Ve třiceti (poprvé) single

KDYŽ SE VÁM MANŽEL PŘIZNÁ, ŽE JE GAY, MUSÍTE SE VE TŘICETI ZNOVU NAUČIT RANDIT! Od chvíle, kdy Alex potkala svého nastávajícího ve školce nad modelínou, je jejich život nalinkovaný jako podle pravítka. Žijí si báječně, bydlí v nádherném domě s výhledem na zátoku a mají skvělou práci, kterou zbožňují. Má to jediný háček: Alexin manžel Michael je gay. O téhle skutečnosti se jí ale zapomněl celých třiadvacet let zmínit. Alexin dokonale naplánovaný život se náhle hroutí jako domeček z karet, biologické hodiny tikají jako časovaná jaderná bomba a Alex prahne po pohádkově krásném šéfkuchaři, který právě otevírá novou prvotřídní restauraci. Shodou okolností se bohužel jedná o jejího klienta a Alex nechce míchat práci se soukromím. Jak při hledání nové lásky proplout nástrahami moderního randění jí radí ujetá partička známých, včetně jejího homosexuálního ex-manžela, neomalené politické poradkyně, energicky masochistického jogína a osmdesátileté vyznavačky marihuany....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/372425/ve-triceti-poprve-single-MEC-372425.jpg 3.790

Single-Minded (2017)

Vydáno:, Mystery Press

Kniha Ve třiceti (poprvé) single

Jane007

Na knížce mě zaujala nálepka, že je to pro fanoušky Bridget Jonesové, proto jsem si ji chtěla přečíst. Proto jsem po přečtení trochu zklamaná. Čekala jsem od knížky trochu víc. Děj předvídatelný, trapasy téměř žádné a ani jsem se moc nezasmála. Tohle se moc nepovedlo.

alzbeta4340

Pitominka, která naštěstí nebere vážně ani sama sebe.

Litocha
28.12.2018

Nenáročné (na nenáročné je důraz), nijak originální, ale docela milé čtení. Nejsem příliš příznivcem trapasů (Bridget mi moc neseděla), takže plus za to, že jich nebylo zas tak strašně moc a že nebyly zas tak strašně trapné. Když pominu obskurní povolání hlavní hrdinky (které prezentuje jako smrtelně vážnou záležitost), byla mi vlastně celkem sympatická (teda až na tu zabejčenost ke konci), k tomu některé zajímavé figurky a atraktivní prostředí, zidealizovaný hrdina - jako čtení do tramvaje ideální.

Jancas.s
17.12.2018

Zcela uprimne - cekala jsem vice. O dost. Zacatek vypadal fakt slibne - trochu sileny rozvod, schuzky z netu a pak jen romantika, nuda, idealek, lehka zapletka, pak zase romantika. Cekala jsem, ani nevim proc, vice ironie, nadsazky, trapasu, a vono nic. Skoda.

Michajela.cz
14.12.2018

No, přátelé.. co říct?
Pořád jsem čekala, kdy už knížka začne být aspoň trochu zábavná a neotřelá..
A čoveče, najednou jsem na konci - a nic!
V průběhu čtení jsem občas mívala pocit, že mi snad uschne i děloha.. Hlavní hrdinka mi rozhodně srdci nepřirostla.
A to jsem se na tule knížku celkem i těšila! Nápad byl dobrý, ale soudím, že z něj šlo "vytřískat" víc. Nicméně - i přes zdlouhavé a občas nepoutavé kapitoly - zkuste ji dát šanci. Třeba se vám bude líbit víc, než mě.

Ráčkajda
31.10.2018

Ze začátku jsem měla problémy se začíst, až jsem si myslela, že ji odložím, ale překonala jsem to. Knížka se pak docela rozjela, takže se dala celkem dobře dočíst, taková oddychovka, nic světoborného.

Lavender756
23.10.2018

Zpočátku velmi zábavná a velmi čtivá knížka,u které jsem se tak do poloviny často a nahlas zasmála. Druhá půlka zapadla do známých kolejí a byla zdlouhavá,nezabavna s mnoha kapitolami k ničemu navíc. Myslela jsem, že hodnocení bude vyšší,ale konec to změnil.

saez
22.10.2018

Hm, taková rádobypohádka pro dospělý holky. Trochu kopírka Bridget po americku. Přečteš a zapomeneš.

Niu
22.10.2018

To, co se na začátku jevilo jako sranda a lehkost, s jakou se knížka zpočátku četla, se asi tak od menší půlky obrátilo v „jak dlouho mi bude trvat, než to dočtu“?! Omlouvám se všem příznivcům. Líbí se mi Deník Bridget, ale tohle bylo tak vyumělkované, s frázemi použitými u Bridget (babičkovské spoďáry a ohlodaná od vlčáků/koček), až to bylo trapné. Druhá půlka knihy se neuvěřitelně vlekla. Jen k prvnímu polibku taaaaaaaaaková doba a první sex, ten autorka zmínila jen mezi řádky. A ten závěr, kdy „nevidím-neslyším-nechci s tebou mluvit“ byl trapný. Kdyby se knížka zkrátila tak na polovinu, zachovalo by si to svoje kouzlo.

abilea
19.10.2018

Teď, 2 měsíce po dočtení, už moc nevím, o čem kniha byla. Ale pamatuji si pocity při čtení a po dočtení. Určitě v tom sehrála roli dovolená a pláž, takže doporučuji jako ideální dovolenkové čtení.

mikika
15.10.2018

moc jsem se bavila, i když bylo jasné, s kým nakonec Alex skončí. když se chcete zasmát nahlas a zažít cukrkandlový happy end...

