malýčtenář malýčtenář komentáře u knih

Inspektor s velkým ptákem Inspektor s velkým ptákem František Niedl

Nemám co dodat, opět se setkáváme s nevšedním inspektorem, který má svůj vlastní nepřekonatelný způsob života i vyšetřování zločinů. Velmi mě bavil a s úsměvem jsem knihu přečetla jedním dechem.

Inspektor Prevít Inspektor Prevít František Niedl

Už jen samotný autor je zárukou kvality a opět dokázal, že i detektivka může být psaná s humorem a nadhledem. Velmi jsem se opět pobavila na účet hlavního hrdiny. Těším se na další díly,

Na králův příkaz Na králův příkaz František Niedl

Dostal se mi opět do ruky tento díl a znovu musím říci, že nemám co dodat. Zkrátka autor je mistr pera a ať je téma jakékoliv, vždy zaujme a čtení je pěkně strávený čas.

Slunce na útěku Slunce na útěku František Niedl

Autor zabodoval, nejen v historii, detektivkách a dalších žánrech, ale tato kniha mě dostala. Z počátku jsem netušila o co vlastně jde, ale toto aktuální téma v dnešním světě, skoro děsí. Opět dávám plný počet hvězdiček a skládám poklonu p. Niedlovi.

Dotek zla Dotek zla František Niedl

Již čtvrtý díl, který je opět napínavý, jak jinak. Mistr Dabert to opět nemá lehké ve svém životě, I když se k případu vlastně dostává nechtěně. Ale jako vždy s přehledem a elegancí a hlavně humorem jemu vlastním překonává všechny nástrahy. Zkrátka novodobý supeman. Ale nevadí.

29.08.2023 5 z 5

Světla na pobřeží Světla na pobřeží František Niedl

Jako vždy autor zabodoval, kniha je čtivá, I když občas se tu prolíná červená knihovna s napětím a nepřekonatelným Michalem. Ale čte se dobře a rychle je konec. Jdu na další díly.

29.08.2023 5 z 5

Srdcový kluk Srdcový kluk Robin F. Gainey

Takové lehké oddechové čtení psaný s humorem, totiž očima jednoho malého psa, který chce vyřešit problémy, které mají jeho majitelé. Po svém psím způsobu a rad ostatních pejsků prochází různými dobrodružství. Akorát konec mohl být šťastný.

29.08.2023 4 z 5

Všechny barvy noci Všechny barvy noci Karine Lambert

Dojemný příběh napsaný zvláštním stylem mě hned zaujala od počátku. Jak se zachová mladý muž plný síly a energie, když se doví neodvratnou hroznou diagnozu? Doporučuji vřele přečíst a zamyslet se nad hodnotou života.

11.08.2023 5 z 5

Zemřít za Jeruzalém: Rytíři, mniši, mohamedáni a první křížové tažení Zemřít za Jeruzalém: Rytíři, mniši, mohamedáni a první křížové tažení Dieter Breuers

Opět jsem sáhla na nesprávnou historickou knihu. Líčení o první křížové výpravě. I když autor plně respektuje dějiny , popis příběhu, který spojuje několik hlavních postav. Dovídáme se o těžkém životě ve středověku, který je plný násilí, vražd, znásilnění, život člověka nemá žádnou cenu. A otázka koho nebo co chtěli v Jeruzalémě zachránit, je otevřena .

06.08.2023 3 z 5

Modrý medailon Modrý medailon Martha Sophie Marcus

Kniha, ačkoliv historii miluji, tak tentokrát zklamala . Očekávala jsem více. Začátek sice zaujal, ale postupně byl děj zdlouhavý a některá místa zcela nevyjasněná. Aspoň že konec byl happy end. I když jaksi nevyjasněný a uspěchaný. Více věcí by potřebovalo upřesnit.

06.08.2023 3 z 5

Černá sága Černá sága Ludmila Vaňková

Zpočátku jsem si nebyla jistá, zda budu v četbě pokračovat, ale skok do 16. století mě upoutal a už jsem knihu nemohla odložit. Sice místy, kde byly popisované dějiny , mě moc nebavily. Ale osudy dvou úplně rozdílných přátelů mě zaujaly. Jejich seznámení, sbližování a různorodé myšlení bylo vyličeno velmi dobře. Nejlepší byl závěr, I když trochu naivní. Ale lepší dobrý konec než opak.

