Studie ohně

Studium skončilo, přichází skutečné zkoušky. Třetí díl akční fantasy série. Když se zemí rozšíří zprávy, že je Jelena Hledačkou duší a dokáže duše polapit i pustit na svobodu, lidé začnou být neklidní. Jeleniny neobvyklé schopnosti i minulost ji už tak staví mimo společnost. A zatímco Rada projednává její osud, dostane znepokojivou zprávu: vražedný kouzelník, kterého již jednou porazila, plánuje napadnout její vlast. Čest tak Jelenu vyšle na cestu, která ji dovede na pokraj sil, a vpřed ji žene jen naděje, že se znovu setká se svými drahými. Na této pouti ji doprovázejí spojenci, nepřátelé, milenci i vrazi a jejich loajalita je pochybná. Jelena bude mít jen jedinou šanci ukázat, co v ní je - a zachránit zemi blízkou jejímu srdci....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477551/big_studie-ohne-yFm-477551.jpg 3.895

Studie jedu 3.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Fire Study, 2008

Kniha Studie ohně

jana4920
předevčírem

Absolutně nejhorší díl a celkově nejslabší fantasy knížka za poslední roky. Z celé knihy mě bavilo tak 30 stran. Zbytek naprosto nezáživné, scéna, která měla být vyvrcholením, byla v podstatě nudná. Dočetla jsem jen z "povinnosti" abych věděla jak série dopadne.... A ani to nebylo žádné překvapení.

Tak, konečně dotčeno. Poslední díl je nejhorší z celé série. Byla to strašná nuda, myslela jsme, že ti snad ani nedočtu.
Chtěla jsme ovšem vědět jak to dopadne. Škoda jen, že si třetí díl nevzal něco málo z těch předešlých, akci, napětí a zvraty.

Darktherka

Mě se celá série moc líbila, vůbec nevím proč jsem ji tak dlouho odkládala. Je ale fakt, že mi to chvílemi přišlo trochu uspěchané a některé vedlejší postavy by si zasloužili víc místa v příběhu.

Laf

Na knihu a závěr této série jsem se těšila. Bohužel jsem čekala, že tento díl bude nejlepší, když je poslední, ale byl slabší než ty předchozí. I přes to ale nechybí napětí a spousta překvapivých zvratů, takže i tak se mi kniha líbila. Celá série je super, vřele doporučuji :)

EvelynChatte

(+ SPOILER) Trilogie dotčena. Nedokážu určit přesně proč, ale třetí díl byl asi nejslabší. Dějová linka se pořád točila kolem toho samého. Ale vždyť je to vlastně dobře ne? Bohužel vývoj postav, tak dobře rozehraný v první knize se zastavil a poslední díl už moc nepřekvapil. Vlastně mě ničím nepřekvapil. Pokus bát se o Valeka, nezabral, bylo jasné, že bude v pořádku. Z Valeka, zajímavé postavy v prvním díle, se stala naprosto plochá postava, která mě už nebavila.
Jelena je pořád dokonalá a všechno ji vychází. Vymyslí plán a bum ono to vyjde.
Postavy byly buď dobré nebo špatné. Žádné překvápko, které mám ráda.
Tak a konec stěžování si. Série byla i tak čtivá a rozhodně mě nezklamala. Brala bych to jako takový střed. K přečtení nicméně klidně doporučím.

Duchoslp

Třetí díl byl trošku slabší než první dva, možná to bylo i tím jak o sobě Jelena pochybuje a hledá své místo ve světě kouzel. Naštěstí to v druhé polovině zase rozjede a na plné čáře zvítězí a porazí všechny protivníky

ydnac

První polovina knihy mi připadala trochu rozvleklá, ale ta druhá mi to vynahradila a konec se mi líbil :-)
Jelena stále nezná celý rozsah své moci, jde po stopě Křoviňáka, který v minulém díle unášel dívky a čerpal z nich sílu a je tu i další nepřítel...
Rozhovory s koňmi jsou bezva, Kiki je miláček :-) a Valek taky :-)
Nevím jestli bude další díl, ale doufám v to :-)

Ketfl

Takové série miluju a zároveň nenávidím. Jsem ráda, když se k příběhům postav mohu vrátit, ale díky prodlevě mezi jednotlivými díly většinou trochu pozapomenu, co se tam dělo, takže si musím díly vždycky přečíst znovu. Takže to stejné mě samozřejmě čekalo i tady. První a druhý díl jsem slupla jako malinu a u tohoto třetího dílu bum!, prostě půlka knihy se mi hrozně těžko četla. Ano, autorka píše velice pěkně, v ději se pořád něco dělo, rozhodně to nebyla nuda. Ale to věčný ježdění sem tam, jeli x dní, každý večer pekli nějaký maso, pak nějaký ty rozhovory s koňmi (které mě ale na té knize maximálně bavily). Až po půlce mě to zase mega chytlo a druhou část knihy jsem doslova zhltla. Takže bohužel musím ubrat jednu hvězdičku. Postavy mě v některých reakcích dost štvaly, ale jinak jsem s touto sérií celkem spokojená, určitě je to za mě jedna z těch lepších. Koukala jsem a ještě nějaké díly Studie vydané jsou, tak uvidíme, jak vyjde další tvorba autorky i u nás. Určitě si ji ale nenechám ujít.