malýčtenář malýčtenář komentáře u knih

Písařka ze Sieny Písařka ze Sieny Melodie Rose Winawer

Téma o dvou časových liniích, která se prolínají, mě vždycky fascinovala. To tajemno a jak to bude dál? Sice Cizinka byla lepší, měla lepší spád. Tato kniha mě sice také upoutala, ale místy byla zdlouhavá a děj mohl být kratší a napinavější. Přesto téma bylo zajímavé a popis života ve 14 století taktéž.

25.12.2023 3 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Zajímavý námět, co by se stalo po roce 1989, kdyby vše dopadlo jinak. Příběh dost děsivý. Knihy od autorky jsou sice čtivé, ale jde z nich obává, smutek a člověk se nechce smířit s tím, že někde může takový život být.

22.12.2023 3 z 5

Probuzená šelma Probuzená šelma František Niedl

Znovu na scéně náš hrdina, který nezná žádnou překážku. Na útěku stíhá všechno možné. Zkrátka je to současný superman. Tento díl se mi moc nelíbil, přesto jsem četla knihu s napětím až dokonce. Řekla bych, že tento díl byl nejslabší. Četla jsem od autora lepší knihy.

16.12.2023 4 z 5

Probuzená šelma Probuzená šelma František Niedl

I když mám autora velmi ráda a knihy jsou vynikající, tak tentokrát mě trochu zklamala. Zkrátka náš hrdina je opět nezničitelný superman. Čekala jsem asi více děje, než cestu kolem světa. Přesto se četla dobře, ale myslím, že tento díl byl nejslabší.

16.12.2023 4 z 5

Karel IV. - Tajné vzpomínky na mé ženy Karel IV. - Tajné vzpomínky na mé ženy Josef Bernard Prokop

Barvité líčení samotného Karla IV. , kde se prolínají minulost s přítomnosti. Vzpomíná na své všechny ženy a přibližuje je tak svému malíři, aby je mohl co nejvěrněji zobrazit. Opět suprový román, přečteno za dva dny.

12.12.2023 5 z 5

Barvité líčení, kde se prolínají minulost a přítomnost ve vzpomínkách Karla IV. Vzpomíná na své všechny ženy a hodnotí je svému malíři, aby měl o nich co nejvíce informací a mohl je zobrazit co nejvěrněji.

12.12.2023 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Jako vždy, kniha opět perfektní. Osudy několika generací v různých režimech jsem sledovala s napětím. Akorát shoda skoro stejných jmen mi dělala problémy. Jinak příběh napínavý. Dávám plný počet hvězdiček.

08.12.2023 5 z 5

Pět set mil od tebe Pět set mil od tebe Jenny Colgan

Třetí dil volně navazuje na předchozí díly. Opět se ocitáme v nám známém prostředí tentokrát s novými lidmi a jejich osudy. Krásně popsaný život na klidném venkově a hektickém Londýně . Jak vše dopadne, stačí si tuto knihu přečíst. Znovu nevšední zápletka a její následky.

03.12.2023 4 z 5

Knihkupectví u jezera Knihkupectví u jezera Jenny Colgan

I druhý díl je takový romantický příběh, líbivý, ale i naivní. Přesto jsem se ráda přenesla do krásné skotské vesničky a její přírody, kterou umí autorka krásně popsat. Zkrátka znovu se setkat s hlavními hrdiny a prožít s nimi jejich neuvěřitelný příběh.

03.12.2023 4 z 5

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

Co dodat, já, jako Nina, velká knihomolka, jsem z knihy nadšená. Sice příběh trochu naivní, trochu neskutečný, ale proč ne. Krásné líčení skotské přírody a hlavně dobré konce. Je ve mně asi hodně romantiky, protože kniha se mi líbila. Četla se velice dobře, lehce a těším se na další díly. Trochu si odpočinout od detektivky a dalších thrillerů.

20.11.2023 5 z 5

Dívka v mlze Dívka v mlze Barbora Bernátová

První kniha od této autorky mě hned upoutala, ale přesto dávám o jednu hvězdičku mėně, pro násilí na dětech. I když zde bylo upozornění, přesto mi to nedalo a musela jsem číst s napětím celou knihu. Konec byl překvapivý a také milostný vztah mezi vyšetřovateli mi moc neseděl. Ale doporučuji.