30.07.2023 5 z 5

Zaklínač duší Zaklínač duší Sebastian Fitzek

Nevím, jak se k této knize postavit. Trochu horor , hodně napětí, chvíli jsem se nemohla zorientovat v postavách, zato konec stál za to přečtení. Zkrátka kniha, která se mnou dost zamávala, ale stála za přečtení.

30.07.2023 4 z 5

Čas primadon Čas primadon Naďa Horáková

Ano, tentokrát mě příběh zaujal,nejen proto, že Brno trochu znám. Známe prostředí a zajímavý námět. Kniha sama se čte velmi dobře . Seznamuje nás nejen s Brnem , ale i s historií hodinek, samozřejmě v rámci děje. Vřele doporučuji.

18.07.2023 5 z 5

Falešná kočička Falešná kočička Naďa Horáková

Knihy od Nadi Horákové mám ráda, ale z této jsem byla trochu zklamaná. V první povídce bylo moc jmen a už jsem ztrácela přehled kdo je kdo. Všechny tři povídky spojuje nadporučik Vonka. Řeší nesmyslné vraždy a hledá lásku, která mu neuteče. Snad až ta třetí povídka mě zaujala.

13.07.2023 2 z 5

Pohled šelmy Pohled šelmy František Niedl

Vidím,že nejen historické romány jsou doménou Fr. Niedla. Zpočátku se mi do knihy ani nechtělo pustit, ale stačilo prvních pár stran a už se nedalo odtrhnout. Napínavé až dokonce. Snad jen hlavní hrdina mi trochu připadal jako superman. Ale přesto se těším na další díly.

06.07.2023 5 z 5

Lilie z Palerma Lilie z Palerma Charlotte Lyne

Zpočátku jsem se do děje nemohla vpravit. Připadala mi jaksi zvláštní a trvalo mi, než jsem ji přišla na chuť . Konec byl překvapivý. Pár vět na závěr.....nikdy se nic nezlepší, když lidé zapomenou, že jsou součástí lidstva a že každým člověkem, kterého připraví o život, ztrácejí I kousek sama sebe.

03.07.2023 4 z 5

Anna Česká: Dcera Karla IV. na anglickém trůnu Anna Česká: Dcera Karla IV. na anglickém trůnu Hana Parkánová-Whitton

Další z úžasných knih Hany Whitton, které nikdy nezklamou. Zase jsme poznali kousek historie, tentokrát z Anglie, kam se dostala Anna, dcera Karla IV. Sice vymyšlený příběh, ale na základě faktů. Čtenář by chtěl věřit, že se opravdu takto příběh odehrál. Velmi doporučuji všem, kdo má rád historii.

28.06.2023 5 z 5

Ve třiceti (poprvé) single Ve třiceti (poprvé) single Lisa Daily

Asi jsem v poslední době neměla šťastnou ruku na dobré knihy. I když jsem na ně četla dobré recenze. Příběh nebyl špatný, ale zdlouhavý a trvalo mi než jsem se začetla. Čekala jsem více.

26.06.2023 3 z 5

Dáma z divočiny Dáma z divočiny Julie Garwood

Řekla bych, že námět knihy je zajímavý, ale udělat z divošky dokonalou anglickou lady, se mi zdá trochu divoké. Přesto děj má spád a čte se dobře, i když ty erotické pasáže by nemusely být tak detailně popisované. Ale budiž, opět taková červená knihovna.

26.06.2023 3 z 5

Svatba s Winterbornem Svatba s Winterbornem Lisa Kleypas

Po přečtení prvního dílu, který mě moc nenadchl, jsem se přece jen chtěla dovědět, jak bude příběh pokračovat. Řekla bych, že tento díl byl lepší I když bych ji spíše přirovnala k červené knihovně. Ale docela mě zaujal a dobré konce miluji. Takové oddechové čtení pro ženy.

26.06.2023 4 z 5