Dívka z Bernau

Magdu, vnučku pivovarníka v Bernau, občas navštěvuje zlý sen, který věstí smrt někoho z jejích bližních. A ten sen se bohužel vždy vyplní. Na mizinu přijde také rodinný pivovar a rodina je nucena odstěhovat se do vzkvétajícího Berlína, kde očekává lepší život. Ale ani tam se věci nevyvíjejí, jak by měly. Nakonec dojde k nejhoršímu. Magdin nejmladší bratr se má stát obětním beránkem, aby na Berlín nebyla uvržena papežská klatba za násilnou smrt jednoho církevního hodnostáře…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/298540/divka-z-bernau-QJz-298540.jpg 420
Literatura světová, Historické romány
Vydáno, Brána

Mädchen aus Bernau

Kniha Dívka z Bernau

knihomolka999

Historický román z prostředí středověkého Berlína a počátků pivovarnictví má lehce detektivní nádech i lehce milostné pozadí. Stojí za přečtení.

vlkcz
19.08.2019

Čte se dobře, ale na plný počet to není. Příjemná oddechovka věnovaná počátku města Berlín. Emancipovaná hrdinka, ale úplně červená knihovna to taky není. Nějací mrtví, ale detektivka to není, vše se vyřeší tak nějak samo.

ANDY28
17.03.2019

tato knížka pro mne byla jako nemoc a zároveň lék, zraňovala a vzápětí uzdravovala, nešlo se odtrhnout, vzbudila ve mne všechny emoce - zlobila jsem se, brečela ale nakonec ve mně zavládl klid

quendery
19.07.2018

Opět krásný historický román. Vřele doporučuji. Knihy této autorky mám moc ráda.

JarunkaP
16.06.2017

Mohu doporučit, ze začátku mi trošku vadil dvojitý komentář dědečka, ale pak už jsem si zvykla a mělo to spád a do konce jsem netušila kde je pravda. Čtivé kdo má rád historii a nelpí jen na faktech bude spokojen.

Acquenta
20.09.2016

Doporučuji všem, kteří si libují v historických románech. Opravdu krásný a poutavý příběh, který mě nenudil na žádné stránce.

Opatství Northanger
Opatství Northanger