Majuš333 Majuš333 komentáře u knih

Buď se mnou Buď se mnou J. Lynn (p)

'Slova opilcova jsou myšlenkami střízlivého muže.'

'Buď se mnou' je moja srdcovka z celej série 'Počkám na tebe'.
Jasea a Tess som si zamilovala hneď, ako kniha vyšla a pravidelne sa k nim vraciam, pretože je jedno, koľko času uplynie, mám ich stále rovnako rada!
Krásne zakončenie dovolenky :)

"Občas se dějí věci, které nečekáš, Tess. Věř mi. Věci, co ti obrátí život naruby - změní se to, co sis myslela, žes chtěla, kdo sis myslela, že jsi. Věci, které tě přimějí všechno přehodnotit, přestože ti na začátku nepřipadaly jako dobrá věc."

"Potřebuju pohyb."
Calla si odfrkla. "Nekecej, sakra, to moje stehna potřebují pohyb. Ty potřebuješ hamburger."
"Vidělas můj zadek? Poznal spoustu hamburgerů pěkně zblízka. A je velkej kámoš s hranolkama."
"To je v pohodě. Moje stehna randí s mléčnými koktejly."

23.04.2023 5 z 5

Bolo raz jedno zlomené srdce Bolo raz jedno zlomené srdce Stephanie Garber

'Všetky príbehy tvorí pravda aj lož. Záleží len na tom, čomu veríme.'

Ďakujem 'Matri' za tento knižný tip :)
'Bolo raz jedno zlomené srdce' je krásna a sladká rozprávka, ktorá ma dokonale očarovala :)
Teším sa na pokračovanie...

"Neviem, či dokážem vyliečiť tvoje zlomené srdce, ale môžeš si vziať moje, pretože už patrí tebe."

22.04.2023 5 z 5

Neznámý žalm Neznámý žalm Laura Thalassa

'Všichni jsme jako měsíc. I když zářime, stále máme temnou stranu.'

Súhlasím s 'Matri', tiež som si pri prvých 150-tich stranách hovorila, že toto nebude na plný počet hviezdičiek... Toľko lásky a sexu ma zabíjalo... Pretože Des a Callie boli naozaj ako králici :)
Ale div sa svete, dávam plný počet, pretože sa to krásne vyrovnalo: Králikov vystriedala akcia, akciu prekryla láska, neha a králici :) Až prišiel očakávaný epický záver, ktorý krásne navnadí na pokračovanie...

PS: Musím pochváliť pri oboch dieloch nádherné prebaly!
PS 1: A opäť chválim aj výborný preklad!
PS 2: Keď Des vysloví 'andílku', automaticky sa mi v mysli zjaví Patch :)

"Ty jsi vážne starej, že jo?"
"Rád ti na to odpovím, ale bude tě to něco stát."
"Někdy příště, dědo."
"Drzoune."
"Už se nedivím, že máš tak bílé vlasy. Před kolika staletími ti zbělaly?"
"Ty mi zbělaly až z tebe."

21.04.2023 5 z 5

Rapsodie Rapsodie Laura Thalassa

Kývne bradou k mému náramku. "Jednoho dne je budeš muset všechny splatit. Už se bojíš?"
"Bála bych se, kdybys neměl ten holčičí culík," uchechtnu se.
"Není rozumné utahovat si z víly. Jsme proslulí vztahovačností."
"Promiň, tvůj culík je velmi, velmi mužný. Nejspíš mi naroste vous jen z toho, jak se na něj koukám."
"Drzoune," usměje se láskyplně.

'Rapsodie' je jedna z tých mála kníh, ktoré sa dajú čítať opakovane a neomrzia...
(A kto by nechcel takého kráľa noci???)
'Neznámý žalm' už ma láka ako siréna námorníkov :)

Benátky. Jsou ještě krásnější, než jsem si představovala.
"Neprojedeme se na gondole?"
"Proč bych měl-"
"A můžeme se podívat do jednoho z těch obchůdků? Chtěla bych si koupit masku."
"Copak nevíš, že práce a potěšení se nemají míchat?"
"No ne, naznačuješ snad, že jsem potěšení?"
"Mám na tebe špatný vliv."
"No tak, bude to sranda."
"Dobře, ale pod jednou podmínkou. Musíš pro mě něco udělat."
"Jasně, cokoli."
"Na konci večera mi moje koule zas vrátíš."

