Malinali Malinali komentáře u knih

Rituál Rituál Sergej Djačenko

Odlišné od filmu a přeci tak krásně napsané. Moc se mi kniha líbila, konec je otevřený - a proč ne,fantazii se meze nekladou ;-)

20.03.2023 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Trochu náročné čtení pro novější generace čtenářů. Ale je fajn zkusit se přesunout do jiné doby a vnímat lásku tehdy a nyní. Kniha ukazuje, jak lásku dvou mladých lidí může zničit vzájemná a nesmyslná nenávist států.

09.03.2023 3 z 5

Jenom nestvůra Jenom nestvůra Vanessa Len

Kniha se čte parádně, pro toho kdo má rád fantasy, je to skvělý kousek. Že bude tak velký zvrat hned na začátku knihy, jsem nečekala. A že se tam těch zvratů ještě pár objevilo. Byla jsem hodně potěšena novým tématem ve fantasy světě... doufám, že bude i pokračování přeložené do češtiny, často se stává, že další díly se k nám už nedostanou :(

09.03.2023 5 z 5

Ano, pane řediteli Ano, pane řediteli Lucie Srňánková

Skvělé večerní čtení pro dámy.

03.03.2023 5 z 5

Vita nostra Vita nostra Sergej Djačenko

Takový psycho matrix. Hodně zajímavé, hodně moc jiné. Chvilku mi to připadalo jako náhodný generátor slov, pak to dávalo smysl, pak zase ne. Takhle "divnou" knihu jsem ještě nečetla, ale líbila se mi. A jsem ráda, že pokračování nemá, protože to by mě pukla hlava. Prostě úplně jiný svět, úplně jiná fantasy, kterou ještě nikdo nevymyslel.

02.03.2023 5 z 5

Liščí země Liščí země Katja Frixe

Krásný, hřejivý, mystický a napínavý příběh, který přináší důležité hodnoty přátelství, lásky, štěstí a poselství. Pro čtenáře od 9+, jsem tedy o hooodně starší věková skupina, ale příběh se mi moc líbil. Grafické zpracování je vynikající, nádherné kresby.

10.02.2023 5 z 5

Dračí oči Dračí oči Stephen King

Vyprávěno vypravěčem. Strašidelná pohádka, čtení před spaním pro dospělé a splnění čtenářské výzvy :o) Mě se to moc líbilo. Klasické horory od Kinga číst nemohu, pak se moc bojím. Ale toto mě bavilo.

24.01.2023 5 z 5

Přání Přání Nicholas Sparks

Krásná obálka, vánoční kniha, romantický příběh - ideální na zasněžené studené večery v období zimy.

08.01.2023 5 z 5

Vlku zaslíbená Vlku zaslíbená Hannah Whitten

Moc hezký retelling. Čtivé, napínavé. Líbily se mi i popisy autorky jak ožívá v těle člověka magie, když ji začne používat apod. Doufám, že u nás přeloží všechny další díly, protože jinak by to byla velká škoda.

02.01.2023 5 z 5

Marie Kristýna, nejmilejší dcera Marie Terezie Marie Kristýna, nejmilejší dcera Marie Terezie Jiří Hanibal

Čtivě napsaná historie, jemné vyprávění. Kniha má málo stran, děj pěkně ubíhá.

19.12.2022 4 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Pro mě příjemné oddechové čtení na zimní večery, lyžování, láska, jídlo :-)

30.11.2022 5 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Jak byla série Dvorů moje nejoblíbenější, tak při tomto díle trochu klesla, což mě samozřejmě neodradí ale od dílů budoucích. Kdybych vyškrtala všechny ty rádoby porno scény, pak by z knihy zůstalo sotva 300 stran. Jakože první tři díly to bylo jemné a teď Maas vyrostla, tak se odvázala nebo co? Přišlo mi to nějak moc drsné a k této sérii se mi to nehodilo (a to jsem četla sérii Bratrstvo černé dýky, které je v sexu ještě drsnější). Prostě tady se mi to porno paní Maasové nehodilo a nelíbilo. Všichni byli milí a najednou jsou to drsňáci a žijí sexem.
Bavily mě scény, kde se řešilo a hledalo kvůli Kotlíku (nebud vypisovat spoiler), ale zdlouhavé nikam se neposunující čtení trochu unavovalo. Proto tedy své oblíbené spisovatelce a oblíbené sérii beru dvě hvězdy dolů.

27.10.2022 3 z 5

Lišák a já Lišák a já Catherine Raven

Trochu jako přírodopisný dokument, možná jsem místy nepochopila, co tím chtěl básník říci. Něco jako styl "malý princ" - někdo pochopí a zamiluje si, jiný neporozumí. Myslím, že kniha je vhodná i pro samotáře na zimní večer.

23.09.2022 3 z 5

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

Krásná a povedená kniha, laskavá, pohodová, plná svobody a snů a splněných přání....

23.09.2022 4 z 5

Autoškola 2021 Autoškola 2021 Václav Minář

Skvěle popsané situace, naučné, testy na procvičování.

18.09.2022 5 z 5

Poslední život prince Alastora Poslední život prince Alastora Alexandra Bracken

Trochu slabší, než první díl. Jako většina zde, doporučuji číst hned po prvním díle. Špatně se totiž po delší době do děje dostává. Nové prostředí je lehce matoucí.

17.08.2022 3 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Krátký, ponurý příběh, zvláštní příběh s prvky hororu. Krasné ilustrace.

05.08.2022 5 z 5

Bizarní povídky Bizarní povídky Olga Tokarczuk

Bizarní povídky jsou opravdu bizarní. Ani jedna mě nezaujala. Špatně se mi četly a zřejmě jsem vůbec nepochopila jejich význam nebo sdělení čtenáři....

05.08.2022 1 z 5

Krásně zpracovaná kniha, obsahově i graficky. Přehledné. Dobře se čte. Knihu jsem pořídila kvůli ČV2022, ale zůstane i nadále v mé knihovně.

03.08.2022 5 z 5

Štěstí má barvu levandule Štěstí má barvu levandule Pauline Mai

Taková letní kniha na pohodu. Krásná obálka, příjemné čtení.

02.08.2022 4 z 5