Malinali Malinali komentáře u knih

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Jak byla série Dvorů moje nejoblíbenější, tak při tomto díle trochu klesla, což mě samozřejmě neodradí ale od dílů budoucích. Kdybych vyškrtala všechny ty rádoby porno scény, pak by z knihy zůstalo sotva 300 stran. Jakože první tři díly to bylo jemné a teď Maas vyrostla, tak se odvázala nebo co? Přišlo mi to nějak moc drsné a k této sérii se mi to nehodilo (a to jsem četla sérii Bratrstvo černé dýky, které je v sexu ještě drsnější). Prostě tady se mi to porno paní Maasové nehodilo a nelíbilo. Všichni byli milí a najednou jsou to drsňáci a žijí sexem.
Bavily mě scény, kde se řešilo a hledalo kvůli Kotlíku (nebud vypisovat spoiler), ale zdlouhavé nikam se neposunující čtení trochu unavovalo. Proto tedy své oblíbené spisovatelce a oblíbené sérii beru dvě hvězdy dolů.

27.10.2022 3 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Takže jako nemá to díly na pokračování, což je taky po těch všech sériích fantasy fajn.. ale... mě budou chybět :-D bylo to super. Silas je můj favorit. Příběh, který tu ještě snad nebyl.. sem tam trochu romantika, ale nikam se nespěchá, taky fajn. Plno kouzel a akce, kniha mě nadchla už od prvních stránek. Za mě fakt super!!

24.05.2021 5 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Na začátku knihy, jsem se chvíli nemohla začíst, bezeloztam více dějů najednou, tak jsem trochu nestíhala.. Ale pak mě kniha pohltila a nemohla jsem se odtrhnout. Hodně věcí mě překvapilo. Líbí se mi, co všechno dokáže autor vymyslet a promyslet. Těším se na třetí díl.

20.10.2019 5 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Čtivé, napínavé a zajímavé. Konec mě tedy dost překvapil. Byla to moje první kniha od Kinga, díky Čtenářské výzvě... Doporučuji, i když to není můj žánr, určitě si od něj ještě něco přečtu.

18.01.2019 5 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Krátký, ponurý příběh, zvláštní příběh s prvky hororu. Krasné ilustrace.

05.08.2022 5 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Knihu jsem si vybrala do čtenářské výzvy. Bavila mě. Takové odpočinkové čtení ve stylu telenovely. Oddechovka.

23.05.2022 4 z 5

Rande na balkoně Rande na balkoně Felicia Kingsley

Příběh "za kovidu" velmi pozitivní, vtipný a lehce romantický.

04.03.2022 5 z 5

Www.bez-bot.cz Www.bez-bot.cz Ivona Březinová

Knihu jsem vybrala díky ČV 2022. Ale netušila jsem, jak moc silný a skvělý příběh to je.

Ben je výborná postava, co prožije, musí být záhul, ale jak bojuje, výborné!

Čtivý a často i vtipný příběh. Moc mě to bavilo!! Kniha se mi moc líbila a podle mě by měla být o povinnou školní četbou - lidskost, osud, síla, láska!

09.02.2022 5 z 5

Studie jedu Studie jedu Maria V. Snyder

Výborné toto!! Pořád se něco děje. Jelena je super holka, její postava se mi moc líbí. Boj, kouzla.. tady si asi každý (nebo spíš každá) přijde na své. Jak píše níže Nikidree, Valek je komplikovaná postava, a souhlasím i s tím, že ten jejich vztah na konci knihy byl moc fofr.

Konečně zase fantasy, která se neopičí po jiných, ale má svůj příběh a svůj styl. A také první fantasy poslední dobou, kde zatím nejsou problémy poslední doby jako (LGBT apod.), teď má každý autor touhu nacpat do knih všechny typy a problematiky, což někdy vůči fantasy vůbec není fér.