19.04.2023 5 z 5

Ocelová princezna Ocelová princezna Rina Kent

'Ďáblové jsou nenapravitelní. Ďáblové mohou jen shořet.'

Pokračovania bývajú skoro vždy slabším odvarom, ale to sa pri sérii 'Královská elita' tvrdiť nedá!
'Zvrhlý král' strhol lavínu a 'Ocelová princezna' tú lavínu živí :)
Aiden mi miestami pripadal ako vyšinutý robot a aj keď som sa niekedy nad tou určitou šikanou, miestami až brutalitou v duchu otriasala, na mojom hodnotení to nič nemení...

PS: Určite sa neviem dočkať, ako to s Aidenom a Elsou dopadne, ale viac ma láka záver celej série s Coleom a Silver :)

'Člověk musí být bestie, aby dokázal nějakou bestii zničit.'

18.04.2023 5 z 5

Zvrhlý král Zvrhlý král Rina Kent

'Tvrzení, že čas všechno vyléčí, je jedna velká lež.'

Aj druhý raz som si to vychutnala rovnako :) 'Ocelová princezna' už čaká...

'Je snadné lehnout si a vzdát se, ale chce to odvahu, abyste dokázali vstát a bojovat.'

17.04.2023 5 z 5

Déjà vu Déjà vu David Urban

'Mrtvoly jako přes kopírák.'

Výborná jebnohubka na začiatok dovolenky :)

'Mrtvola na sedačce se skrz okno dívala přímo na něj. Zamával jí, potáhl z cigarety a nedopalek zahodil do kupky sněhu. Dnešní událost uzavřela další kapitolu koloběhu života a on se těšil na finále, které bude patřit jen jemu.'

16.04.2023 5 z 5

Mrtvé město Mrtvé město Camilla Sten

'Je to, co cítím v žaludku, vzrušení nebo strach?'

Mrtvé město som hltala dva večery pred spánkom, počas toho som sa samozrejme 'nažrala' a v noci som mala ťažké sny o Bláznivej Gitte :)

'Nejsme tu sami. Nemůžu se smířit s představou, že Silvertjärn, moje osudové, opuštěné město možná není zdaleka tak opuštěné. S představou, že tu na nás něco čekalo. Že se toto něco - nebo někdo - ukrývá se ve stínech, a možná nás teď dokonce i pozoruje.'

12.04.2023 4 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

'Nikdy jsem moc nepřemýšlela nad tím, jak umřu - ačkoliv během posledních pár měsíců bych k tomu měla dostatek důvodů - ale i kdybych o tom přemýšlela, takhle bych si to nikdy nepředstavovala.'

Nesmrteľná Twilight sága... Potrebovala som oddych a celkovo vypnúť... A čo iné si na to vybrať ako Bellu a Edwarda? 'Stmívání' je ďalšia moje srdcovka, či už v knižnom alebo filmovom spracovaní :)

'Ve třech bodech jsem si byla naprosto jistá. Zaprvé, Edward je upír. Zadruhé, část jeho osobnosti - a já jsem nevěděla, jak silná je to část - žízní po mé krvi. A zatřetí, jsem do něj bezvýhradně a neodvolatelně zamilovaná.'

"A tak se lev zamiloval do jehňátka" zamumlal.
"To je ale hloupé jehňátko," povzdechla jsem si.
"To je ale šílený, masochistický lev."

09.04.2023 5 z 5

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

'Respekt je něco, co si musíme zasloužit. Člověk ho získá tím, co dělá.'

Chcela som niečo krátke na 2 či 3 popoludnia, ale pravdupovediac mi to trvalo dlhšie ako 400-stranová kniha. Nebavilo ma to a doslova som sa musela nútiť do čítania. Asi som už presýtená zmiznutých detí a príbehov, kde sa všetko točí len okolo jednej rodiny...
Epilóg ma neprekvapil, ale trochu by som ho rozvinula.
V sérií pokračovať určite nebudem, lebo podľa popisov k jednotlivým častiam to vyzerá na vyšlapanú cestičku uberajucu sa tým istým smerom...

08.04.2023 3 z 5

Volání o pomoc Volání o pomoc Wendy Dranfield

'Vítejte v Lost Creek! Kde naleznete vše ztracené.'

