Majuš333 Majuš333 komentáře u knih

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

'Začíná to vždy v noci. V noci krmím své plány temnotou. Jestli mám něčeho nadbytek, je to právě temnota. Je půdou, v níž se daří tomu, co chci, aby rostlo. Kdybych si musel vybrat, vždy bych dal přednost noci před dnem, sklepu před zahradou. Jen po západu slunce se má zmrzačená stvoření odváží ze svých úkrytů, aby se nadýchala ledového vzduchu...'

Pravdupovediac som očakávala niečo iné... Ale vôbec mi to nevadí, pretože 'Erebos' ma strhol presne tak, ako hráčov hra :)

'Nakonec umřeme všichni. Zvláštní, že kolem toho mnozí dělají tolik povyku - jestli se to stane dřív, nebo později. Čas teče jako voda a nese nás s sebou, ač se snažíme, jak chceme, plavat proti proudu.'

21.06.2023 5 z 5

S tebou mě baví svět S tebou mě baví svět Marie Poledňáková

"Buďte tak laskav a odvezte mou tchyni na nádraží včas."
"Buďte bez starosti, pane," odpověděl taxikář chápavě, zastrčil peníze do kapsy a zaklapnul kufr. "Povezu vaši tchyni, jako by to byla moje vlastní."

S filmom som vyrastala a sprevádza ma dodnes, aj keď už dávno nie som dieťa. Každé Vianoce, keď beží upútavka, si na tento film rezervujem čas, a keď sa spustí, zasadnem k televízoru so zatajeným dychom a úsmevom na perách, akoby to bolo po prvýkrát :)
'S tebou mě baví svět' je klasika, ktorá nikdy neomrzí! A tak som si po toľkých rokoch povedala, že prečo sa nepustiť aj do knižného spracovania???

"Dávej mi na Matýska pozor!" řekla vlídně, když pokládala Albertovi batole do náručí.
Albert se šarmem odpověděl: "Buď bez obav. Budu se o něj starat, jako by to bylo moje vlastní!"

17.06.2023 5 z 5

Klíč k vraždě Klíč k vraždě J. R. Ellis

'Klíč k vraždě' som si vychutnala rovnako ako 'Smrt v temnotách' a Oldroyda s Carterom som si veľmi obľúbila :)

14.06.2023 5 z 5

Vykoupená Vykoupená Kristin Cast

'Nehledej a ono to přijde samo!'

Krásne a dojemné zakončenie série :) Som spokojná, že som si splnila svoj puberťácky čitateľský sen a konečne som Školu noci zmákla celú :)

"No do hajzlu, Zoey, tys Shaylin tak vyšokovala, že se z ní stala lesba!" vyhrkla Afrodita.
Zamračila jsem se na ni. "Nebuď zlá."
"Propánajána!" Stevie Rae vytřeštila oči, až byly dvakrát tak veliké, protože Nicole právě nenápadně dala Shaylin pusu na krk. "Nevěděla jsem, že se z tebe může stát lesba, když prožiješ šok."
"Teda kovbojko, znova se tě ptám-jsi mentál?"
"Víš, jak se stavím k tomuhle slovu," řekla Stevie Rae.
"A ty zas víš, jak moc je mi to fuk."
"A vy obě víte, jak mě bolí hlava, když na sebe štěkáte. Afrodito, nemluv ošklivě o Shaylin a Nicole. Můžou milovat, koho chtějí. Stevie Rae-ne, ze šoku se z nikoho lesba nestane, prokristapána."

11.06.2023 5 z 5

Odhalená Odhalená Kristin Cast

V tejto časti to nezachránil ani záver, pretože sa opäť nič nedialo... Už sa vážne teším na finále. Ak si spravím menšiu rekapituláciu, tak by sa celá séria dala okresať na polovicu...

10.06.2023 2 z 5

Skrytá Skrytá Kristin Cast

Opäť dávam body len za záver...

05.06.2023 3 z 5

Předurčená Předurčená Kristin Cast

'Předurčená' mi prišla, že sa v tejto časti skoro nič nedialo a slúžila len ako 'vata'. Skrátka neurazí a ani nenadchne :(

01.06.2023 3 z 5

Probuzená Probuzená Kristin Cast

'Probuzená' ma veľmi neoslovila... Asi preto, že som sa zo začiatku nevedela začítať a celkovo to na mňa pôsobilo, že v tejto časti je viac zla ako dobra :(

28.05.2023 4 z 5

Vyhořelá Vyhořelá Kristin Cast

U mňa je 'Vyhořelá' zatiaľ najlepšia časť série! Konečne akcia od začiatku až do konca a hlavne sa do popredia dostali aj ostatné postavy a nie len Zoey :)

24.05.2023 5 z 5

Pokoušená Pokoušená Kristin Cast

Vážne som si obľúbila Daria s Afroditou a tiež Heatha a Starka, ale ten smutný koniec...

21.05.2023 4 z 5

Pronásledovaná Pronásledovaná Kristin Cast

"Život není knížka! Žádný šťastný konec ti v něm nikdo nezaručí."