Fantasmagorka
15.10.2018

Začátek mi uplně neseděl, konzervativnost hlavní postavy taky ne. Ale jinak se mi to líbilo. Hlavní hrdina vypadal fajn a zajímalo mě jak to dopadne. Žádný zázrak však nečekejte.

Spunttrix
23.09.2018

Super oddechove a pohodové čtení na dovolenou :) pribeh fajn ale musím říct, ze na Bridget Jonesovou to nemá a proto dávám 4 hvězdičky.

Ztracenka
10.09.2018

Průměrná kniha, předvídatelný děj, moc mě nezaujala. Doporučuji jako letní oddychové lehké čtení.
Dala bych tak 3 hvězdy z 5 :-)

Tulicek404
03.09.2018

Knížka mě vůbec neuchvátila, takový jednoduchý, klasický příběh. Nejdříve vše hrozně zdlouhavé a pak konec během dvou stránek. Taková nenáročná četba.

bosorka
30.08.2018

Takový trochu sofistikovanější harlekýn. Brala jsem si jako nezávažné a oddechové čtení na dovolenou, ale ani tak mě to vlastně moc nebavilo, takže nesplnilo očekávání. V podstatě mě bavila jen první část knihy, kdy opuštěná hrdinka loví nového partnera a setkává se s celou plejádou podivínů. To bylo vcelku vtipné a zábavné. Od chvíle, kdy se seznámí s vyvoleným, už příběh plynul hrozně předvídatelně, všechny zvraty byly dopředu jasné, vůbec mě nepřekvapilo. Chybělo víc humoru a trochu pestřejší zápletky.

Ouninka
29.08.2018

Moc pěkná knížka....skvělá oddechovka plná docela užitečných rad, hlavně co se týče ideálního partnera, po kolikátém rande přichází ten pravý ??? To vše a ještě víc je odhaleno v této parádní knížce - jako bych viděla Bridget Jonesovou jako hlavní hrdinku :)))

Andy0892
21.08.2018

Nenáročné čtení na letní dny. No na mě až moc opakovala věci kolem své práce, kdyby se všechny strany kde o ní mluví sečetly, bylo by jich daleko více, než části kde probírá vztahy. To je trochu škoda. Taková kniha Lásko kde jsi? pojala randění takové jaké je- nervózní, neohrabané a někdy dost trapné :) Tady hlavní hrdinka po pár neúspěšných pokusech potká pana dokonalého a pak se to trochu zvrtne do telenovely :) V tenhle moment jsem neměla Alex ráda, ještě mi není třicet, přesto bych nereagovala tak přehnaně - to i manžela nechala vše vysvětlit!

Takže ano - je to romantická kniha na letní dny, ale mohla být daleko víc.

bookcase
19.08.2018

Milé, vtipné, romantické čtení na léto. Líbila se mi práce hlavní hrdinky a jsem ráda, že ji autorka zakomponovala do děje.

suzziemusta
08.08.2018

Tak tohle byla super kniha!!! Já teda na romány moc nejsem, ale zaujalo mě, že to přirovnávají k Bridget Jonesové. Potřebovala jsem po krvácích něco lehčího. Vybrala jsem dle popisu a přesně to jsem od této knihy dostala. Pěkně napsáno, ne moc přeslazené, čtivé a vtipné. Je to taková super kniha na dovolenou.

JanaDor
02.08.2018

Po dlouhé době jsem oželela spánek a četla, dokud nebyl konec, takže jsem šla spát k ránu, ale mě to prostě bavilo. U těchto knih vím, že to skončí dobře, ale chtěla jsem rychle zjistit jakým způsobem. Je to super letní oddechovka a mně se moc líbila.
Jediné, co se mi nelíbí, je srovnání s Bridget Jonesovou. Tato kniha je úplně jiná. Bridget Jonesovou mám ráda a tato kniha je trochu o něčem jiném. Jediné, co mají hrdinky společného, že po třicítce hledají partnera. Ale Bridget je ironicky humorná a fakt jsem se u ní smála i nahlas. Ve třiceti single je jemně vtipná, lehce romanticky milá, že jsem se někdy pousmála, a je velmi čtivá.

dubinek3
29.07.2018

Hodně mě zaujalo zaměstnání hlavní hrdinky a body má u mě autorka i za spoustu skvělých tipů, které bezvadně do děje zahrnula. Musím se poohlédnout po nějakých odborných knížkách, které se psychologii zařízování interiéru zabývají... Jinak dost jsem se nasmála u všech rande z "povinné devítky". Fakt vtipně napsáno... Chvíli jsem měla pocit, že je všude moc gayů a že je to zbytečné přeslazené, ale proč ne. Príma oddechovka na pláž...

lectora13
28.07.2018

Ideální dárek pro kamarádku, která je single! Knížka, která se sice řadí mezi romanťárny, nebere se ale (tak jako hlavní hrdinka) úplně vážně, dokáže si ze sebe udělat legraci a dívat se na vše s nadhledem. Tenhle smysl pro humor mi skvěle sedl.
V žánru románů pro ženy knížka vyniká vtipem, velké plus je také skvělý překlad a moc hezká obálka.

Ivuska.09
27.07.2018

Už dlouho jsem s hodnocením nějaké knihy neměla takový problém. Asi jsem měla až příliš vysoká očekávání vzhledem k hodnocení ostatních. První půlka mě bohužel skoro vůbec nebavila, pak to bylo o něco lepší. Hlavní hrdinka mi však vůbec nesedla, čtení se vleklo... Za mě tedy bohužel nic převratného.

bosorka1044
18.07.2018

Vtipné, hravé, osvěžující. Romantiku dokáže autorka vždycky okořenit trochou ironie. Ideální čtení na dovolenou, bavila jsem se moc!

romantika gayové Florida léto život bez partnera (singles) láska humor třicítka (věk) pro ženy

Lisa Daily

Lisa Daily