makyla makyla komentáře u knih

Musím přiznat, že knihu jsem dočetla až na podruhé. Poprvé jsem dočetla asi do třicáté strany a odložila. Mezitím jsem přečetla několik dalších a pak sek této vrátila. A byla to pecka. :) Ze začátku se trochu musíte zorientovat v postavách. Ale opravdu super. Krásný, laskavý humor. A životní příběhy a osudy obyvatel ostrova Guernsey. Od druhé poloviny jsem se nemohla odtrhnout. Určitě doporučuji. :)

25.12.2018 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Kniha Mengeleho děvče je vyprávěním přeživší Violky, které bylo pouhých 22 let, když byla odvedena s maminkou a tatínkem do koncentračního tábora. Předtím se ale dozvídáme spoustu věcí z jejího dětství a dospívání, první láska. O jejích rodičích, bratrech, rodině i kamarádech. Knihu určitě doporučuji k přečtení i mužům, jen si nejsem jistá, jestli je bude bavit první polovina, kde se odehrává právě první láska. Hrůzy druhé světové války je třeba znát. Važme si přeživších a jejich slov, vyprávění. Klobouk dolů před všemi, kteří toto museli zažít.

23.11.2018 5 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Zajímavá kniha, která vypráví příběh gejši Sajuri. Určitě velmi zajímavý pohled do života gejš. O tom, jak se na tuto roli připravují, co se smí a nesmí. Spousta zajímavých věcí, o kterých jsem neměla ani potuchy. Určitě doporučuji k přečtení.

23.11.2018 4 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Pro mě naprosto strhující příběh obyčejných lidí za druhé světové války. Dvě sestry. každá úplně jiná. Jedna vdaná, vede spokojený život s manželem a dcerkou. Druhá rebelka, kterou nebaví jen nečinně přežívat útlaky ze strany německých vojáků. Příběhy se střídají a prolnou a střídají... Bavila mě linka jak s čekající Vianne, tak s aktivní Isabelle. Dojemná kniha a s klidným svědomím doporučuji dál.

23.10.2018 5 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Knížka nebyla špatná, ale... Tady musím napsat, že film se mi líbil více. Kupodivu byl obsáhlejší než kniha. Takže ano, stojí za přečtení, ale do mých top knih patřit nebude. Určitě sek ní někdy vrátím a znovu přečtu, ale Sparks má lepší knihy.

01.09.2018 4 z 5

Nejdelší jízda Nejdelší jízda Nicholas Sparks

Přiznám se, že jsem měla trochu strach, když jsem četla o ranči a kovboji. Ale ty ohlasy byly tak kladné, že jsem si knihu pořídila. A teď už vím, že jsem udělala dobře. Příběh čteme z pohledu tří postav. Ira - starý pán, který naboural a v autě vzpomíná na svůj život s milovanou Ruth. Sophie - mladá studentka umění, která se zamiluje do kovboje. Luke - ano, on je ten kovboj. Jen nezávodí na koni, ale na býkovi. Takže sečteno a podtrženo, kniha se čte opravdu velmi dobře a i když je konec předvídatelný, stejně mě mile překvapil, protože... :)

25.08.2018 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Tak tohle byl nářez. Nechala jsem se strhnout od první stránky a nadšení doznívá ještě pár dní po přečtení. Knihu jsem četla ve volných chvílích a dokonce jsem nezapínala ani notebook a nesjížděla sociální sítě, ale četla příběh ze dvou perspektiv. Amber - mladá žena, která jde tvrdě za svým cílem. Ulovit bohatého a ženatého pana Parrishe. Daphne - manželka pana Parrishe. Odkrývá nám další pohled na to, co jsme si přečetli u Amber. A věci nám do sebe začínají zapadat. Třetí, nejkratší část, je super finále. Určitě doporučuji a jestli holky napíší další knihu, určitě kupuji.

25.08.2018 5 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Tato spisovatelka mě opravdu baví. Opět dvě hrdinky, dvě různé časové osy. Obě části se mi četly dobře i když asi více mě bavila Clara. Takže, dámy, jestli chcete opravdu krásné čtení a uronit slzičku, směle do této knížky. Doporučuji a vím, že u mě v knihovně zůstane, protože se k ní opět někdy ráda vrátím.

16.08.2018 5 z 5

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

Strašně příjemné a čtivé. Lilly jsem držela pěsti, aby vše ustála a vydržela. Julii jsem fandila, aby si všechny střípky správně poskládala. A já se těšila na to, jak vše dopadne. A bylo to překvapivé. Za mě plný počet a těším se na další, v pořadí již třetí knihu, od této autorky.

29.07.2018 5 z 5

Dům ozvěn Dům ozvěn Barbara Erskine

Druhá kniha od Erskinové a líbila se mi o trochu méně, než mnou čtené Údolí havranů. Chování hlavní hrdinky mě rozčilovalo, přišlo mi nepravděpodobné. Přesto se mi kniha četla dobře a vím, že si další knihu přečtu určitě.

