Modrý medailon

Modrý medailon https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379805/mid_modry-medailon-7Vg-379805.jpg 3 13 8

Benátky 1667. Jednoho dne se Alessin život změní od základů. Její teta umírá krátce poté, co jí dala tajemný medailon a téhož večera je zavražděn také její dědeček, který ji vychovával po smrti rodičů a připravoval ji na řemeslo zlodějky. Alesse se podaří se štěstím uniknout nástrahám a před problémy utíká z Benátek do Celle, kde žije její jediný příbuzný. Ale ani tady, na dvoře brunšvicko-lüneburského vévody, není v bezpečí. Vrah jejího dědečka je jí v patách a hodlá získat medailon za každou cenu…... celý text

malýčtenář
06.08.2023 3 z 5

Kniha, ačkoliv historii miluji, tak tentokrát zklamala . Očekávala jsem více. Začátek sice zaujal, ale postupně byl děj zdlouhavý a některá místa zcela nevyjasněná. Aspoň že konec byl happy end. I když jaksi nevyjasněný a uspěchaný. Více věcí by potřebovalo upřesnit.

Szilvia1
18.08.2021 5 z 5

Knížka se mi velmi líbila,i když je to už trošku starší vydání.Doufám,že bude ještě od této autorky přeložené další knížky,protože tahle knížka byla pěkná.

Makaja
14.03.2021 3 z 5

Ale jo, jako taková oddechová romantika s přidanou hodnotou skutečné historie a trochou tajemství. Trochu zdlouhavé a nedotažené, konec dosti uspěchaný, na druhou stranu sympatická hlavní hrdinka, sympatický kapitán a ty skutečné historické postavy, navíc provázané s těmi fiktivními, mě celkem bavily. Takže neurazí, nenadchne. ...

evismaior
23.07.2020 3 z 5

55% - nebylo to úplně špatné, tedy když si odmyslím tu spoustu překlepů v českém vydání a obrázek na přebalu, který zjevně vybíral někdo, kdo nedočetl anotaci ani k tomu "Benátky 1667". Hlavní hrdinka Alessa byla taková ta hezká šikovná poctivá zlodějka, její milý zas byl sympatický čestný velitel stráže, který jí v jejích aktivitách marně bránil. Zklamala mě ale ta nedotaženost, rychlý konec, z něhož pomalu ani nevyplynulo, proč byl ten modrý medailon tak důležitý a kdo poslal toho nájemného vraha.

mariva
28.02.2019 3 z 5

Docela příjemný historický román. Chvílemi trochu zbytečně zdlouhavý, konec ne zcela uzavřený, ale nebylo to špatné čtení.

alva1
24.10.2018 2 z 5

Kniha mě nenadchla. Konec mi připadal rychlý a tak nějak nedotažený. Osudy některých aktérů mohly být alespoň naznačeny. Nebo to bude mít pokračování?

knihovnička007
18.09.2018 3 z 5

Kniha se mi docela líbila, ale už jsem četla lepší historické romány.
Nevím, jestli to bylo překladem, ale místy mi připadaly věty kapku strojené.
V každém případě zajímavý nápad a zpočátku i lehce exotický, kdy se děj odehrává v benátských lagunách. Jen jsem čekala kapku jiný konec.

marimari
05.07.2018 3 z 5