Dívka z Bernau

Dívka z Bernau https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/298540/bmid_divka-z-bernau-QJz-298540.jpg 4 32 9

Magdu, vnučku pivovarníka v Bernau, občas navštěvuje zlý sen, který věstí smrt někoho z jejích bližních. A ten sen se bohužel vždy vyplní. Na mizinu přijde také rodinný pivovar a rodina je nucena odstěhovat se do vzkvétajícího Berlína, kde očekává lepší život. Ale ani tam se věci nevyvíjejí, jak by měly. Nakonec dojde k nejhoršímu. Magdin nejmladší bratr se má stát obětním beránkem, aby na Berlín nebyla uvržena papežská klatba za násilnou smrt jednoho církevního hodnostáře…... celý text

Literatura světová , Romány , Historické romány

Vydáno: , Brána

Mädchen aus Bernau

malýčtenář
13.02.2023 5 z 5

Další krásná historická kniha ze 14. století. Sledujeme osudy jedné rodiny, která se věnuje pivovarnictví. Nemají lehký život a ještě musí členové rodiny bojovat o přízeň ve vlastní rodině. Trochu tajemný, smutný, ale i trochu nenaplněná láska nás provází celým příběhem. Vřele doporučuji.

TynaBehuncikova
07.01.2023 3 z 5

Zajímavá kniha. Přibližně první polovina knihy, kdy Magdina rodina dře bídu s nouzí, byla těžká. Ale jak již psala ANDY28 - kniha zraňuje a poté uzdravuje, několikrát dokola. Po přesunu rodiny do Berlína kniha nabírá rychlejší spád. Co mi teda velmi vadilo po celou dobu čtení bylo mnohdy nelogické a extrémně sobecké chování víceméně celé rodiny (kromě Magdy). Aby se všichni utápěli v sebelítosti a nechali vše na ní... No nepřišlo mi to pochopitelné ani reálné, obzvlášť vzhledem k tomu v jakých byli situacích. Ale jinak super, Magda byla naopak velmi reálná, uvěřitelná, sympatická a silná ženská hrdinka.

Janík511
02.01.2021 5 z 5

Letošní moje první kniha a dobře jsem si vybrala. Příběh o Magdě a její rodině se četl velmi dobře včetně čertovského novice, který ji zlomil srdce. Mohu vřele doporučit.

knihomolka999
27.06.2020 4 z 5

Historický román z prostředí středověkého Berlína a počátků pivovarnictví má lehce detektivní nádech i lehce milostné pozadí. Stojí za přečtení.

vlkcz
19.08.2019 4 z 5

Čte se dobře, ale na plný počet to není. Příjemná oddechovka věnovaná počátku města Berlín. Emancipovaná hrdinka, ale úplně červená knihovna to taky není. Nějací mrtví, ale detektivka to není, vše se vyřeší tak nějak samo.

ANDY28
17.03.2019 5 z 5

tato knížka pro mne byla jako nemoc a zároveň lék, zraňovala a vzápětí uzdravovala, nešlo se odtrhnout, vzbudila ve mne všechny emoce - zlobila jsem se, brečela ale nakonec ve mně zavládl klid

quendery
19.07.2018 5 z 5

Opět krásný historický román. Vřele doporučuji. Knihy této autorky mám moc ráda.

JarunkaP
16.06.2017

Mohu doporučit, ze začátku mi trošku vadil dvojitý komentář dědečka, ale pak už jsem si zvykla a mělo to spád a do konce jsem netušila kde je pravda. Čtivé kdo má rád historii a nelpí jen na faktech bude spokojen.

Acquenta
20.09.2016 5 z 5

Doporučuji všem, kteří si libují v historických románech. Opravdu krásný a poutavý příběh, který mě nenudil na žádné stránce.

Charlotte Lyne
německá, 1965