22.07.2018 4 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Ano, Bryndza si mě získal už prvním Eričiným příběhem, Dívkou v ledu. Tady se poměrně brzy dozvíme, kdo je pachatelem a sledujeme vyšetřování. Takže žádný překvapivý konec, kdo je pachatel, se tady nekoná. Ale vůbec to knize neubírá na čtivosti. Za mě další pět hvězdiček a těším se na další, již pátý díl, těchto detektivek.

22.07.2018 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Zamilovala jsem si ústřední dvojici v knize Než jsem Tě poznala. Když Lou četla v Paříži dopis od Willa, ano, i slzička mi ukápla. S tímto pokračováním mi to vůbec nesouznělo. Jako by to nebylo pokračování předchozí knihy. Vůbec mi kniha nesedla a přiznám se, kdybych si tady nepřečetla pár komentářů k Lilly, úplně bych na ni zapomněla. Tím pádem nejen na ni. Za mě toto pokračování nemělo vzniknout a Jojo měla nechat pokračování na našich fantaziích. Knihu pošlu dál, k té se nevrátím s jistotou.

22.07.2018 2 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Ze začátku mi trochu trvalo, než jsem se do knihy začetla, ale pak se nešlo odtrhnout. Strašně se mi knížka dostala pod kůži, že když jsem pak četla Smrt je mým řemeslem, čekala jsem, že hlavní hrdina bude mít též problémy s rukou. Za mě určitě doporučuji a ano, je tam i romantická linka. Ale červená knihovna to není.

24.06.2018 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Za mě další super Keplerovka. Ač se přiznám, že jsem pachatele/pachatelku tušila od začátku, miluji to tápání a postupné rozuzlování. Napětí od první stránky do konce případu. A konec? Poodhalení Joonova života a co se vlastně stalo v jeho soukromí. Super a přemýšlím, kterou si naložím dál?

09.05.2018 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Druhá kniha autorky a asi zase za čtyři hvězdy. Její styl je takový, že nám vlastně odhalí sama (když do té doby my ne) pachatele. Ale stejně pak zamíchá kartami a ono je vše jinak. K postavám jsem si žádný vztah nevytvořila, nikomu jsem vyloženě nefandila, nikdo mě neštval. Prostě jsem četla příběh. Kniha nemá takové to vystupňované napětí, kdy člověk hltá slovo za slovem a pociťuje aspoň malinko strach. To zde chybí. Ale nemůžu říct, že bych byla vyloženě zklamaná, to v žádném případě. Určitě doporučuji přečíst a vím, že i další knihu určitě vyzkouším. Jen to není prostě Kepler. :)

30.04.2018 4 z 5

Tisíc východů slunce Tisíc východů slunce Sabina Zelená

Za mě určitě doporučuji, je to příjemné čtení. I když začátek pro hlavní hrdinku příjemný určitě nebyl. Postavy byly věrohodné, jejich jednání i rozhovory. A jestli jste plačky jako já, vybavte se kapesníčky, budou potřeba.
PS: Těším se na druhou knihu této autorky. ☺️

15.02.2018 5 z 5

Tajemství porodních bab Tajemství porodních bab Sally Hepworth

Knihu jsem si koupila na základě krásné obálky a názvu knihy. Čekala jsem, že kniha bude nejméně ze středověku, dle pojmenování porodní bába. Ejhle, kniha se odehrává v současnosti. Ale vůbec to nevadilo, četla se krásně. Střídají se pravidelně vyprávění dcera/vnučka Neva, dcera/matka Grace, matka/babička Floss. Kniha je psána hezky a pro nás ženský je takovým milým pohlazením ve všedních dnech.

31.12.2017 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Krásná kniha, člověka donutí se zamyslet nad životem. Nebudu vůbec popírat, poplakala jsem si. Za mě palec nahoru a já vím, že se k této knížce určitě znovu vrátím.

27.12.2017 5 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Kniha má od začátku do konce opravdu ponurou atmosféru, skvěle vykreslenou. Určitě tam byly momenty, kdy jsem se i trochu bála. I když to asi není úplně to správné slovo. A konec? Tak ten byl vážně nečekaný. Určitě se těším na další knihy od tohoto autora.

27.12.2017 4 z 5

Krverůž Krverůž A.G. Howard (p)

První a zatím jediná kniha od této autorky. Samozřejmě jsem začala číst kvůli Fantomovi. Originál knihu Fantom Opery mám samozřejmě přečtenou a v žádném případě mi nemohl uniknout ani muzikál. :)
A právě proto, že znám předlohu, trochu mi tam neseděla postava Erika. To už bylo takové moc přitažené za vlasy. Jinak samozřejmě romantika, krásně se čte, ale za plný počet to není.
Nicméně určitě si najdu čas na další autorčiny knihy.

14.12.2017 4 z 5