Www.bez-bot.cz

Kniha pojednává o problematice tělesně handicapovaných a je primárně určena pro teenagery. Je psána vtipným jazykem, bez jakéhokoli moralizování a zbytečného sentimentu. Střízlivě a úderně. Vtáhne proto do děje velmi lehce i dospělé, neboť i jich se příběh hlavního hrdiny týká – je nadčasový. Rukopis knihy byl konzultován s handicapovanými sportovci, s mnoha odborníky na danou problematiku. Knihu vydává nakladatelství Cattacan ve spolupráci s Nadačním fondem Emil, který od roku 2009 podporuje mladé sportovce se zdravotním postižením. Důležitou součástí aktivit nadačního fondu je i tato připravovaná kniha, a to především kvůli svému tematickému (osvětovému) zaměření. Nadačnímu fondu Emil bude věnována část výnosu z prodeje této knihy. „Benův příběh prožívám, jako bych mu nahlížela přes rameno,“ píše autorka Ivona Březinová. „Sleduji jeho počínání, jako bych sledovala jeho blog. Ale Ben není bloger. Zpočátku jím ani nemůže být; je jen plný bolesti a strachu člověka, z kterého se v několika vteřinách stal „ležák“. Prostřednictvím příběhu ale skenujeme jeho myšlenky, vidíme jeho tápání a boj s nepřízní osudu jakoby v přímém přenosu. I když je to příběh velmi osobní, je vzkazem pro spoustu lidí. Internet je veřejný prostor. Proto i název příběhu má podobu webových stránek.“ Všechno začíná jako děsivé snové drama vážně zraněného mladého lyžaře Bena Brauna. Svět je najednou cizí, k realitě nelze dohlédnout, ze všeho vnímá jen náznaky. Probuzení je ale ještě horší – Ben se musí vyrovnat s faktem, že přišel o obě nohy. Končí tím jeho život? Co bude dál? Ne, nejde to lehce. I když mu pomáhá jak nemocniční personál, tak rodiče, sestra a kamarádi z lyžařského oddílu – rozpačitý Oskar a sympaticky jedovatá Mikina. Vždyť ani oni to nemají snadné – nevědí, jak se chovat. O čem mohou mluvit a o čem raději ne? Ben navíc začíná tušit, že cosi zůstalo zamlčeno. Má to něco společného s Dankou, dívkou na niž myslí? Záhada téměř detektivní… Vzpruhou pro něj je jeho spolupacient Emil, který je na tom snad ještě hůře, ale nevzdal se. Toto přátelství pomáhá oběma. Své bolesti dokážou oba kluci léčit humorem - vtipem někdy infantilním, jindy cynicky drsným, ale vždy obrozujícím. No ano, nakonec to dobře dopadne. Ale… pohádka to není....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383397/big_www-bez-bot-cz-Lx2-383397.jpg 4.468

Kniha Www.bez-bot.cz

Ronnie68

útlá kniha, která zachycuje příběh mladého kluka po úrazu na lyžích … nejdříve vyrovnávání s amputacemi a následně nadějí na nový začátek … konec je optimistický … kniha je místy i slušně vtipná … takže doporučuji k přečtení … prostě krásný příběh, který vezme za srdce …

DK197
27.03.2021

KNIHA: Útlá knížka se silným příběhem. Věrohodně dobře zpracovaná. Je to kniha o nehodě, o bolesti, ale i o optimismu, síle a nových začátcích. Hrozně se mi líbilo i grafické zpracování a zelený text. Já vážně nemám co vytknout, krom toho, že by vůbec neškodilo, kdyby část rehabilitace byla popsaná detailněji (nejen co se učí v rámci sebeobsluhy, ale i jak se to dělá). Povedené (vlastně jako vždy). Doporučuji..

lagina
27.12.2020

(+ SPOILER) Jednoduše napsané. Hvězda dolů za jednoduché postavy, nedotažené příběhy a za to, že mi to nic nenajde, když do vyhledávače zadám www.bez-bot.cz - protože to je obrovská škoda, byla bych motivovaná i něco přispět.
Patnáctiletý kluk udělá klukovinu a vyseká se na lyžích a jak to dopadne a jestli boty bude ještě někdy potřebovat je v knize.
Pozitivně vnímám podívat se na druhou stranu i pro zdravotníky. Byla to jednohubka. Člověk, je hned na světě spokojenější. Ben byl bojovník, věřím, že spousta osudů by nemusela dopadnout tak dobře, nestát se to někomu s tak obrovskou životní energii a štěstím.

Šindelka_
20.12.2020

(+ SPOILER) Knížka je o šestnácti letém klukovi jménem ben. Vypráví o jeho příběhu ve kterém při nehodě přišel o nohy. Knížka se mi líbila. Ben dokáže brát život i přes to s humorem. Knížka pro mě byla v jednu chvíli smutná a někdy zase zábavná. Rozhodně se hodí pro mladší čtenáře.

Hella
15.12.2020

Moc pěkně odvyprávěné. V průběhu čtení brečíte, usmíváte se, mračíte, nechápete, fandíte. Je to skrz naskrz pozitivní příběh, i přes tu hrůzu, kterou líčí, je to optimistické čtení. A to je právě ten důvod, proč nedávám plný počet hvězdiček - neb hrdinovo vyrovnání se s touhle tragédií mi přijde příliš snadné a jednoduché, a to rozhodně není ani trochu reálné.

Jana283
01.10.2020

Knížka pro mladší čtenáře. Proto je asi příběh vyprávěný jednoduše bez hlubší psychologie postav. Věřím a doufám, že snad může někomu pomoci a je určitě dobře, že vznikla. Stejně jako holky na vodítku. Kvalitní čtení pro mládež.

Gabi13
03.08.2020

Děkuji za takové knihy. Neni přeci na světě nic co by se netýkalo každého z nás. Ať už jsem já ten "bez noh" nebo jsem ten, kdo "beznoháče" potká. Vždy se s tím člověk vyrovnává po svém. Kniha byla tak moc hezky napsaná, že mě rozesmála i rozplakala. Její grafika je také moc kvalitně zpracovaná. Doporučuji k přečtení.

Migala
09.07.2020

Úžasná, citlivě napsaná kniha... Kniha o pochopení, porozumění a obrovské vnitřní síle a o tom, jak si "nevážíme" toho, co máme... Některé věci jsou přece samozřejmostí, nebo ne?