Liščí země

Liščí země https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/504565/bmid_lisci-zeme-92q-504565.jpg 4 9 3

V Liščí zemi jsou všichni šťastní, myslí si Juna a její nejlepší kamarád Ilo. Každý tu má svůj vlastní kouzelný předmět – čarověc. Jednoho dne se však objeví cizí kluk Fion a poklidný život Liščanů je tentam. Fion čelí obvinění, že rozbil nejmocnější ze všech čarověcí, čímž z Liščí země zmizela všechna kouzla. Když se po okolí ještě začnou toulat záhadné zlaté lišky, hněv Liščanů nezná mezí. Jediná Juna Fionovi věří. Aby dokázala jeho nevinu, vydává se na nebezpečnou cestu a musí odhalit prastaré tajemství své země…... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Pohádky

Vydáno: , Pikola

Fuchsland , 2021

broskev28
07.04.2024

Liščí země mě trochu zklamala, nebo spíš jsem ji neodhadla. Čekala jsem něco jako Chaloupka na muří nožce, ale tohle mě moc nezaujalo. Autorku mám zafixovanou z Čarokrásného knihkupectví, a ten reálný příběh jí podle mého sedne mnohem lépe.
Ale můj názor není směrodatný, třeba mě malí čtenáři přehlasují.
(Přiznám se, že v to doufám!)

Grohlinka
26.06.2023 3 z 5

Kniha je krásná nejen svým vzhledem a zpracováním, ale zejména svým obsahem.

,,Štěstí přece přichází zevnitř.

,,Proč jsi na mě vlastně tak hodný?
,,Asi proto, že ty jsi hodná na mě.
,,A když se k sobě chováme hezky, je na světě fajn.

Malinali
10.02.2023 5 z 5

Krásný, hřejivý, mystický a napínavý příběh, který přináší důležité hodnoty přátelství, lásky, štěstí a poselství. Pro čtenáře od 9+, jsem tedy o hooodně starší věková skupina, ale příběh se mi moc líbil. Grafické zpracování je vynikající, nádherné kresby.

kouzla tajemství lišky

Katja Frixe