Kydd

Právě se rozhořely napoleonské války a mladého parukáře z Guldfordu unesli násilní verbíři z rodného města, aby se stal členem posádky válečné lodi Duke William. Musí se rychle seznámit s drsnou realitou námořnického života a vyrovnat s ještě drsnějšími zkušenostmi z boje na moři. Přesto i v tomto násilnickém prostředí najde přítele… První kniha z autorovy celosvětově úspěšné historické série....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321526/kydd-ocY-321526.jpg 4.124

Thomas Kydd 1.

Literatura světová, Historické romány
Vydáno, Brána

Kniha Kydd

Wladimirski
24.06.2020

Pěkný a čtivý historický dobrodružný román. Příběh parukáře Kydda násilím naverbovaného do válečného loďstva, který ale přijme svůj nový osud. Zábavné oddychové i napínavé čtení, které lehce vtáhne do děje. Kniha sice nepřináší žadný faktografický význam ani neodkazuje na historické události, ale jako fiktivní příběh vyznívá skvěle. Druhý díl Artemis už mám ve frontě.

čef
19.12.2019

Dobrodružný román z doby Velké francouzské revoluce, kdy se Angličané pokoušeli o blokádu francouzských přístavů. K tomu potřebovali i napůl shnilou kocábku, na které byl nucen sloužit i náš hrdina. Dozvíme se proto mnoho o strašlivé dřině prostých námořníků o otřesném válčení na moři i souši ani nemluvě. Tento skvělý příběh není ukončený a tak jsem rád, že série nadále pokračuje.

Bránolog
15.03.2019

Na to jak to bylo tlustý jsem to přečetl překvapivě rychle, fakt to odsejpalo. A zaujala mne famózní znalost námořnické terminologie. Teď čtu pokračování...

marimari
15.05.2018

Zajímavá, čtivá, čte se sama. Těším se na další.

Trchi
11.04.2018

Pral bych si, aby se serie vydavala dal, dle zahranicnich recenzi jsou knihy lepsi a lepsi, a uz ta prvni je dostatecne dobra.
Doporucuji predevsim vsem fanouskum serie Aubrey a Maturin od Patricka O'Briana, takto bychom mohli mit druhou zajimavou historickou namorni sagu v cestine.
Stockwin sice na bozskeho O'Briana s prvni knihou urcite nema, ale verim, ze kvalita pujde nahoru.

Francois17
12.07.2017

Velice čtivé a zábavné. Jako úvod 18tidílné série perfektní. Jsou tam pravda
nějaké námořní termíny, ale vždyť je to o lodích.