malýčtenář malýčtenář komentáře u knih

Konečná diagnóza Konečná diagnóza Arthur Hailey

I když jsem dělala ve zdravotnictví, opět mě tento příběh fascinoval, jak autor dokáže zobrazit život na jedné americké nemocnici, v dřívější době. Osudy lidí má perfektně propracované a prostředí patologie, nám až trochu nahání strach a napětí, jak vše dopadne. Jako vždy perfektní kniha.

05.06.2024 5 z 5

Ženy na pranýři Ženy na pranýři Naďa Horáková

I když jsem zjistila, že knihu jsem už četla, nedalo mi to a opět se ponoříla do historie Brna a jejich obyvatel. Nelehký osud tehdejší doby nepřál hlavně ženám. Neměly žádné právo a těžký život. Tohle vše a další zajímavosti nám bravurně popisuje autorka, která nikdy nezklame.

05.06.2024 5 z 5

Čas madon Čas madon Naďa Horáková

Autorka opět nezklamala. I když vlastně o nic vážného nejde, děj dokáže zaujmout. Opět již známé postavy nás tentokrát zavedou do uměleckého světa. Sice ve jménech jsem se už začala ztrácet, ale nic neubralo na čtivosti. Psáno s jistým humorem a vtipem.

31.05.2024 5 z 5

Hřích andělů Hřích andělů Charlotte Link

Děj knihy je neobvyklý. Od počátku napínavý a tajemný. Stále čtenář čeká na nějaké vysvětlení, ale na ten si musíme počkat až na konec příběhu. Trochu děsivý, řekla bych psychologický román. Sice smutný, ale napínavý.

29.05.2024 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Nemám co dodat, jako vždy autorka dokáže strhnout čtenáře, který už nemůže knihu odložit, dokud ji nedočte. Napínavý děj, zápletka netradiční, konec úplně nejlepší.

29.05.2024 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Silný emotivní příběh, který se skutečně odehrál, ve mně zanechal dlouhodobý hluboký zážitek. Kniha napínavá a děj pěkně zamotaný, člověk by ani nevěřil, co všechno se může stát. Vůbec mi nevadilo vyprávění ve dvou časových liniích. Zkrátka úžasná kniha, I když, bohužel, zpracována základě pravdivého příběhu.

23.05.2024 5 z 5

Tonoucí duše Tonoucí duše Ava Reed (p)

Po prvním díle jsem m byla nadšená a těšila se na další díly. Bohužel druhý díl mě zklamal. Stále se rozhodující dvojice, zda ho má ráda a naopak, on jí, mě moc nebavila. Připadalo mi to zdlouhavé povídání o ničem. Z nemocnice případy jen okrajově. Nevím, jestli budu ještě číst další díly. Bohužel dávám jen tří hvězdičky.

23.05.2024 5 z 5

Služka - Tvrdá práce, nízký plat a matčina vůle přežít Služka - Tvrdá práce, nízký plat a matčina vůle přežít Stephanie Land

S napětím jsem četla pravdivý příběh autorky, která líčí svůj vlastní život v Americe, kde se snaží jen vlastní vůli přežít a zajistit lepší život nejen sobě , ale své malé dcerušce. Fascinující je popis, jak těžký je život, když člověk nemá žádné zázemí a nikoho blízkého, kdo by mohl pomoci. Odhaluje nám jak funguje sociální zabezpečení pro svobodné matky. A to se říká, že Amerika je zemí vysněnou, kde každý může být šťastný. Příběh mě dost fascinoval, jaká je pravda.

18.05.2024 5 z 5

Něžný měsíc nad Usambarou Něžný měsíc nad Usambarou Leah Bach (p)

Po přečtení prvního dílu jsem se rozhodla přečíst i druhý díl. Asi jsem opět čekala více,než jen líčení afrického prostředí. I když tento díl se mi zdál lepší, stále to není to pravé. Nepochopitelné vztahy mezi hlavními hrdiny, kteří nemohou být ani spolu, ani jeden bez druhého. A nakonec nečekaně rychlý konec. Třetí díl asi vynechám.

18.05.2024 4 z 5

Nebe nad Kilimandžárem Nebe nad Kilimandžárem Leah Bach (p)

Asi jsem čekala více, protože jsem už četla od autorky dost knih, které hned od počátku zaujaly. I když líčení africké přírody bylo pěkné, samotný děj se mi zdá zdlouhavý a rozvláčný. Asi by mohl mít o pár stránek méně a více se věnovat hlavní hrdince, která se statečně pere s nelehkým osudem.

