Malinali Malinali komentáře u knih

Angelika se bouří Angelika se bouří Anne Golon (p)

Pro mě trochu slabší a utahanější díl, dokud se znovu nepotká s Rescatorem, tam už to začíná být zas super a pokračuje do dalšího dílu...

15.04.2024 3 z 5

Nezkrotná Angelika Nezkrotná Angelika Anne Golon (p)

Akčnější díl, skvělé popisy orientu a historie.

23.03.2024 5 z 5

Angelika a král Angelika a král Anne Golon (p)

Za mě lehce slabší roztahaný díl z celé série.

23.03.2024 3 z 5

Sci-fi povídky z Jesenicka Sci-fi povídky z Jesenicka Tomáš Neuwirth

Super pro lidi, co znají Jeseník a okolí. Ale ano i pro ty co neznají a třeba díky povídkám přijedou na návštěvu :) Druhá povídka je moje oblíbená. Každopádně všechny stojí za to si přečíst. Chválím i poučné informace a vysvětlení věcí (jako přístrojů, historie apod.)

06.03.2024 5 z 5

Oflajňák Oflajňák Václav Toman

Přesně pro děti už od školkového věku, které rády tráví svůj čas u konzolí a tabletů, ukázka, že i mimo online svět, je super svět, kde se dá užít legrace a to i bez rodičů (např. máte-li jedináčka, vyžaduje pozornost a neumí si sám hrát). Lehce fantasy - mluvící pes, kterému rozumí jen kluk Péťa. Ale inspirativní. Dobře se čte jak školkovým dětem, tak sám může číst už i prvňáček - velké písmo.

06.03.2024 5 z 5

Angelika - Cesta do Versailles 2. Angelika - Cesta do Versailles 2. Anne Golon (p)

Dobrosrdečná a odvážná Angelika vzestupu je. Lepší než filmové zpracování a v detailech i odlišné.

23.02.2024 5 z 5

Angelika - Cesta do Versailles 1. Angelika - Cesta do Versailles 1. Anne Golon (p)

Já tuto sérii hltám více jak film... Skvěle napsané.

21.02.2024 5 z 5

Angelika, markýza andělů – 2. část Angelika, markýza andělů – 2. část Anne Golon (p)

Baví mě to. Moc! A to jsem viděla dříve filmy... Některé věci jsou v knize jinak. Ale je to skvěle napsané. Hltám další díly....

19.02.2024 5 z 5

Angelika, markýza andělů – 1. část Angelika, markýza andělů – 1. část Anne Golon (p)

Film Angelika jsem viděla x krát. Poprvé čtu knižní sérii Angelika. Viděla jsem tedy dřív film než knihu a mě se ta kniha líbí mnohem víc, úplně mě to překvapilo. Těším se na další díly.

10.02.2024 5 z 5

Příliv démonů Příliv démonů Laurie Forest

Mě to mrzí, ale mě to strašně nebavilo číst, nutila jsem se opakovaně, je to roztahané, je tam moc postav, páté přes deváté, ztrácela jsem se. Tolik jsem se těšila, protože předchozí díly byly super. Ale myslím, že jsem s touto sérií právě skončila.

20.01.2024 2 z 5

Prokletí - Antologie bajek nejtemnějších Prokletí - Antologie bajek nejtemnějších * antologie

Strašidelné povídky. Na knihu jsem se těšila, některé příběhy nebyly úplně to pravé... Cena knihy skoro 500 Kč nová mi přijde až moc. Ale jsem ráda, že jsem si ji mohla přečíst.

16.01.2024 4 z 5

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Jemné čtení kočičí, příběhy, pohoda na víkend. Knihu jsem zvolila díky čtenářské výzvě. Příběhy se mi moc líbily, nejvíce Čekání na kocoura, dle kterého se i kniha jmenuje.

15.01.2024 5 z 5

Kdyby ze světa zmizely kočky Kdyby ze světa zmizely kočky Genki Kawamura

Knihu jsem objevila díky čtenářské výzvě 2024. Kniha mě moc bavila, přečteno jedním dechem. Zamyšlení nad životem, nad lidmi a hodnotami. Za mě naprosto výborně napsané a možná i tato kniha zapadla do mého aktuálního životního období, kdy řeším spoustu věcí a tolik myšlenek :)

08.01.2024 5 z 5

Kočička Hamley a první sníh Kočička Hamley a první sníh Sandra J. Paul

Syn má příběhy této kočičky moc rád, dostal k Vánocům a úplně krásně se kniha četla v tomto období.

28.12.2023 5 z 5

Kočička Hamley a ztracená dýně Kočička Hamley a ztracená dýně Sandra J. Paul

Krásné a vtipné vyprávění o kočičce, která rozumí nejen lidem.

28.12.2023 5 z 5

Klam lady Ginevry Klam lady Ginevry Kiersten White

Jiný pohled na Artuše a Kamelot. Děj je strašně roztahaný až vleklý. Čekala jsem více magie a napětí.

28.12.2023 3 z 5

Ex na koštěti Ex na koštěti Erin Sterling (p)

Taková oddychovka, jednohubka na Halloween období... Také mi vadily zbytečné vulgarismy, nehodily se tam.

11.11.2023 3 z 5

Srdce čarodějky Srdce čarodějky Genevieve Gornichec

Kniha se místy moc táhne, jinak děj je pěkný, jen bych zkrátila některé pasáže. Takové podzimní čtení na dlouhé večery.

16.10.2023 3 z 5

Kamínek malovaný Kamínek malovaný Michaela Fišarová

Už není tak super jako první díl Kamínek cestovatel, je to spíš pro starší děti, ten první díl je i pro mladší. Ale i tak nás bavila.

26.09.2023 4 z 5

Kanálníčci: Strašidla z podzemí Kanálníčci: Strašidla z podzemí Michaela Fišarová

Výborně napsané, zábavné, poučné. Vhodné už pro děti od 4 let, syna baví do teď.

26.09.2023 5 z 5