Uloupené tělo

Po upevnění své pověsti jako nejváženější majitelky pohřebního ústavu v Londýně se Violet Harperová rozhodla zužitkovat své znalosti v divočině amerického Západu. Avšak když její matka onemocní, je Violet i se svým manželem Samuelem povolána zpět do Anglie, kde jsou její schopnosti vyhledávané tak jako předtím. Dostane se jí pocty, aby připravila pohřeb pro Anthonyho Fairmonta, vikomta Raybourna, blízkého přítele královny Viktorie, který zemřel za podivných okolností – služby Violet však zatím nebudou zapotřebí, alespoň dokud se nenajde tělo, které záhadně zmizelo…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/299150/big_uloupene-telo-vRj-299150.jpg 3.862

Dáma z popela 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Pro ženy

Vydáno: , Brána

Stolen Remains, 2014

Kniha Uloupené tělo

haaabi
28.11.2021

Prvních 40 stran pro mě byla taková nuda, jsem Christine smazala ze seznamu mých oblíbených spisovatelů. Ale pak se to rozjelo a už je zpět v seznamu :-D Bylo to super stejně jako první díl.

Libunka74
18.10.2021

Méně zábavné než první díl, za mě konec trochu překombinovaný, ale přečteno v každém případě s chutí.

Samaret
24.05.2021

Jsem zklamaná. První díl mě nadchl. Byl to historický román s prvky detektivky. Tohle je detektivka s prvky historického románu. A jelikož detektivky nesnáším, jsem zklamaná.

Ridley
18.05.2021

Violeta me bavi, hlavne to v jake dobe zije a co dela a jak to dela. Jsou to krasne oddechove detektivky.

Verča91
09.11.2020

Líbilo se mě že až do poslední chvíle netušíme kdo je vrahem, je pravda, že jsem tuto osobu vůbec nepodezřívala. Moc dobře se to četlo, těším se až se vrhnu ještě na třetí díl :-)

Netopyr07
12.10.2020

Zajímavé prostředí, zajímavá doba, vcelku i zajímavé postavy... Podle anotace příběh působil rozhodně poutavě. Že bych z této detektivky ale byla paf, to nemohu říct ;-) Nicméně hlavní postava má rozhodně netradiční zaměstnání. Budu se muset podívat, kdy byly vyvinuty prášky na bolení hlavy :b

moudivlacek
20.09.2020

Krásné pokračování příběhu o Violet, majitelce pohřebního ústavu. Děj se odehrává opět v Anglii, kam Violet přijela s mužem za svou nemocnou matkou. A opět ji povolává královna Viktorie, je to podivný úkol, připravit mrtvé tělo k pohřbu, ale zatím nepohřbívat. A k tomu všemu se Violeta zaplétá do vyšetřování Scotland Yardu, ale i do cesty vraha. Je dána na "milost a nemilost" aristokratické rodině mrtvého. A je to Violeta, která první pochopí, o co jde. A mně se zas líbí povídání o skutečných historických postavách na konci. A souhlasím s příspěvkem níže, že knihy prvního i druhého dílu mají fantastickou obálku.

PeM
21.12.2019

Já jsem na větvi z těch obálek - všechny tři díly mají nádhernou obálku (sama bych do nich sice zabalila úplně jiné příběhy, budiž). Druhý příběh byl opravdu slabší než první, ale ani ten nenudí, tak nějak propluje kolem vás, s pocitem překombinovanosti, ale celkově to jde.