Prasklina

Glacioložka Felicity Lloydová se rozhodla přijmout práci na odlehlém ostrově Jižní Georgie, protože věří, že jedině tam bude v bezpečí. Prchá nejen před svou minulostí, ale především před mužem, kterého kdysi milovala. Jenomže Freddie Llyod ví, že se Felicity na ostrově skrývá. Právě vyšel z vězení, kde si odpykával trest za vraždu, a za každou cenu chce najít nejdůležitější ženu svého života. Klidně až na druhém konci světa. Na poslední lodi, která na ostrov míří před začátkem zimy, ale není jenom Freddie. Přijíždí i lékař Joe, který chce pomoci své bývalé pacientce. Brzy se ukáže, že Felicity není jediná, kdo bude potřebovat zachránit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476964/big_prasklina-B4f-476964.jpg 3.829
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Domino

The Split, 2020

Kniha Prasklina

LaBella
30. listopadu

Jako vždy mě Sharon Bolton nezklamala. Originální prostředí, čtivě napsaný příběh, zajímavý výběr hlavní zápletky - někdy mě až běhal mráz po zádech, že je toto možné. Závěrečná honička na ledovci mě donutila přestat dýchat, jak jsem zúčastněným fandila. Zaslouženě plný počet.

Didi15
24. listopadu

(+ SPOILER) Tak Bolton má i lepší knihy, tato je méně atraktivní , i když prostředí ledovců atraktivní je :) I když je to od autorky slabší odvar ,i tak kniha byla čtivá a moc mě zajímalo , jak to dopadne , čekala jsem na to, kdo bude vrah .
Možná jsem čekala trochu lepší konec , než to ,že vrahem je nějaká bezdomovkyně na bruslích ,o které jsme se skoro nic nedozvěděli . Konec mě tímto zklamal , ale jinak je zase fajn kniha a příběh .

janina66
23. listopadu

Já jsem knihou nadšená. Velice čtivé krátké kapitoly. Vždy vyprávěné jedním z hlavních postav. Líbilo se mi prostředí ledové výzkumné stanice, vichřice a ledové kry. Do poslední chvíle nevíte kdo je kdo a kdo je vrah. Všechny knihy se mi od autorky líbí, i tato není výjkou.

HaHa11
18. listopadu

Tahle Bolton vyzněla v porovnání s jinými autorčinými díly o poznání hůře. Hlavní hrdinka natolik rozpolcená, až jsem měla problém uvěřit její bezúhonnosti (vzpomněla jsem si na protagonistku Má ji rád, nemá ji rád), její pronásledovatel !spoiler! se na posledních desítkách stránek dost neuvěřitelně z Mr Hydea promění v dokonalého Dr Jekylla !konec spoileru!, duo psychiatr & jeho matka také nepůsobí stoprocentně důvěryhodně..... Tak kdo tedy? Některá z obskurních postaviček z řad bezdomovců?! Je ale pátrání po pachateli a obětech to nejpodstatnější? Není to spíše sonda do duše psychicky narušeného člověka? Nebo ledovce a přiblížení života na nehostinných kouscích země kdesi nedaleko Antarktidy? Či snad pocta univerzitnímu Cambridge, jeho malebným zákoutím a všudypřítomnému kouzlu dávných věků? Neposoudím, každopádně kniha se mi jeví jaksi neucelená, rozháraná, dílčí dějové linie jsou pospojovány můstky víceméně poněkud oslími. Hodnotím za tři, a to ještě zaokrouhluji směrem nahoru.

Marekh
13. listopadu

Moje první přečtená kniha od S. J. BOLTON. Slyšel jsem hodně chvály na autorčiny knihy, a tak jsem se rozhodl, že se začtu do některé knihy, kterou napsala, a vybral jsem si novinku PRASKLINA.

Kniha je docela bichle, má 4 části. Vyprávění z různých úhlů pohledů, střídá se přítomnost s minulostí. Kniha je propracovaná, celkově se četla dobře, vyskytuje se v ní řada překvapení, nastaly okamžiky, kdy jsem pociťoval strach a nevěděl jsem, na čem jsem. Závěr knihy jsem dokázal odhadnout.

Příběh se zčásti odehrává na ostrově Jižní Gorgie, který se nachází poblíž Antarktidy. Dýchne na nás atmosféra ledovců, sněhu, mrazu, čistoty a minimu lidí, kteří tento ostrov obývají. Kniha se hodí ke čtení v tento podzimní čas.

Pavlína2019
06. listopadu

Určitě dobře napsané, ale jsem na rozpacích. Téma mě nezaujalo, ledové prostředí vůbec nemusím. Jsem ráda, že je kniha za mnou a vím, jak to bylo, ale můj šálek kávy to nebyl. Tuto autorku mám velice ráda, četla jsem vše, ale tohle nebylo pro mě to pravé. Oceňuji ovšem znalosti ledovců a této problematiky a také náhled do psychického onemocnění, které je zde popsané...

Wabinka

Dobrý psychothriller,odehrávající se hlavně na celkem osamělém, studeném ostrově,což doplňuje tu správně ponurou atmosféru knihy, tak jak jsme u S. Bolton zvyklí.

Awča

Začátek byl velmi slibný, ostrov Jižní Georgie jsem si našla na mapě a těšila se na ledovce. Pak ale autorka skočila v čase i místě. I tak se četlo dobře, psycholog a glacioložka, to dávalo tušit zajímavý děj. Ale prostředek se táhl, neustále někdo někoho (ne)sledoval, k tomu problematika bezdomovectví, trochu mišmaš. Nejvíce mi k srdci přirostla Delilah, dovedu si ji představit jako hrdinku další knihy.
V hodnocení jsem rozpačitá, nebylo to vyloženě špatné, ale už jsem od autorky četla lepší.