malýčtenář malýčtenář komentáře u knih

Rakvář Rakvář Sharon J. Bolton

Zvláštní kniha, kde se prolínají dvě časové období. Řekla bych, že napětí nechybí, ale to tajemno,čarodějnice a věci týkající se abstraktní života mě moc nesedly. Ale i přes to se pustím do druhého dílu a uvidíme, co bude následovat.

10.04.2023 3 z 5

Liščí tanec Liščí tanec Lenka Chalupová

Nový autor, nové téma. Zkrátka osudy jedné rodiny, které se prolínají a po zdánlivě poklidném životě každého z nich, dojde po jedné rodinné návštěvě ke zvláštním událostem. Napínavý příběh z běžného života běžných lidi. Doporučuji.

05.04.2023 4 z 5

Dějiny psal sex Dějiny psal sex Jan Bauer

Určíte nebudeme čekat knihu plnou erotiky a vášně, ale fakta, která ovlivňují chod po celý čas, co existujeme. Vždyť se dočteme, že už od počátku vztah muže a ženy znamená mnohdy více, než si myslíme. Od antiky, až po současnost nás autor seznamuje, jakou úlohu hrají city a mají vliv na život kolem nás. Pro mne velice zajímavé téma.Zkratka, dá se říci " za vším hledej ženu ".

05.04.2023 4 z 5

Prasklina Prasklina Sharon J. Bolton

Nechápu, jak se kniha nemůže líbit. Zpočátku jsem se musela zorientovat a vžít do děje. Následně jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Napínavý příběh a hlavně šťastný konec, i když se mi nezdá, že ve skutečnosti by to bylo jen tak lehké.

30.03.2023 5 z 5

Dvorní dáma Dvorní dáma Anne-Marie Vedsø Olesen

V knize jsme se přenesli na dvůr Kateřiny Medicínské, ke které přichází mladá krásná a vzdělaná Madeleine. Její nenadálá láska k veliteli hugenotů způsobí, že ztrácí přehled o tom , co je správné. Trocha historie a trochu milostného života tvoří jádro knihy. No, četla jsem I lepší.

29.03.2023 3 z 5

Válka královen - Eliška Přemyslovna a Eliška Rejčka Válka královen - Eliška Přemyslovna a Eliška Rejčka Jaromír Jindra

Po přečtení prvního dílu jsem se odhodlala I pro druhý. Musím přiznat, že mě upoutal více než první. Sice dějiny opět nic moc, ale vedlejší postavy upoutaly svým příběhem. Myslím ale, že další díly už číst nebudu. Tyto historické informace jsou zpracovány lépe jinými autory.

25.03.2023 2 z 5

Sny umírají s králi Sny umírají s králi Jaromír Jindra

Jak mám ráda historii, tak tato kniha mě moc neupoutala. Sice jsem ji nakonec přečetla ,ale myslím si, že toto téma již bylo od vícero autorů lépe zpracováno.

25.03.2023 2 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Další díl,který chytne a čtenář musí stále číst a spolu s Erikou sdílet další tajemný případ, který se zdá být neřešitelný. Aspoň trochu se zdá, že Eričin život se možná trochu zlepší, pokud tentokrát přežije i tento zamotaný a nebezpečný případ. Opět doporučuji a uvidíme, co ještě autor vymyslí.

22.03.2023 5 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Opět autor zabodoval s dalším příběhem a hlavní hrdinkou Erikou. Jsou to dost děsivé příběhy, které člověk musí stále číst, dokud se nedozví, kdo je vinen. Erika mi připadá, že je živa jen z kávy a soukromý život žádný. Ráda bych, kdyby ji autor dopřál také trochu štěstí. Jinak výborné čtení.

22.03.2023 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Znovu nás autor přesvědčuje , že je mistr pera a znovu dokáže udržet čtenáře v napětí až do konce knihy. Nechápu, jak jde stále vymýšlet scénáře, aby se neopakovaly. Zkrátka dávám plný počet hvězdiček znovu.

