Dívka z Bernau

Magdu, vnučku pivovarníka v Bernau, občas navštěvuje zlý sen, který věstí smrt někoho z jejích bližních. A ten sen se bohužel vždy vyplní. Na mizinu přijde také rodinný pivovar a rodina je nucena odstěhovat se do vzkvétajícího Berlína, kde očekává lepší život. Ale ani tam se věci nevyvíjejí, jak by měly. Nakonec dojde k nejhoršímu. Magdin nejmladší bratr se má stát obětním beránkem, aby na Berlín nebyla uvržena papežská klatba za násilnou smrt jednoho církevního hodnostáře…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/298540/divka-z-bernau-QJz-298540.jpg 417
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Brána

Mädchen aus Bernau

Kniha Dívka z Bernau

ANDY28

tato knížka pro mne byla jako nemoc a zároveň lék, zraňovala a vzápětí uzdravovala, nešlo se odtrhnout, vzbudila ve mne všechny emoce - zlobila jsem se, brečela ale nakonec ve mně zavládl klid

quendery
19.07.2018

Opět krásný historický román. Vřele doporučuji. Knihy této autorky mám moc ráda.

JarunkaP
16.06.2017

Mohu doporučit, ze začátku mi trošku vadil dvojitý komentář dědečka, ale pak už jsem si zvykla a mělo to spád a do konce jsem netušila kde je pravda. Čtivé kdo má rád historii a nelpí jen na faktech bude spokojen.

Acquenta
20.09.2016

Doporučuji všem, kteří si libují v historických románech. Opravdu krásný a poutavý příběh, který mě nenudil na žádné stránce.

Charlotte Lyne
německá, 1965