Určite lepšie ako prvá časť! Celý čas som tŕpla, aby sa Brodymu nič nestalo a som rada, že ma autorka nesklamala! Nezodpovedané otázky sa vyjasnili, takže sa teším na pokračovanie :)

Nechci tě dostat do maléru, ale potřebuju pomoc a jsem si jistá, že ostatní se mnou nebudou chtít mít nic společného. Samozřejmě. Co pro tebe můžu udělat? Hlavně po mně nechtěj upéct buchtu s pilníkem uvnitř. Rozesměje se. Nezvládla bych nic upéct, ani kdyby na tom závisel můj život.

02.04.2023 5 z 5

Kořist Kořist Yrsa Sigurðardóttir

'Může člověk v jediném okamžiku přijít o rozum?'

Bolo to moje prvé stretnutie s autorkou a určite nie posledné :)
Ducharinu mám rada, mrazenie som určite mala, a aj keď jednotlivé články na konci do seba krásne zapadli, chýbala mi tam akási pomyselná bodka na záver v podobe mrazivých prstíkov...

29.03.2023 4 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

'A nikdo netuší, jaké hrůzy je teprve čekají.'

Tak, ako všetkých, aj mňa 'Kopírák' nalákal prebalom knihy a anotáciou. A teraz mám rozporuplné pocity, pretože súhlasím s ELENtheKNIHOMOL, ale aj Babouš má pravdu... Veľký potenciál, ale určite slabšie spracovanie :(
Začiatok mi prišiel veľmi rozlietaný, ale nakoniec sa to ucelilo a nabralo tie správne grády. A epilóg? Ten rozhodne podľa môjho gusta nebol... Skrátka som v závere čakala, že sa v určitej chvíli rozrazia dvere a bude v nich stáť Cara...

Roo stojí u linky s nožem v ruce a seká mrkev na kousky, čepel se jen míhá. Cara se zastaví ve dveřích. On dokrájí, nasype zeleninu do vroucí vody, načež si všimne, že ho manželka pozoruje. Vyhodí nůž do vzduchu. Ten se jedenkrát otočí a Roo ho obratně chytí za rukojeť.
"Kolik je ti? Dvanáct?" kaboní se Deakin od stolu. "Vytahuješ se před svou holkou?"
Andrew k němu napřáhne ruku s nožem. "Chceš si to zkusit?"
"Deaksi, nepovezu tě s majákem do nemocnice na šití, jen protože ses chtěl předvést před mým manželem," ozve se Cara a Noah zvedne ruce.
"Poznám, když jsem na lopatkách," směje se.

26.03.2023 3 z 5

Znamení kříže Znamení kříže Chris Kuzneski

Jones se při pohledu na Payna usmál. Bylo to poprvé, co se od zatčení viděli. "Čau, vypadáš dobře. Jak se ti tu chrápe?"
"Jako nemluvněti. Každý ráno se probouzím mokrej."
Jones chápavě přikývl. "Zasraná hadice."

Nedočítané :( Vzdávam to po 150 stranách... Bohužiaľ, pre mňa sa to celé nejako vlieklo...

"Ahoj, Henri, tady Nick," ohlásil se Dial. "Máš chviličku?"
Toulon chraplavě odpověděl: "Ale jistě."
"Chlape, jsi v pořádku? Zdá se, že nejsi úplně ve formě."
"Oui, jsem v pořádku. Jen se to protáhlo pozdě do noci. Už zase."
Dial se usmál. Ani trošku ho nepřekvapilo, že Toulon má kocovinu. "Jen se chci zeptat, kolik toho víš o Shakespearovi?"
"Víc než jeho vlastní matka."
"A co o Bibli?"
"Víc než Dan Brown. Proč se ptáš?"

22.03.2023

Co ukrývá jezero Co ukrývá jezero Barry Hutchison

"Jakej je plán?" chtěl vědět Tyler.
"Můj plán je takovej," odpověděl Logan, zatímco si odepínal bezpečnostní pás, "že já se budu ptát a ty budeš držet klapačku."

Kde je pokračovanie??? Myslím, že mám novú drogu, ktorá sa volá Jack Logan :)

"Ty fotky si klidně nechte. Stejně jsou to jenom kopie, originály mám já," pokračovala Marion. "Schovaný hezky v bezpečí pod zámkem," dodala a spiklenecky na detektivy mrkla.
"To nebude nutné. Skutečně máme všechno," ujistil ji znovu Logan. "Jen si je vemte."
"Copak vy je nebudete potřebovat? Však víte, jako důkaz?" nenechala se odbýt Marion.
Logan zakroutil hlavou. "Lochnesku asi jen těžko dostaneme před soud, nemyslíte?"
"V první řadě by se ani nevešla do soudní síně," rýpla si Caitlyn.
Marion posbírala fotografie a letmo si několik z nich prohlédla.
"To asi ne," řekla zcela vážně, aniž by pochopila sarkasmus.

