Pakistanská princezná

Príbeh slovenskej autorky od ktorého sa nebudete vedieť odtrhnúť, plný iskrenia a erotiky, cez ktorý spoznáte aj novú krajinu a životy ľudí v nej. Kniha Pakistanská princezná ukrýva pod svojím originálnym názvom strhujúci príbeh krásnej Angeliky. Dynamická Slovenka žijúca vo Viedni prijíma lukratívnu pracovnú ponuku modelky do krajiny, ktorá na prvé počutie v každom naháňa nielen hrôzu, ale aj vyvoláva zimomriavky po celom tele. Napriek dobre mieneným varovaniam rodiny a priateľov odchádza plná očakávania do vzdialeného Pakistanu. Odvážna blondínka, ktorá má už viacero skúseností s modelingom po celom svete, však netuší, že práve tu na ňu čakajú zážitky vystrihnuté ako z neuveriteľného filmu. Angelika si ľahko získava srdcia rodiny hostiteľov, pre ktorých zároveň pracuje. So všetkými si znamenito rozumie. Okrem nevrlého a nevšímavého majiteľa ju má každý rád. Gori - ako cudzinku s bielou pleťou prezývajú, postupne zapadá do rodiny. Spoznáva ich pestrú kultúru, vieru a hľadá odpovede na všetečné otázky. Všetko mohlo byť také krásne a bez komplikácií, keby sa Angelika nechystala potajomky stretnúť s jedným z dvoch neznámych mladíkov, ktorých spoznala cez facebook. K stretnutiu však nedôjde, pretože ju niekto unesie. Niekoľko dní nepozná meno ani tvár svojho únoscu, ktorý ju drží v povrazoch a so zviazanými očami. Šokujúce odhalenie nastane vtedy, keď Angeliku pod hrozbou prinúti vziať si ho za manžela. Odpoveď na otázku, kto sa z pakistanských nápadníkov stane jej manželom, sa dozviete pri čítaní vášnivého príbehu s ľahkou erotickou iskrou. Nečakané zvraty a napínavý dej nepustí čitateľa zo svojho zovretia až do poslednej bodky. Ako sa hovorí, zdanie klame. V tomto príbehu si tento krátky, ale výstižný výrok nájde svoje uplatnenie hneď niekoľkokrát. Nechajte sa ovládnuť divou vášňou, drsnou láskou a spaľujúcou nenávisťou hlavnej hrdinky, jej zážitkami a nepredvídateľným vyústením v krajine rovnako tak čarovnej ako i nebezpečnej....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/229904/pakistanska-princezna-aKn-229904.jpg 3.449
Romány, Pro ženy, Literatura slovenská
Vydáno, Via Bibliotheca

Kniha Pakistanská princezná

daza.dt
06. listopadu

K této knize jsme sáhla díky pozitivní zkušenosti s knihou Slzy prodaných dívek (která byla velmi čtivá), ale tady se to nějak moc nepovedlo. Hlavní hrdinka - musela být dle popisu neuvěřitelně krásná (i když bratrům Arabům stačí blond barva a máte vyhráno) tedy blondýna se zelenýma očima a plochá taky rozhodně nebyla - ale to je asi tak vše. Rozumu ta dívenka moc nepobrala (to kulantně řečeno). K pokračování této knihy asi nesáhnu - byla by to ztráta času. Za mě 3 hvězdičky za snahu.

BuchtaMaková

Naivní, hloupé, předvídatelné... Za delší komentář ta knížka nestojí.

narisa

Kniha se mi velice líbila:(. Opravdu jsem ji přečetla jedním dechem a hlavní hrdina se mi moc líbil, i kdxž si zbytečně zadělával na problémy. Hrdinka Angelika byla někdy super a někdy až moc naivní a nedůvtipná, ale tak se mi příběh moc líbil :)

birgitte

Nádherný román, přečteno jedním dechem během pár dní ... Doporučuji!!!

orinka3
07.11.2018

Hrůza! Nevím, co je horší. Jestli román vůbec, anebo ten překlad. Angelika byla v 70. letech fenomén, který nenechal žádné ženské oko suché. Ale ta byla aspoň dobře natočená a zahraná. Jenomže co tato kniha?! Je plná nesmyslů, nemožných dialogů a neuvěřitelných, pitomých situací. Neuvěří jí snad ani průměrný absolvent ZŠ. Zápletka tak průhledná, že jsem od začátku četla jen kvůli tomu, jestli to bude i nadále tak hloupé. Tahle Angelika je opravdu blondýna. Jejímu ctiteli se vážně divím. To už mohl mít radši nějakou luxusní nafukovací pannu. On sám, při své genialitě, mohl slevit ze svého okouzlení a radši pomyslit na potomky. Jestli zdědí její IQ....jedna hvězdička zůstává za čtivost.

babiočka
15.10.2018

Škoda, že v knihovně neměli originální vydání ve slovenštině, možná by se mi tato pohádka pro ženy i líbila.
V českém překladu Hedviky Mojžíšové jsou některé slovní obraty nesmyslné a čeština je takto ani nepoužívá - viz složila ruce do lůna (místo do klína), přistrčil si ji k sobě blíž (místo přitáhl si ji...) atd.
Ale na druhou stranu jsem se aspoň dozvěděla něco o zvycích a mentalitě obyvatel Pákistánu.

merunka23
20.06.2018

moc velka pohadka...........

Danago
16.05.2018

Příběh pohledné Slovenky Angeliky žije ve Vídni a je modelkou pro tzv. nadměrné velikosti - má velikost 40, což je pro čtenářky moc příjemné.
Angelika fotí i pro muslimské katalogy a proto nezaváhá a přijme velice zajímavou a dobře placenou nabídku fotit katalog v Pákistánu.
Já tento žánr obcházím velkým obloukem. Zápletku jsem odhalila na úplném začátku knížky. Knížka je hodně naivní velice předvídatelná a i docela nevěrohodná. Přes to všechno mě knížka okouzlila. Je čtivě napsaná a musí s brát ani ne jako červená knihovna spíš jako pohádka pro dospělé.

Orient láska napětí únosy

Monika Wurm