Www.bez-bot.cz přehled

Www.bez-bot.cz
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383397/bmid_www-bez-bot-cz-Lx2-383397.jpg 5 110 110

Kniha pojednává o problematice tělesně handicapovaných a je primárně určena pro teenagery. Je psána vtipným jazykem, bez jakéhokoli moralizování a zbytečného sentimentu. Střízlivě a úderně. Vtáhne proto do děje velmi lehce i dospělé, neboť i jich se příběh hlavního hrdiny týká – je nadčasový. Rukopis knihy byl konzultován s handicapovanými sportovci, s mnoha odborníky na danou problematiku. Knihu vydává nakladatelství Cattacan ve spolupráci s Nadačním fondem Emil, který od roku 2009 podporuje mladé sportovce se zdravotním postižením. Důležitou součástí aktivit nadačního fondu je i tato připravovaná kniha, a to především kvůli svému tematickému (osvětovému) zaměření. Nadačnímu fondu Emil bude věnována část výnosu z prodeje této knihy. „Benův příběh prožívám, jako bych mu nahlížela přes rameno,“ píše autorka Ivona Březinová. „Sleduji jeho počínání, jako bych sledovala jeho blog. Ale Ben není bloger. Zpočátku jím ani nemůže být; je jen plný bolesti a strachu člověka, z kterého se v několika vteřinách stal „ležák“. Prostřednictvím příběhu ale skenujeme jeho myšlenky, vidíme jeho tápání a boj s nepřízní osudu jakoby v přímém přenosu. I když je to příběh velmi osobní, je vzkazem pro spoustu lidí. Internet je veřejný prostor. Proto i název příběhu má podobu webových stránek.“ Všechno začíná jako děsivé snové drama vážně zraněného mladého lyžaře Bena Brauna. Svět je najednou cizí, k realitě nelze dohlédnout, ze všeho vnímá jen náznaky. Probuzení je ale ještě horší – Ben se musí vyrovnat s faktem, že přišel o obě nohy. Končí tím jeho život? Co bude dál? Ne, nejde to lehce. I když mu pomáhá jak nemocniční personál, tak rodiče, sestra a kamarádi z lyžařského oddílu – rozpačitý Oskar a sympaticky jedovatá Mikina. Vždyť ani oni to nemají snadné – nevědí, jak se chovat. O čem mohou mluvit a o čem raději ne? Ben navíc začíná tušit, že cosi zůstalo zamlčeno. Má to něco společného s Dankou, dívkou na niž myslí? Záhada téměř detektivní… Vzpruhou pro něj je jeho spolupacient Emil, který je na tom snad ještě hůře, ale nevzdal se. Toto přátelství pomáhá oběma. Své bolesti dokážou oba kluci léčit humorem - vtipem někdy infantilním, jindy cynicky drsným, ale vždy obrozujícím. No ano, nakonec to dobře dopadne. Ale… pohádka to není.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Www.bez-bot.cz. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (38)

Klárka30
01.05.2023 5 z 5

Tuto knihu jsem četla jako další od této autorky, bylo to skvělé. Četla jsem ji každou volnou chvilku. Za pár dní přečteno ještě za dob studii.

lenkaabooks
25.02.2023 4 z 5

Příběh patnáctiletého Bena, nadějného sportovce, především lyžaře. A právě lyže a horkokrevnost způsobí nehodu, Ben přijde o obě nohy. Naštěstí neztrácí i díky kamarádům smysl pro humor a duše sportovce ho žene vpřed, zpátky na nohy, i když umělé.


jituliste
10.10.2022 5 z 5

Téma velmi vážné, ale podané tak hezky, Benův myšlenkový posun byl krásně podaný a celá knížka na mě působila vlastně velice optimisticky. A našla se i spousta vtipných řádku. Za mě super a ráda si přečtu od paní spisovatelky i jinou knihu.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Www.bez-bot.cz v seznamech

v Přečtených162x
ve Čtenářské výzvě88x
v Doporučených19x
v Knihotéce6x
v Chystám se číst53x
v Chci si koupit12x