Uloupené tělo

Uloupené tělo https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/299150/bmid_uloupene-telo-vRj-299150.jpg 4 71 21

Dáma z popela série

Po upevnění své pověsti jako nejváženější majitelky pohřebního ústavu v Londýně se Violet Harperová rozhodla zužitkovat své znalosti v divočině amerického Západu. Avšak když její matka onemocní, je Violet i se svým manželem Samuelem povolána zpět do Anglie, kde jsou její schopnosti vyhledávané tak jako předtím. Dostane se jí pocty, aby připravila pohřeb pro Anthonyho Fairmonta, vikomta Raybourna, blízkého přítele královny Viktorie, který zemřel za podivných okolností – služby Violet však zatím nebudou zapotřebí, alespoň dokud se nenajde tělo, které záhadně zmizelo…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: , Brána

Stolen Remains , 2014

malýčtenář
05.02.2023 4 z 5

Druhý díl je opět zpočátku zdlouhavý, ale postupně se děj rozvíjí a pěkně se zamotává. Sledujeme,jak se hlavní hrdinka nevzdává a dokonce se dává na detektivní dráhu. Pěkně zamotaný příběh.

haaabi
28.11.2021 5 z 5

Prvních 40 stran pro mě byla taková nuda, jsem Christine smazala ze seznamu mých oblíbených spisovatelů. Ale pak se to rozjelo a už je zpět v seznamu :-D Bylo to super stejně jako první díl.

Libunka74
18.10.2021 4 z 5

Méně zábavné než první díl, za mě konec trochu překombinovaný, ale přečteno v každém případě s chutí.

Samaret
24.05.2021 2 z 5

Jsem zklamaná. První díl mě nadchl. Byl to historický román s prvky detektivky. Tohle je detektivka s prvky historického románu. A jelikož detektivky nesnáším, jsem zklamaná.

Ridley
18.05.2021 4 z 5

Violeta me bavi, hlavne to v jake dobe zije a co dela a jak to dela. Jsou to krasne oddechove detektivky.

Verča91
09.11.2020 5 z 5

Líbilo se mě že až do poslední chvíle netušíme kdo je vrahem, je pravda, že jsem tuto osobu vůbec nepodezřívala. Moc dobře se to četlo, těším se až se vrhnu ještě na třetí díl :-)

Netopyr07
12.10.2020 3 z 5

Zajímavé prostředí, zajímavá doba, vcelku i zajímavé postavy... Podle anotace příběh působil rozhodně poutavě. Že bych z této detektivky ale byla paf, to nemohu říct ;-) Nicméně hlavní postava má rozhodně netradiční zaměstnání. Budu se muset podívat, kdy byly vyvinuty prášky na bolení hlavy :b

moudivlacek
20.09.2020 4 z 5

Krásné pokračování příběhu o Violet, majitelce pohřebního ústavu. Děj se odehrává opět v Anglii, kam Violet přijela s mužem za svou nemocnou matkou. A opět ji povolává královna Viktorie, je to podivný úkol, připravit mrtvé tělo k pohřbu, ale zatím nepohřbívat. A k tomu všemu se Violeta zaplétá do vyšetřování Scotland Yardu, ale i do cesty vraha. Je dána na "milost a nemilost" aristokratické rodině mrtvého. A je to Violeta, která první pochopí, o co jde. A mně se zas líbí povídání o skutečných historických postavách na konci. A souhlasím s příspěvkem níže, že knihy prvního i druhého dílu mají fantastickou obálku.