12.11.2023 4 z 5

Karel IV. - Císař a synové Karel IV. - Císař a synové Josef Bernard Prokop

Škoda, že už trilogie končí. Opravdu zdařile vyprávěný příběh o našem panovnikovi a jeho dětech, kteří bohužel nedosáhli kvalit svého otce. Velmi zdařilé dílo.

05.11.2023 5 z 5

Karel IV. - Císař a císařovna Karel IV. - Císař a císařovna Josef Bernard Prokop

Opět se setkáváme s Karlem IV. ,A jeho mladičkou ženou Alžbetou, která mu život také neulehčuje. Život našeho nejslavnějšího panovníka je ličen opravdu výborně, jako kdyby vše, jak je psáno, byla pravda doslova. Starosti velké , neustálé boje o přežití a udržení moci. Také neshody v rodinném kruhu a podlomené zdraví. Zkrátka výborná kniha. Hurá na další díl.

05.11.2023 5 z 5

Karel IV. - Tajný deník Karel IV. - Tajný deník Josef Bernard Prokop

Kdo by neznal našeho nejslavnějšího panovníka Karla IV. Zde se dovídáme o jeho životě tak, jak sám vypráví. Je mnoho knih o našem panovnikovi, ale zde vystupuje hlavně jako normální člověk se svými starostmi I radostmi. Kniha sama mne překvapila, čekala jsem známá fakta a nudné vyprávění. Byla jsem mile překvapená a kniha se četla velmi dobře a už začínám další díl.

30.10.2023 5 z 5

Až ji uvidíš Až ji uvidíš Joy Fielding

Asi jsem čekala více, neboť spisovatelka má mnoho lepších knih. Tentokrát se mi kniha zdá příliš rozvláčná a myšlenky z minula, které se prolínají se současnosti mi moc nesedí.

20.10.2023 3 z 5

Jarmarečník Jarmarečník Vlastimil Vondruška

Rodina Ignáce Heřmana se úspěšně rozrůstá a členové rodiny se zabývají už nejen výrobou skla, ale projevují se zde už počátky manufaktur . Seznamujeme se s dalšími lidmi a také s videňskym životem, který není vždy lehký a bezstarostný, jak se zdá. Opět kniha, která zaujme od počátku.

20.10.2023 5 z 5

Plavba do nenávratna Plavba do nenávratna František Niedl

Co dodat, jako vždy napínavý příběh od začátku do konce. I když námět knihy je děsivý . Ale nesmrtelný Dabert je stále v kondici a se svým pověstným klidem a humorem nás opět provede celým dějem. I když bych řekla, že vzhledem k tématu se mi tento díl moc nelíbil. Přesto dávám jako vždy plný počet hvězdiček. Protože Niedl je jednička.

06.10.2023 5 z 5

Falknovská huť Falknovská huť Vlastimil Vondruška

Copak p. Vondruška, další mistr pera. Jeho sága o vývoji sklenářství , jeho podrobnosti o výrobě skla, svědčí o jeho širokém rozhledu o všem co píše . Jeho vyprávění o osudech obyčejných lidí a jejich starostech a radostech všedního života umí mistrně podat. I přes objemný obsah, se kniha čte sama a zaujme. Těším se na další osudy hlavních hrdinů.

30.09.2023 5 z 5

Poslední batalion Poslední batalion František Niedl

Protože je kniha od p. Niedla, začala jsem ji číst. Bohužel vyprávění o válce mě moc neupoutalo. Nemám ráda knihy s tématikou války. Ale soukromý život Viktora a jeho postupné uzdravení mě zaujalo a knihu s napětím dočetla. Bohužel takový otevřený konec mě trochu zklamal. Jestlipak bude další dil???

30.09.2023 3 z 5

Neklid Neklid Sidney Sheldon

Tento třetí díl mi dal nejvíce zabrat, abych ho vůbec dočetla . Zdá se mi velice překombinovaný a zdlouhavý. Zkrátka S. Sheldon to není a zatím nevím, zda mě spisovatelka inspirovala k jejím dalším knihám. C

22.09.2023 3 z 5