Uloupené tělo

Po upevnění své pověsti jako nejváženější majitelky pohřebního ústavu v Londýně se Violet Harperová rozhodla zužitkovat své znalosti v divočině amerického Západu. Avšak když její matka onemocní, je Violet i se svým manželem Samuelem povolána zpět do Anglie, kde jsou její schopnosti vyhledávané tak jako předtím. Dostane se jí pocty, aby připravila pohřeb pro Anthonyho Fairmonta, vikomta Raybourna, blízkého přítele královny Viktorie, který zemřel za podivných okolností – služby Violet však zatím nebudou zapotřebí, alespoň dokud se nenajde tělo, které záhadně zmizelo…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/299150/uloupene-telo-vRj-299150.jpg 3.851

Dáma z popela 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Pro ženy
Vydáno, Brána

Stolen Remains, 2014

Kniha Uloupené tělo

Verča91
09.11.2020

Líbilo se mě že až do poslední chvíle netušíme kdo je vrahem, je pravda, že jsem tuto osobu vůbec nepodezřívala. Moc dobře se to četlo, těším se až se vrhnu ještě na třetí díl :-)

Netopyr07
12.10.2020

Zajímavé prostředí, zajímavá doba, vcelku i zajímavé postavy... Podle anotace příběh působil rozhodně poutavě. Že bych z této detektivky ale byla paf, to nemohu říct ;-) Nicméně hlavní postava má rozhodně netradiční zaměstnání. Budu se muset podívat, kdy byly vyvinuty prášky na bolení hlavy :b

moudivlacek
20.09.2020

Krásné pokračování příběhu o Violet, majitelce pohřebního ústavu. Děj se odehrává opět v Anglii, kam Violet přijela s mužem za svou nemocnou matkou. A opět ji povolává královna Viktorie, je to podivný úkol, připravit mrtvé tělo k pohřbu, ale zatím nepohřbívat. A k tomu všemu se Violeta zaplétá do vyšetřování Scotland Yardu, ale i do cesty vraha. Je dána na "milost a nemilost" aristokratické rodině mrtvého. A je to Violeta, která první pochopí, o co jde. A mně se zas líbí povídání o skutečných historických postavách na konci. A souhlasím s příspěvkem níže, že knihy prvního i druhého dílu mají fantastickou obálku.

PeM
21.12.2019

Já jsem na větvi z těch obálek - všechny tři díly mají nádhernou obálku (sama bych do nich sice zabalila úplně jiné příběhy, budiž). Druhý příběh byl opravdu slabší než první, ale ani ten nenudí, tak nějak propluje kolem vás, s pocitem překombinovanosti, ale celkově to jde.

oolinkaa
15.11.2018

Další bezvadné pokračování s Violettou..nicméně už to nebylo tak poutavé jako první díl, který byl hlavně o tom pohřbívání a připravování na onen svět .tento díl se zvrtnul už do detektivky kde někdo umírá a vyšetřuje se proč a kdo je vrah..ale i tak hodnotím velmi kladně. určitě si poslední díl přečtu velmi ráda

anna2328
24.09.2018

Detektivka, která neurazí, mírně překombinovaná, jako oddechovku doporučuji.

CAM
29.07.2018

Knihu jsem četla hned po prvním dílu Dáma z popela. Violetin příběh pokračuje. Více je tu popisováno pohřebnictví a balzamování. Pro mě hodně zajímavé. Opět autorka nezklamala. Knihu jsem četla jedním dechem. Zajímavá zápletka, kniha se čte velmi dobře.

martina.culik
25.07.2018

Musím říct, že mi kniha přišla o trošku slabší, než první díl.
Potěšilo mě, že se děj odehrává v Londýně, protože mě viktoriánská doba v tomto městě baví. Z anotace jsem měla trochu strach, že hrdinka zůstane v Coloradu.
Čtenář se tentokrát dozví více informací o balzamování, než v prvním díle. Takže nedochází k opakování toho, co už bychom mohli vědět.
O hvězdičku méně, než u prvního dílu, dávám hlavně kvůli politickému příběhu na pozadí, protože mě vůbec nebavil a měla jsem trochu problém s tím, kdo koho a proč vlastně vydírá.
Přesto se těším na třetí díl a doufám, že se dozvím zase něco nového.

Kniha Uloupené tělo je v

Právě čtených1x