Dáma z popela přehled

Dáma z popela https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/272480/bmid_dama-z-popela-fhr-272480.jpg 4 139 139

Dáma z popela série

Mrazivý příběh o smrti, která se před ničím nezastaví. Bude osud nezvratný? Jedině žena se železnou vůlí může uspět jako pohřební zřízenec ve viktoriánském Londýně, ale Violet Morganová je na svou živnost velice pyšná. Zatímco je její muž Graham zaujatý budováním jejich postavení ve společnosti, Violet se věnuje jejich pohřebnímu ústavu. Je empatická, velice znalá pohřební módy a více než smířená s rolí smrti v životě... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dáma z popela. Přihlašte se a napište ho.

malýčtenář
01.02.2023 4 z 5

Neobvyklé téma mě nadchlo, Ještě k tomu i s historií v Anglii za panování Viktorie. Dala bych celkový počet hvězdiček, ale americké dějiny války mě moc nezaujaly. Přesto jsem fandila hlavní hrdince a prožívala s ní její nelehký život.

dagusa
08.08.2022

Zajímavá kniha, cetla se dobře i když některé kapitoly byly zdlouhavé.

espesita
24.06.2022 4 z 5

Zpočátku jsem byla nadšená skvěle propracovanou každodenností poloviny 19. století. Téma pohřebnictví je také velmi zajímavé a neokoukané, o tom, jestli mohla žena ve viktoriánské Anglii tuto profesi vykonávat, asi nebudu polemizovat, v tomto ohledu to beru tak, že v románu je možné všechno. Příliš mě nenadchlo téma americké občanské války, které se do příběhu přimotalo, ačkoliv to podle mého vůbec nebylo nutné. Stejně tak bych vynechala celou linku s královskou rodinou. Také mi silně vadilo střídání pohledů, ačkoliv obvykle mi to nevadí, ale tady mi přišly naprosto zbytečné debaty Adamsových o občanské válce, které ve výsledku byly pro děj důležité jen minimálně. Od poloviny se mi zkrátka zdál příběh příliš překombinovaný a zdlouhavý.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Dáma z popela v seznamech

v dalších seznamech5x

Anglie 19. století