20.03.2023 5 z 5

Letný návrh Letný návrh Vi Keeland

'Nie každá bitka je hodná boja.'

'Letný návrh' ma lákal predovšetkým svojou hokejovou tematikou, aj keď som vedela, že pri Vi sa to bude niesť v inom duchu... Príbeh Georgie a Maxa bol vtipný, dojemný, skrátka nádherný a v epilógu som sa už smiala cez slzy, ale stálo to za to :)

'Ak nežiješ život tak, ako chceš, už vlastne nežiješ.'

18.03.2023 5 z 5

Pikový Jack Pikový Jack James Hankins

"Ježíši, Gavine, musíš ty ořechy chroustat právě teď? Šíleně mě to rozptyluje."
"Mám na stole i velké balení chipsů. Chceš, abych se do nich pustil místo ořechů?"
"To raději zůstaň u těch ořechů."

Vrele doporučujem si Pikového Jacka prečítať, bolo to vynikajúce :) A vedela by som si so Spaderom predstaviť celú sériu...

"Na co ještě náš specialista přišel?"
"Podívám se. Že Galaxo je samotář."
"Vážně zajímavé. Kdo by asi tak kamarádil s magorem, který lidi pro zábavu seká na kousky?"
"Pravděpodobně dokáže fungovat ve společnosti, aniž by budil podezření."
"Přesně z toho mi vždycky běhá mráz po zádech. Chlap, který sedí v kině ve stejné řadě jako ty, holič, který ti stříhá vlasy, instalatér, který ti spravuje záchod Tráví dny vlastně úplně nenápadně jako každý druhý, ale v noci, když se většina národa dívá na tu pitomou bednu, vyráží do ulic a řeže lidi na kousky."
"Máš pravdu, sérioví vrazi by měli nosit zvláštní trika nebo tak něco," usmál se Spader, "aby každý občan věděl, s kým má tu čest."
"Jen se snažím říct, že je to děsivé."

17.03.2023 5 z 5

Parazit Parazit Ruth Newman

'Není žádná zábava vyhrát ve hře, když nikdo neví, že ji hrajete.'

'Cambridgeský řezník?'
Ani náhodou ma to neposadilo na zadok... Neurazí, nenadchne... Očakávala som od toho trošku viac...

'Všimli jste si, jak někdy zločinec vejde do místnosti a okamžitě pozná, koho nejsnáz oblafne, v kom nejsnáz vzbudí soucit a koho nejsnáz zastraší?'

14.03.2023 3 z 5

Dvě oběti Dvě oběti Helen H. Durrant

'Přicházel si pro ni...'

Nenáročná anglická detektívka ako stvorená na jedno lenivé víkendové popoludnie :) Kto dáva prednosť anglickým pred tými severskými, tak vrele doporučujem :)

Šaty, které vyhrabala na dnešní večer, si koupila před mnoha měsíci na večeři s Alanem. Naštěstí jí stále seděly. Boty měla na sobě jen jednou a zapomněla, jak moc ji tlačí.
"Zítra budu mít nohy na maděru," postěžovala si, když vystupovali z taxíku.
Elwyn se zakřenil. "Myslel jsem, že pro krásu se musí trpět."
Odfrkla si. "Kdy jsem se starala o to, jak vypadám?"
"Pravda, ty jsi výjimka. Máš tendenci na sebe hodit cokoliv, co je zrovna po ruce."
"Bacha na pusu, Pryci."

12.03.2023 5 z 5

Řekni, že mě chceš Řekni, že mě chceš Willow Winters

'Když se jednou rozhodnu, že si něco vezmu, nic mě nezastaví.'

Áno, bolo to tu už tisíckrát... Odrhovačka v podobe bohatého, arogantného hajzlíka a krásnej pimpiriťky s drzými ústami...
A???
Vôbec mi to nevadí...užila som si to ako každú inú takúto jednohubku :)

"Nechala jste si venku něco?" zeptá se.
Měla bych mu povědět, že jsem si venku skutečně něco zapomněla.
"Slečno Parksová, potřebuju, abyste mi odpověděla. Protože pokud jste venku nic nezapomněla, ojedu vás tady na tom stole, jako jsem to chtěl udělat v momentě, kdy jsem vás poprvé spatřil."

08.03.2023 5 z 5