Hněv nebes

Strhující historický román plný vášně a lásky, intrik a nenávisti. Philippa, dcera převozníka Ruprechta, potkává na břehu Mohanu zmateného muže, který ztratil paměť a vzpomíná si pouze, že se jmenuje Mathias. Philippa mu pomáhá se skládáním mozaiky jeho identity a postupně se sbližují, ačkoli je Philippa zasnoubená. Mezitím do Frankfurtu přijíždí na říšský sněm císař Ludvík IV. a Bernhard Ascanius, rytíř a nelegitimní potomek vznešené rodiny Ascaniů, který sní o obnovení významnosti a cti rodinného jména. Tvrdí, že je členem císařské gardy a byl pověřen ochranou císaře před atentátníkem. Podezření padá na Mathiase, k němuž se na chvíli obrátí zády i Philippa. V té době dorazí do Frankfurtu prudká bouře a lidské osudy se střetnou s přírodními živly. Kdo zastihne císaře dřív, vrah nebo zachránce…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/245250/hnev-nebes-Ldp-245250.jpg 3.713

Zorn des Himmels (2014)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Brána

Kniha Hněv nebes

BaS1972
23.10.2017

Pro mne příjemné čtení na večery před spaním. Nic příliš komplikovaného. Překlepy v textu jsem zaznamenala, ale ne pohoršuji se. Jsem ráda za pěkný příběh, který bych uměla číst dál...

Galadwen
28.09.2016

Na téhle knížce mě nejvíc bavilo, jak je v ní císař Ludvík Bavor, který má v českých historických románech vyloženě psí hlavu, za největšího klaďase, zatímco (budoucí) Karel IV. je vypodobněný jako padouch. Co se týče příběhu, je to lepší průměr, v každém případě by si ale text zasloužil alespoň nějaké korektury, zvlášť v osobních jménech je ohromné množství překlepů (Gottfried nebo Gottfreid z Eppsteinu? - je to tak 50:50).

Bezantina
08.03.2016

Zajímavý příběh, který se dobře čte. Jen se mi nelíbilo, jak to nakonec dopadlo mezi Christianem a Philippou, to bych si představovala jinak :-)

Endy17
28.12.2015

Děj se rozebíhá pomaleji, než by mohl, ale nakonec dostane rychlý a přímo dramatický spád. Knížka není úplně bestseler a dlouho jsem váhal nad počtem hvězdiček, nakonec jsem se nechal přesvědčit novými (alespoň pro mě) a překvapivými poznatky z vývoje Evropy.

orinka3
30.07.2015

Jsem v rozpacích, jak knížku posoudit. To, že mě vůbec nebavila, nemusí ještě znamenat, že není dobrá. Ale já ji po dvou kapitolách odložila. Vůbec jsem se do ní nedovedla vcítit, s osobami jsem si absolutně nesedla, nic mi tam nebylo sympatické - je mi líto.