2023

Malé temné lži Malé temné lži Sharon J. Bolton

Už jsem četla lepší knihy od autorky. Sice zde bylo určité napětí a člověk stále čekal, jak vše skončí. Je psaná z pohledu třech lidí, kteří mají každý své tajemství a starosti. Děj je zasazen do exotického prostředí Falkland ,kde určitě není život lehký.

08.05.2023 3 z 5

Dilema lásky Dilema lásky Sandra Brown

Opět jsem se nechala zlákat na další knihu, která měla aspoň trochu zápletku a napětí, i když bylo jíž od počátku jasné, jak vše dopadne. Dokonalý muž a svobodná skoro matka s dítětem. Jak jinak než šťastný konec.

24.04.2023 3 z 5

Milenec ze snů Milenec ze snů Sandra Brown

No, asi jsem od autorky četla lepší knihy, ale jako odpočinek po různých thrillerech, dobrý . Slaďarna na jedno odpoledne. Spíše červená knihovna.

24.04.2023 2 z 5

Vinnetou a já Vinnetou a já Pierre Brice

Vinnetoua jsem už milovala od prvních filmů a tak jsem si se zájmem přečetla jeho vlastní autobiografii. Seznamuje nás již od počátku svého života, přes dospívání, až do zralého věku. Sice mě trochu mrzí, že stále vyzdvihuje svůj vzhled jako největší přínos ve své kariéře. Tu vlastně připisuje také hlavně ženám, které určitě hráli v jeho životě velkou roli. Zaujalo mě však jeho líčení o působení v Inodočíně a poté humanitární pomoci v bývalé Jugoslávii. Možná diky roli Vinnetoua, o kterou vlastně ani neměl zpočátku zájem, se vlastně prokázal jako správný a čestný člověk. Zajímavé čtení. Milovníkům Vinnetoua doporučuji.

24.04.2023 5 z 5

Travič Travič Sharon J. Bolton

Druhý díl se také odehrává v rozpětí 30 let. Opět se setkáváme s již známými postavami. Zdá se mi, že v těch mnoha jménech jsem se už začala ztrácet. Sice napínavé , ale přesto jsem nepochopila podstatu mnoha vražd. Proč a vlastně ,kdo za ními stál, není jaksi zřejmé. Bohužel, nemůžu sdílet nadšení jiných čtenářů.

12.04.2023 3 z 5

Rakvář Rakvář Sharon J. Bolton

Zvláštní kniha, kde se prolínají dvě časové období. Řekla bych, že napětí nechybí, ale to tajemno,čarodějnice a věci týkající se abstraktní života mě moc nesedly. Ale i přes to se pustím do druhého dílu a uvidíme, co bude následovat.

10.04.2023 3 z 5

Liščí tanec Liščí tanec Lenka Chalupová

Nový autor, nové téma. Zkrátka osudy jedné rodiny, které se prolínají a po zdánlivě poklidném životě každého z nich, dojde po jedné rodinné návštěvě ke zvláštním událostem. Napínavý příběh z běžného života běžných lidi. Doporučuji.

05.04.2023 4 z 5

Dějiny psal sex Dějiny psal sex Jan Bauer

Určíte nebudeme čekat knihu plnou erotiky a vášně, ale fakta, která ovlivňují chod po celý čas, co existujeme. Vždyť se dočteme, že už od počátku vztah muže a ženy znamená mnohdy více, než si myslíme. Od antiky, až po současnost nás autor seznamuje, jakou úlohu hrají city a mají vliv na život kolem nás. Pro mne velice zajímavé téma.Zkratka, dá se říci " za vším hledej ženu ".

05.04.2023 4 z 5

Prasklina Prasklina Sharon J. Bolton

Nechápu, jak se kniha nemůže líbit. Zpočátku jsem se musela zorientovat a vžít do děje. Následně jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Napínavý příběh a hlavně šťastný konec, i když se mi nezdá, že ve skutečnosti by to bylo jen tak lehké.

30.03.2023 5 z 5

Dvorní dáma Dvorní dáma Anne-Marie Vedsø Olesen

V knize jsme se přenesli na dvůr Kateřiny Medicínské, ke které přichází mladá krásná a vzdělaná Madeleine. Její nenadálá láska k veliteli hugenotů způsobí, že ztrácí přehled o tom , co je správné. Trocha historie a trochu milostného života tvoří jádro knihy. No, četla jsem I lepší.

29.03.2023 3 z 5

Válka královen - Eliška Přemyslovna a Eliška Rejčka Válka královen - Eliška Přemyslovna a Eliška Rejčka Jaromír Jindra

Po přečtení prvního dílu jsem se odhodlala I pro druhý. Musím přiznat, že mě upoutal více než první. Sice dějiny opět nic moc, ale vedlejší postavy upoutaly svým příběhem. Myslím ale, že další díly už číst nebudu. Tyto historické informace jsou zpracovány lépe jinými autory.

25.03.2023 2 z 5

Sny umírají s králi Sny umírají s králi Jaromír Jindra

Jak mám ráda historii, tak tato kniha mě moc neupoutala. Sice jsem ji nakonec přečetla ,ale myslím si, že toto téma již bylo od vícero autorů lépe zpracováno.

25.03.2023 2 z 5