Královna Žofie a Václav IV.: Láska na vratkém trůnu

Královna Žofie a Václav IV.: Láska na vratkém trůnu https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353454/bmid_kralovna-zofie-a-vaclav-iv-laska-na-LJl-353454.jpg 4 18 8

Mladý Václav IV. se nemůže dočkat sňatku s půvabnou Žofií. Avšak královna brzy po svatbě pozná manželovu krutou tvář, jeho záchvaty vzteku a nenávisti. Nediví se, že král má tolik nepřátel a že mu často jde jak o trůn, tak i o život. Snaží se najít si po Václavově boku své místo a vyrovnat se s jeho výbušnou povahou. Útěchu hledá nejen u svého zpovědníka... celý text

malýčtenář
20.02.2024 5 z 5

Jako vždy krásný román o naší historii v podání této autorky. Není co dodat, opět za plné hvězdičky.

RendyaDav
12.01.2020 5 z 5

Opět krásný historický román...

katka134
16.03.2019 4 z 5

Opět čtivý román od paní Černé. Václava IV. jsem měla dosud za nesympatického, věčně opilého krále. Při čtení mi ho ale bylo líto a nedivím se, že se raději opíjel. Žofii za její trpělivost a lásku obdivuju.

alnahu
15.03.2018 4 z 5

Zajímavá historická kniha z vlády českého krále Václava IV. syna Karla IV. a Anny Svidnické. První Václavovou ženou byla Johanka Bavorská ,která nečekaně zemřela. Král hledá novou ženou a tou se stane mladinká Žofie Bavorská, která je mu velmi oddanou milovanou manželkou v dobách dobrých i zlých. Za jeho vlády v říši rostla velká nespokojenost ,šlechta se postavila proti němu pod vedením moravského markraběte Jošta, krále zajali a věznili. Václava vysvobodil až jeho bratr Jan Zhořelecký v tu dobu bylo v českých zemích spoustu krveprolití a neklidu. Manželský svazek s Žofií navzdory všech těžkostí přetrval i když zůstali bez potomků. Mě se kniha líbila a četla se dobře, jako všechny od této autorky.

pagac17
15.12.2017

Velmi zajímavý román o vládě Václava IV. a jeho manželky Sofie. Výborně popsané toto období vládnoucího slabého Luxemburka. Na trůn krále českého a římského se dostal po smrti svého otce Karla IV. Okolnosti jeho vlády jsou dějinně popsány i jinými autory. Ale vážím si autorky románu, že podala své vyprávění jednoduše a poutavě. Opět jsem si zopakoval toto historické období, které bylo předobrazem husitských válek a vystoupení reformátora Jan Husa. Je neuvěřitelné, jak se choval král Václav při jednání a řízení státu a pak v soukromí. Trpěl zřejmě pocitem méněcennosti, což vyvolávalo jeho zloby a zuřivost. Je paní Sofie byl obrazem milující ženy a také rádkyně, která svého manžela uklidňovala. Jsem spokojen s verzí tohoto období od autorky románu

harena
07.11.2017 2 z 5

Čekala jsem něco zcela jiného, trochu jsem zaskočila sama sebe, ale to je moje chyba. V žádném případě to není Vondruška nebo Niedl, je to hodně romantické a na mě moooc sladké čtení. Ale jistě si čtenáře najde.

pavka88
07.11.2017 1 z 5

Přehlédl jsem, že je to čtení pro ženy. Je to harlekýnka s Václavem IV.

milunka21
09.10.2017 5 z 5

Velmi lehoučký, nenáročný, přesto čtivý a poutavý historický román