17.03.2023 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Kniha, která zaujme i čtenáře, který o této době neví skoro nic. Natož jaký to byl těžký život a odhaluje události, o kterých člověk nemá ani tušení. I když první díl se mi asi líbil více. Nedokážu si představit o čem bude třetí díl, jak se s ním autorka popasuje.

17.03.2023 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Další kniha, která mě zaujala, i když místy byla smutná. Sourozenci, kteří přijdou nečekaně o rodiče a najednou se musí postarat sami o sebe. Vylíčeno ve dvojím pohledu. Starší sestry a mladšího bratra. Zajímavá kombinace napsané knihy. Opět nezklamala.

14.03.2023 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Po shlédnutí filmu, jsem se rozhodla si přečíst i knížku. Musím říci, že mě kniha více bavila a samozřejmě byla o něco více obohacena . Příběhy čtyř kamarádů, kteří mají každý jiný přístup k životu pobavil. Další kniha od p. Hartla, která mě pobavila.

14.03.2023 5 z 5

Slib Slib Sharon J. Bolton

Co někdy znamená neuvážený slib, který může změnit osud lidí. V tomto případě se jedná o velmi napínavou knihu, kterou nelze odložit, dokud ji nepřečtete. První kniha od této autorky a hned zaujala. Vřele doporučuji.

26.02.2023 5 z 5

Zimní palác Zimní palác Eva Stachniak

Řekla bych, že tento první díl byl lepší než druhý. Zde se teprve setkáváme s mladičkou Kateřinou, jejíž příběh vypráví polská divka, která se dostane k carskému dvoru spíše náhodou. Co všechno prožívá v paláci kromě intrik, pomluv a dalších strastí. Přibližuje nám nelehký život v časech minulých, kde člověk si nebyl jistý svým životem. Vřele doporučuji.

23.02.2023 5 z 5

Carevna noci Carevna noci Eva Stachniak

Sice jsem začala číst druhý díl jako první, ale postupně jsem se do děje dostala a postupně se zorientovala. Asi jsem čekala trochu více, ale přesto byla kniha zajímavá. Vždyť, kdo by neznal Kateřinu II. Velikou. Snad každý, ale co vše musela prožít, aby se dostala až na trůn veliké Rusi.

23.02.2023 4 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Další super knížka od autora, který dovede zaujmout již od první stránky, ne-li od první věty. Postava Eriky je nezlomná, o sebe nedbající , ale rovná a spravedlivá osoba, která se zcela obětuje pro své povolání. Těším se na další knihy a panu Bryndzovi tleskám. Dlouho jsem nečetla takto působivé knihy, i když z nich jde mráz po zádech. Doporučuji vřele.

19.02.2023 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Sledujeme další osudy a případy Eriky Fosterové. Opět kniha, která zaujme hned od první stránky. Obdivuji p. Bryndzy , jak může ještě vymyslet něco, co zde ještě nebylo. Stačí dva večery a kniha je přečtena . Hurá na další díly.

17.02.2023 5 z 5

Dívka z Bernau Dívka z Bernau Charlotte Lyne

Další krásná historická kniha ze 14. století. Sledujeme osudy jedné rodiny, která se věnuje pivovarnictví. Nemají lehký život a ještě musí členové rodiny bojovat o přízeň ve vlastní rodině. Trochu tajemný, smutný, ale i trochu nenaplněná láska nás provází celým příběhem. Vřele doporučuji.

13.02.2023 5 z 5

Pakistanská princezná Pakistanská princezná Monika Wurm

Pěkná pohádka, které by člověk mohl i věřit, že tomu tak bylo doopravdy. Bohužel asi pravda je, že skutečnost by asi byla jiná. Přesto se mi kniha líbila a četla jsem ji jedním dechem. Zavedla nás do světa exotiky a bohatství, o kterém se člověku ani nezdá.

10.02.2023 4 z 5