Ve třiceti (poprvé) single

KDYŽ SE VÁM MANŽEL PŘIZNÁ, ŽE JE GAY, MUSÍTE SE VE TŘICETI ZNOVU NAUČIT RANDIT! Od chvíle, kdy Alex potkala svého nastávajícího ve školce nad modelínou, je jejich život nalinkovaný jako podle pravítka. Žijí si báječně, bydlí v nádherném domě s výhledem na zátoku a mají skvělou práci, kterou zbožňují. Má to jediný háček: Alexin manžel Michael je gay. O téhle skutečnosti se jí ale zapomněl celých třiadvacet let zmínit. Alexin dokonale naplánovaný život se náhle hroutí jako domeček z karet, biologické hodiny tikají jako časovaná jaderná bomba a Alex prahne po pohádkově krásném šéfkuchaři, který právě otevírá novou prvotřídní restauraci. Shodou okolností se bohužel jedná o jejího klienta a Alex nechce míchat práci se soukromím. Jak při hledání nové lásky proplout nástrahami moderního randění jí radí ujetá partička známých, včetně jejího homosexuálního ex-manžela, neomalené politické poradkyně, energicky masochistického jogína a osmdesátileté vyznavačky marihuany....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372425/big_ve-triceti-poprve-single-MEC-372425.jpg 3.4147

Vydáno: , Mystery Press

Single-Minded, 2017

Kniha Ve třiceti (poprvé) single

aydam

Slaboučké, rozvleklé, spíše trapné nežli vtipné.

petra5588
04.04.2021

Příjemná a vtipná oddechovka, sice s předvídatelným koncem, ale naštěstí s celkem nečekaným dějem :)

Allys
02.03.2021

Názov aj obálka pôsobili, že to bude zábavný romantický príbeh. Kniha bola občas vtipná, ale celé mi to prišlo veľmi ploché a povrchné. Viem, že to má byť oddychová literatúra, ale naozaj som sa musela nútiť, aby som ju dočítala. Celkovo to nebolo zlé, ale 336strán príliš jednoduchého príbehu je proste moc na udržanie pozornosti, najmä, keď sa nič prevratného nestane a všetko je predvídateľné. Zoznam rande, ktorými treba prejsť, kým žena nájde toho pravého bol vtipný, ale potom sa to zvrtlo v príliš presladenú záležitosť s pánom pravým. Hviezdičku dávam za zaujímavé povolanie hlavnej postavy, tie časti ma celkom bavili, ďalšiu za námet a za tých zopár vtipov.

evismaior
30.01.2021

50% - Na tuto knížku mě navnadilo srovnání s Bridget Jones, ale přišla mi mnohem slabší a rozhodně ne jako něco, od čeho bych se nemohla smíchy odtrhnout. Ono už ta úvodní zápletka, kdy Alex po mnoha společných letech zjistí, že ji manžel podvádí s jiným, protože je gay - já nevím, kniha se těm jejím nechápavým myšlenkovým pochodům dost věnuje a vysvětluje, jak se asi stalo, že mohla být tak slepá, ale pro všechno na světe, přece jen dělala tak trochu do psychologie (byť jen toho, jak okolní prostor působí na lidi), tak mi nedává smysl, že by ji to nikdy ani nenapadlo. Pak následovala ta poněkud trapná část, kdy se snažila nahnat randící schůzky s nějakým potrhlým seznamem podivných individuí, jen aby splnila jakousi kvótu stanovenou kamarádkou s přispěním bývalého manžela, který se z objektu nenávisti podezřele rychle změnil v nejlepšího kámoše. A o slibném chlapíkovi, který se jí zázračně rychle připletl pod nohy, si pak zas neúměrně dlouho myslela, že homosexuál naopak je. Ale tu jeho restauraci na lodi bych navštívit chtěla, to zas jo :-)

Margaritta1987
30.12.2020

Pokud se vám líbí Bridget Jones nebo jste kdysi četli Lanczovou, tak se vám kniha bude určitě líbit

cukrovka
04.12.2020

Jednoduchá oddechovka pro nenáročné čtenáře. Neurazí, nenadchne, místy vtipná a chvílemi i trapná.

DomenicaRisa
27.07.2020

Čekala jsem něco lepšího. První asi 3 stránky jsem se bavila a pak to šlo z kopce. Tvoření "zaručených seznamů" mi přišlo vhodné spíš pro puberťačky, exmanžel nějak podezřele rychle přešel do stavu "nejlepší kamarád v kalhotech". Nad dramatem, respektive pokusem o drama, jsem měla chuť výt zoufalstvím. Tohle už za mě znovu určitě ne.
Jediný kdo mě tam vyloženě neštval byl onen pohledný Kubánec Santiago, pro své taneční umění.

BarkaS
01.07.2020

Mohla to být super oddechovka, ale byl to takovej knižní Jekyll a Hyde. Možná se to ztratilo v překladu, ale (naštěstí jen) občasný výskyt slov jako osůbka, vínko a nehtíky škrabal nehty po mé duševní tabuli. Au. Hlavní hrdinku jsem musela občas až nesnášet, jaká to byla slepice blbá, jindy mě bavila. Škoda nevyužitého potenciálu některých “scén”. Závěrečné “drama“ bylo vyloženě k smíchu. Mělo to švih a potenciál, za mě ale s pachutí blbosti.