Dáma z popela

Mrazivý příběh o smrti, která se před ničím nezastaví. Bude osud nezvratný? Jedině žena se železnou vůlí může uspět jako pohřební zřízenec ve viktoriánském Londýně, ale Violet Morganová je na svou živnost velice pyšná. Zatímco je její muž Graham zaujatý budováním jejich postavení ve společnosti, Violet se věnuje jejich pohřebnímu ústavu. Je empatická, velice znalá pohřební módy a více než smířená s rolí smrti v životě...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/272480/dama-z-popela-fhr-272480.jpg 3.9104

Dáma z popela 1.

Literatura světová, Pro ženy, Historické romány
Vydáno, Brána

Kniha Dáma z popela

Samaret
21.12.2020

Kniha zajímavě mísí ponurost s radostmi a záhadami, hezky se čte a postavy jsou poměrně sympatické. Nic nezapomenutelného, ale k zahození.

moudivlacek
09.07.2020

Docela výstižný název knihy. Každopádně jsem obdivovala hlavní hrdinku Violetu, která pomáhá a časem ve skutečnosti vede vedle manžela pohřební ústav. Obdivovala jsem její odvahu, ale hlavně vztah a chování k mrtvým. Jedná s nimi s úctou. Přestože pochází z nízké společenské vrstvy, je pro mne dámou ve všech směrech. Její namyšlený a nenávistí k Američanům plný zloby manžel ji dává co proto, ale Violet má jasný životní cíl a ještě k tomu velké srdce, a to nejen pro své vlastní příbuzné. Náhled i do historie období vlády královny Victorie a jejím vztahu k manželovi princi Albertovi. Moc se těším na další díl. Doporučuji.

Marjory
24.06.2020

Příběh mě mile překvapil a ještě mi rozšířil obzory v oblasti smrti a pohřbívání ve viktoriánské Anglii. Ale je jen dobře, že není možné přenášet pachy skrze stránky knihy. Bohužel se teď asi nebudu moci podívat na lilie, aniž bych si nevzpomněla:o))).

Tesset
28.09.2019

Dobrý nápad a nápadité téma, ale strašně nudně napsáno. Chyběla tomu akce, i při scénách, které měly být napínavé, jsem se nudila. Já vím, že k viktoriánské Anglii by se přespříliš humoru a akce asi nehodilo, aby to odpovídalo pravdě, ale i tak. Oceňuji nápad a taky tu práci, kterou si autorka patrně dala se zjišťováním historických skutečností, jinak ale za mě ne.

Jana65
25.08.2019

Dávám 3 hvězdičky za téma o pohřebnictví, dozvěděla jsem se pár zajímavostí, ale samotný příběh mě moc nezaujal.

dexeded
02.08.2019

Me teda bohuzel se nelibila. Ani jsem nedocetla do konce.

polly23
02.06.2019

Jo tahle kniha mě do sebe vyloženě vcucla. Téma pohřebnictví a ještě ve viktoriánské Anglii, joho, to je něco pro mě :)

Verča91
31.05.2019

Velmi zajímavá kniha, dozvíme se něco o pohřebnictví a balzamování a ještě to má kriminální nádech, už se těším až si přečtu pokračování...