PeM
21.12.2019 4 z 5

Já jsem na větvi z těch obálek - všechny tři díly mají nádhernou obálku (sama bych do nich sice zabalila úplně jiné příběhy, budiž). Druhý příběh byl opravdu slabší než první, ale ani ten nenudí, tak nějak propluje kolem vás, s pocitem překombinovanosti, ale celkově to jde.

oolinkaa
15.11.2018 4 z 5

Další bezvadné pokračování s Violettou..nicméně už to nebylo tak poutavé jako první díl, který byl hlavně o tom pohřbívání a připravování na onen svět .tento díl se zvrtnul už do detektivky kde někdo umírá a vyšetřuje se proč a kdo je vrah..ale i tak hodnotím velmi kladně. určitě si poslední díl přečtu velmi ráda

anna2328
24.09.2018 3 z 5

Detektivka, která neurazí, mírně překombinovaná, jako oddechovku doporučuji.

CAM
29.07.2018 5 z 5

Knihu jsem četla hned po prvním dílu Dáma z popela. Violetin příběh pokračuje. Více je tu popisováno pohřebnictví a balzamování. Pro mě hodně zajímavé. Opět autorka nezklamala. Knihu jsem četla jedním dechem. Zajímavá zápletka, kniha se čte velmi dobře.

martina.culik
25.07.2018 3 z 5

Musím říct, že mi kniha přišla o trošku slabší, než první díl.
Potěšilo mě, že se děj odehrává v Londýně, protože mě viktoriánská doba v tomto městě baví. Z anotace jsem měla trochu strach, že hrdinka zůstane v Coloradu.
Čtenář se tentokrát dozví více informací o balzamování, než v prvním díle. Takže nedochází k opakování toho, co už bychom mohli vědět.
O hvězdičku méně, než u prvního dílu, dávám hlavně kvůli politickému příběhu na pozadí, protože mě vůbec nebavil a měla jsem trochu problém s tím, kdo koho a proč vlastně vydírá.
Přesto se těším na třetí díl a doufám, že se dozvím zase něco nového.

vvvecna
19.03.2018

dobře napsaná kniha z historie a z prostředí pohřebnictví.Doporučuji knihu těm kteří se zajímají o historické romány - čte se úplně sama. Ikdyž první díl je nejlepší z celé serie

PavlínaAlžběta
10.01.2018 5 z 5

Kniha, děj námět i zápletka skvělá. Autorka nezklamala a musím uznat, že tento díl je mnohem čtivější a záživnější než Dáma z popela. Ze série Dáma z popela tuto knihu řadím na druhé místo hned po Vraždách aristokratek. Opět se dočítáme o hlavní hrdince Violetě, historii, kde nechybí hlavní detektivní zápletka, se kterou si musí Violeta poradit. V příběhu lze nasát viktoriánskou éru, celou její společnost díky skvělým popisům. Mnoho postav, různě propletené a zároveň podezřelé, přesto vše dopadne jak má. Oddychová detektivka v pohřebnickém hávu, zbožňuji.

ciaram
28.12.2017 3 z 5

Lepší než první díl - 70 % . Děj byl ucelenější, věrohodnější, opět slušně protkán historickými zajímavostmi. Ačkoliv se autorka snažila zmást čtenáře spoustou postav s motivem, kupodivu i já (jsem v tomhle směru docela ignorant) jsem se trefila s určením pachatele. Ale jedno mi pořád vadí - stále nemůžu "splynout" s hlavní hrdinkou. Její "prožitky" se mě nijak hluboce nedotknou, abych se o ni bála, nebo jí věřila, že se jí stýská po manželovi.

Tevik
23.10.2017 4 z 5

Zařadila bych ji do klasických detektivek, pěkné počtení

cérka
11.08.2017 4 z 5

Zákulisí pohřebnictví, pohřbívání a balzamování těl dodává knize nádech tajemna (i když zmiňovaného je v knize jen poskrovnu), k tomu špetka viktoriánské Anglie, detektivní zápletka a je na světě román u kterého jsem si aspoň já, příjemně odpočinula. Těším se na pokračování.

hats
17.06.2017 5 z 5

Aj toto pokračovanie sa mi páčilo...

XenasChakram
04.02.2017 5 z 5

Mě to bavilo stejně jako první díl. Violetu mám stále radši.. Těším se na další díl.

2015  76%Dáma z popela
2016  75%Uloupené tělo