malýčtenář malýčtenář komentáře u knih

Dívka z Bernau Dívka z Bernau Charlotte Lyne

Další krásná historická kniha ze 14. století. Sledujeme osudy jedné rodiny, která se věnuje pivovarnictví. Nemají lehký život a ještě musí členové rodiny bojovat o přízeň ve vlastní rodině. Trochu tajemný, smutný, ale i trochu nenaplněná láska nás provází celým příběhem. Vřele doporučuji.

13.02.2023 5 z 5

Pakistanská princezná Pakistanská princezná Monika Wurm

Pěkná pohádka, které by člověk mohl i věřit, že tomu tak bylo doopravdy. Bohužel asi pravda je, že skutečnost by asi byla jiná. Přesto se mi kniha líbila a četla jsem ji jedním dechem. Zavedla nás do světa exotiky a bohatství, o kterém se člověku ani nezdá.

10.02.2023 4 z 5

Slzy prodaných dívek Slzy prodaných dívek Monika Wurm

Téma knihy mě trochu děsilo, ale hned od počátku mě vtahla do děje. Sice utrpení a bída, neustálé boje o přežití, to všechno je na denním pořádku v některých zemích opravdu dodnes. Ale spisovatelce se povedlo toto vše zkombinovat do poutavého příběhu o dívce Malayi. No a šťastný konec tomu dodal nádech pohádky.

08.02.2023 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Další případ Eriky Fosterové nás nenechá knihu odložit, dokud nejste na konci. Velice napínavá knihu, až na ten nevyjasněný konec, kdy vrah ví, kde hledat další oběť. Přesto dávám plný počet hvězdiček.

06.02.2023 5 z 5

Uloupené tělo Uloupené tělo Christine Trent

Druhý díl je opět zpočátku zdlouhavý, ale postupně se děj rozvíjí a pěkně se zamotává. Sledujeme,jak se hlavní hrdinka nevzdává a dokonce se dává na detektivní dráhu. Pěkně zamotaný příběh.

05.02.2023 4 z 5

Dáma z popela Dáma z popela Christine Trent

Neobvyklé téma mě nadchlo, Ještě k tomu i s historií v Anglii za panování Viktorie. Dala bych celkový počet hvězdiček, ale americké dějiny války mě moc nezaujaly. Přesto jsem fandila hlavní hrdince a prožívala s ní její nelehký život.

01.02.2023 4 z 5

Hněv nebes Hněv nebes Richard Dübell

První kniha od tohoto autora mě zpočátku moc nezaujala . Líčení přírodních živlů bylo zdlouhavé. Protože se jedná o historická fakta, chtěla jsem se dozvědět více o neznámé tragédii. Nakonec se z příběhu vyvinulo zajímavé téma,které však bylo více než tragické.

28.01.2023 4 z 5

Dům u ústí řeky Dům u ústí řeky Victoria Jones

Román, který se odehrává ve dvou časových liniích. Historické a současnosti. Sledujeme osudy hlavní hrdinky, archeoložky,která nevědomky odhaluje pouto s minulostí. Historický děj mi přijde zajímavější, i když líčí hrůzy první světové války a hlavně její následky. V současné době hrdinka přece jen najde to, co postrádala. Náplň své práce a snad i něco navíc. Jen konec mohl být trochu více konkrétnější.

25.01.2023 4 z 5

Aféra v Cornwallu Aféra v Cornwallu Liz Fenwick

Z počátku jsem se nemohla začíst, ale postupně mě děj vtahl do svého prostředí . Přesto se mi snad první díl asi líbil více. Myslela jsem si, že druhý díl bude navazovat na první. Bohužel je to jen volné pokračování. Společné mají jen prostředí a přírodu, která je krásně popsaná.

23.01.2023 4 z 5

Dům v Cornwallu Dům v Cornwallu Liz Fenwick

Pěkný a docela napínavý příběh z Anglie, kde se setkáváme s hrdinkami příběhu. Nešťastná Maddie s nevlastní dcerou. Prožíváme s nimi jejich problémy a snad i nově nalezenou lásku. Pohodové čtení pro ženy.

19.01.2023 5 z 5

Hříšná Alžběta Hříšná Alžběta Eleonore Fernaye

No, po thrilleru příjemné počtení, vzorně napsaná červená knihovna. On I ona se chtějí, ale přitom nechtějí vstoupit do manželství. Ale samozřejmě konec dobrý, všechno dobře dopadlo.

15.01.2023 3 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Zdá se mi třetí díl o něco slabší, než předchozí díly. Plno jmen , ve kterých jsem se ztrácela. Musela jsem se občas vrátit , abych si ujasnila, kdo je kdo. Přesto mi trvalo, než jsem se začetla a až ke konci to dostalo ten správný spád.

10.01.2023 3 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Opět se čtenář nemůže odtrhnout již od začátku knihy. Přečteno za dva dny. Sice až dost brutální, ale napětí zůstává až do konce. Hurá na třetí díl.

09.01.2023 5 z 5

Příběh: Kniha bílá Příběh: Kniha bílá D. D. Gabrová

Myslím,že v různých komentářích bylo už vše napsáno. Za mne pouze to, že jsem z počátku nevěděla, že se jedná o autobiografii. Můžu jenom říci, že obdivuji spisovatelku, která určitě neměla lehký život a přesto se dokázala se vším porvat .

16.12.2022 3 z 5

Dámský gambit Dámský gambit Walter Tevis

I když šachy vůbec neumím, kniha mě velmi zaujala a velmi dobře se četla. Sice popisy tahů byly pro mne pojmy absolutně neznámé , ale nic to neubralo na čtivosti. Vřele doporučuji.

11.12.2022 5 z 5

Artemis Artemis Julian Stockwin

I tento druhý díl, mě upoutal jen proto, abych se dozvěděla osudy hlavních hrdinů a jejich strastiplné cestování po neznámé cestě kolem světa. Je to už třetí kniha od tohoto autora, která mě nic moc neříká. Asi se zaměřím na někoho jiného.

08.12.2022 2 z 5

Kydd Kydd Julian Stockwin

Kniha mě moc nebavila. Spíše bych řekla, že je to literatura pro kluky, kteří mají rádi dobrodružství a odvážné muže. Přesto jsem se začetla a dokonce přečetla I další díl.

08.12.2022 3 z 5

Hedvábný strom Hedvábný strom Julian Stockwin

Historické knihy mám ráda, ale tato mi přišla trochu podivná až neskutečná. Sice cesta za hedvabim se dvěma rozličnými postavami byla trochu zamotaná, ale proč ne. Přes všechny útrapy a neskutečná dobrodružství se podařilo dosáhnout každému svého cíle.

01.12.2022 3 z 5

Francouzské hedvábí Francouzské hedvábí Sandra Brown

Řekla bych , že se zde prolíná ženský román s detektivkou. Zpočátku se musí čtenář zorientovat v čase a postavách. Kniha dost napínavá, ale konec je až moc překombinovaný. Hlavně, že konec dobrý, všechno dobrý.

01.12.2022 4 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

První kniha od této autorky a hned zaujala. Sice téma je děsivé, ale díky neústupné a vytrvalé detektivky Josie Quinnové, jsme se dozvěděli celý tragický osud jednoho nevelkého amerického městečka. Vřele doporučuji.

22.11.2022 5 z 5