07.02.2022 5 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Romantický útěk do Paříže to tedy bylo naprosto super, byla jsem tam, takže s knihou jako bych se vrátila zase zpět. Výborná parta a Nina je skvělá. Kniha se velmi dobře čte, výborná oddechovka.

02.09.2020 5 z 5

Svatba naoko Svatba naoko Jo Watson

Mě to bavilo a moc. Příběh jsem si neskutečně užívala od začátku do konce. Báječně letní čtení.

23.08.2020 5 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Mě se to líbilo, žádné rybí ocasy tedy nečekejte. Kniha je plná myšlenek a lásky, uvědomění si života a možná inspirací, že bychom si měli vážit lidí i každého dne. Oddechovka na dovolenou, k moři ;o) za mě paráda.

Selekci od autorky jsem také četla. Její styl se mi líbí.

16.06.2020 5 z 5

Bez srdce Bez srdce Marissa Meyer

To je tak vyborne napsany. Alenka v Risi divu aneb jak vznikla Srdcova kralovna. Laska, napeti.. Kniha me uchvatila a teda jsem uz dospela, ale zamilovala jsem se do Spryma a co vic, kniha Bez srdce me silene chytla za srdce. Vynikajici cteni, skvele napsano. Uzila jsem si pribeh. Velmi doporucuji vsem.

21.01.2020 5 z 5

Medvěd a Slavík Medvěd a Slavík Katherine Arden

Naprosto mě kniha pohltila. Pohádky a příběhy z Rusi, připomnělo mi to knihu Krása nesmírná... Duchové, strašidla, mocní koně, bohatýři, odvážné panny. Kniha je pro mladé čtenáře, ale místy je i strašidelná pro nás dospěláky. Knihu jsem si půjčila v knihovně, ale druhý díl si koupím, později seženu i první a určitě za pár let doporučím své dceři.

18.09.2019 5 z 5

Birthday Girl Birthday Girl Haruki Murakami

K zamyšlení o světě i o sobě.. A ano ať jdeme kam chceme, pořád jsme to my. Ilustrace nádherné. Zpříjemnila jsem si pochmurný nedělní večer :)

28.01.2019 4 z 5

Studie ohně Studie ohně Maria V. Snyder

Ten poslední díl je tak utahaný. Pořád tam jenom chodí, něco hledají, pátrají. Občas jsem se ztrácela co se to vlastně děje. Kdyby to autorka napsala na 80 stran, tak ideál. Jinak předchozí dva díly byly super. Tady bylo prostě moc zbytečné omáčky a Valek skoro nikde...

15.06.2022 3 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Lehce romantický, smutný a zároveň i příběh k zamyšlení nad životem a láskou jako takovou.

11.03.2022 5 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Krásně napsaný těžkých a smutný životní příběh se šťastným koncem. Neumím si vůbec představit "to zlé a ošklivé".

Eddie už mezi námi není a o to více si musíme vážit jeho přátelství prostřednictvím knihy, je to VZKAZ! Jen se každý nad světem i sebou zamysleme.... děkuji velice Eddiemu i všem lidem s dobrým srdcem.

10.01.2022 5 z 5

Markýza Bella Patti Markýza Bella Patti de Brioni

Čtivé porno. Výborně napsané, ostrý jazyk. Kniha je i skvělý darek, jen opatrně, koho chcete potěšit ;)

13.01.2021 5 z 5

Zima čarodějnice Zima čarodějnice Katherine Arden

Ruský folklór. Pohádka pro dospělé. Mě se to prostě moc líbilo. Celá trilogie. Děj dobře ubíhal, často mě autorka překvapila, protože jsem si myslela, že to teď bude jinak a ono ejhle úplně obráceně. Výborná série ve stylu dětské Krásy nesmírné - kdo zná, ví. Všechny díly jsem četla v zimním období, takže se i hodilo, toto je série, kterou bych neváhala číst znovu.

28.11.2020 5 z 5