12.05.2024 3 z 5

Velké naděje Velké naděje Ava Reed (p)

Úžasná kniha, kde sledujeme osudy mladé začínající lékařky kdesi v poušti, ale velmi prestižní nemocnice. Jak prožívá svůj vlastní život a život lékařky, který je velmi náročný a nikdy nekončící. Jak se srovnává se svým osudem a popere se začínajícím vztahem. Velmi pěkná romantická kniha, která končí velmi nečekaným koncem. Těším se na další díly.

12.05.2024 5 z 5

Záhada zmizelého šlechtice Záhada zmizelého šlechtice Martina Novotná

Historické krimi, které se odehrává za vlády Václava II. Sympatický panTadeaš má za úkol vyřešit zmizení neznámého šlechtice. Za pomoci svého sluhy, se případ vyřeší. Vyšetřování je ale velmi zamotané a složité. No a konec, ten je úplně jiný, než čtenář tuší. Nedávám plný počet hvězdiček, čekala jsem asi něco více.

01.05.2024 4 z 5

Sestřičky pod jmelím Sestřičky pod jmelím Donna Douglas

Předešlé díly byly velice čtivé a zrovna tak i tento poslední dil je velmi pěkný. Opět se setkáváme s již známými postavami a sledujeme nejen jejich soukromý život, ale také útrapy, které přináší život ve válce. Těžký úděl zdravotních sester nám ukazuje, jak záslužné je jejich poslání.

28.04.2024 5 z 5

Paní na Svojanově: Láska pevnější než kámen Paní na Svojanově: Láska pevnější než kámen Jaroslava Černá

Napínavý romantický příběh, s nádechem tajemna. Zkrátka kniha, která se čte velmi dobře a na jaké jsem zvyklá od autorky, která opět nezklamala.

23.04.2024 5 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Tento asi poslední díl dvorů mě trochu zklamal. Děj se mi místy zdál rozvláčný a trochu zamotaný. Byla to taková směs od každého trochu. Přesto jsem byla zvědavá, jak se budou vyvíjet osudy hlavních hrdinů. Aspoň ten konec byl happy.

19.04.2024 4 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Tento asi poslední dil dvorů mě trochu zklamal. Zdál se mi místy zdlouhavý a dějově až moc zamotaný. Tak od každého trochu. I přesto jsem byla zvědavá, jak se bude dějově vyvíjet a jak dopadnou osudy hlavních hrdinů.

19.04.2024 4 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Bohužel tento díl mě trochu zklamal oproti předchozím. Zdálo se mi, že se celkem žádný děj zde neděje. Pár pohledů každého hrdiny z jeho vlastního úhlu. No nevadí, i přesto se těším na poslední dil.

06.04.2024 4 z 5

Vodník Vodník Tereza Bartošová

Moje již druhá kniha od autorky, která chytne a nepustí. Přečteno za dva dny. Napínavý děj, žádný krvák. Těším se na další knihy od autorky. Líbí se mi, že názvy knih vychází z podkladů Erbenovy Kytice, zajímavé a neotřelé téma.

04.04.2024 5 z 5

Andělé v mých vlasech Andělé v mých vlasech Lorna Byrne

Zvláštní kniha, nejdříve jsem si myslela, že ji nebudu ani číst. Ale již od počátku zaujala a nutila mi ji stále číst a hlavně se zamyslet nad obsahem.. Brát ji jako pohádku nebo uvěřit neuvěřitelnému. Ráda bych tomu věřila, ale když vidím a slyším, co se ve světě děje hrozného a nespravedliveho, tak jsem na rozpacích. Ale rozhodně ve mně zanechala velký dojem a musím si nechat čas na uzrání názoru.
Vést válku je strašně jednoduché, udržet mír je ta nejtěžší věc na světě. Lidé si myslí , že získají moc ovládat druhé, když půjdou do války. Jenže zapomínají, kdo jim dal sílu a že jedině ten má moc kohokoli kdykoli ovládat. Krásná definice z knihy. Doporučuji vřele všem.

02.04.2024 5 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Zkrátka co dodat. Opět přečteno jedním dechem. Autorka nás opět nezklamala a I když jsou knihy objemné, není to na závadu. Čtenář prožívá celý příběh s hrdiny a fandí Feyre. Nikdy bych neřekla, že mě sci fi takto zaujme. Těším se na další díly.

28.03.2024 5 z 5