'Pronásledovaná' mi prišla dosť slabšia ako predchádzajúce časti, zachránil to až koniec... A ten kolotoč so Zoeynými 'chlapcami' ma tiež už nejako prestáva baviť :(

Darius se sklonil a chystal se Stevie Rae strhnout zbytek trička, ale nejdřív ji upozornil: "Kněžko, musím ti obnažit ňadra."
"No, mě to už napadlo, když jsi mi ošetřoval záda. Ale ty jsi přece něco jako doktor, ne?"
"Všichni Erebovi synové absolvují zdravotnické školení, aby dokázali poskytnout pomoc raněným bratřím." Na chvilku se přestal tvářit přísně a usmál se na ni. "To znamená, že mě skutečně smíš považovat za lékaře."
"V tom případě se na moje prsa klidně můžeš kouknout. Doktoři jsou vycvičení, aby to na ně nepůsobilo."
"Pevně doufám, že zas až tak dobře vycvičený není," zamumlala Afrodita.

20.05.2023 3 z 5

Nezkrotná Nezkrotná Kristin Cast

'Nesuďte, abyste nebyli souzeni.'

'Nezkrotná' mala konečne tie správne grády :)

Sotva jsem se u svého pokoje dotka kliky, dveře se otevřely a Afrodita mě popadla za ruku.
"Tak pohni, do háje. Jsi pomalá jak tlustoprd na berlích, Zoey."
Vtáhla mě dovnitř a rázně za námi zabouchla.

16.05.2023 5 z 5

Vyvolená Vyvolená Kristin Cast

'Nechci znát pravdu, pořád vedu svou: že krásná jsi a že jsi moje světlo, když jsi jak noc a černější než peklo.'

Na začiatku som si hovorila, že toto snáď napísala iná autorka. Bolo to svižné, dynamické, no potom sa to opäť vrátilo do zabehnutých koľají: Zoey a jej chlapci a pripomínanie vecí z predchádzajúcich častí...
Ale som rada, že aspoň Zoeyna situácia s chlapcami sa už vyriešila...

Damien se na holky výmluvně zamračil a odkašlal si. "Vy dvě jste hotové povětrnice."
"Ségra, co to prosím tebe je povětrnice?" zeptala se Shaunee.
"To je žena či dívka, která na čerstvém povětří vypadá ještě líp než vevnitř," prohlásila Erin a pokračovala v břišním tanci.

14.05.2023 5 z 5

Zrazená Zrazená Kristin Cast

'Temnota není vždy totéž co zlo a stejně tak světlo není vždy poslem dobra.'

Dve veci mi kazili celkový dojem:

1) Opakovanie udalostí z prvej časti!
2) Zoey a jej 'chlapci'! (Chci Heatha. Potřebuju Erika. Fascinuje mě Loren.)

Mňááu-huf!
Málem jsem leknutím vyletěla z kůže. "Nalo! Skoro jsem se počurala!"
Mojí kočce to ale bylo fuk. Skočila mi do náruče, takže jsem kromě zápisníku a kabelky musela někam vměstnat ještě malou (ale hezky vypasenou) zrzavou kouli. Nala celou dobu hudrovala jako naštvaná důchodkyně.

13.05.2023 4 z 5

Označená Označená Kristin Cast

Viem, že už dávno nie som cieľová skupina, ale to mi neprekáža...
Sériu 'Škola noci' som čítala ako pubertáčka, ale nikdy som ju nezmákla až do úplného konca a teraz by som to rada napravila :)

"A tohle je jediný zástupce mužského pohlaví v naší partě, Damien Maslin. Ale je na kluky, takže ho vlastně za muže ani počítat nemůžeme."
Damien se na Stevie Rae zjevně vůbec nezlobil. Tvářil se úplně nevzrušeně. "Já bych naopak řekl, že jako gay se počítám hned za dva. Můžu vám pomoct, když potřebujete něco vysvětlit z mužské perspektivy, ale přitom se nemusíte bát, že bych vám sahal na prsa."

10.05.2023 5 z 5

Smršť Smršť Jozef Karika

'Život je v podstatě klouzání k bodu singularity, zpoza něhož není návratu - k smrti.'

'Smršť, Trhlina a Strach' sú výborné autorove knihy a je jedno, či ich čítam prvý alebo dvadsiatykrát, vždy je to so zatajeným dychom a jemným mrazením :)

'Smrt je všude. Mohou jí být světla vzdáleného auta, která se objeví daleko na kopci. Chvíli jsou vidět, potom zmizí ve tmě, jako by se vypařila. Zanedlouho se ale objeví na vrcholku dalšího stoupání a znovu se ztratí. Jsou to světla na čele smrti. Smrt si je nasadí jako klobouk a cvalem vyrazí, dohání nás, je pořád blíž a blíž. Občas světla vypne, ale nikdy se nezastaví.'

08.05.2023

Smrť generála Lučanského In memoriam Smrť generála Lučanského In memoriam Gustáv Murín

'Uplynuli dva roky od násilnej smrti nevinného generála Milana Lučanského...'

'Smrť generála Lučanského In memoriam' bola už dlhšie v mojom hľadáčiku a konečne je dostupná aj ako e-kniha.
Ďakujem Gustávovi Murínovi, že mal gule verejne vyjadriť to, o čom sa iní boja aj šepkať a nám laikom, ktorí sa nepohybujeme v novinárskej či politickej branži odhalil čriepky 'zo zákulisia', ktoré sa krásne pospájali do správnej mozaiky!
Toto dielo som čítala s trasúcimi sa rukami, slzami prúdiacimi po tvári, hnevom na perách a mrazením po celom tele, pretože: Generál Milan Lučanský nebol žiadny slovenský padúch, ale SLOVENSKÝ HRDINA!!!!!
Túto knihu doporučujem hlavne tým, ktorí volili túto vládu na čele s prezidentkou, pretože optimisticky verím, že tú istú chybu už neurobia!!!!!
Ale doporučujem ju aj súcitným a smútiacim ľuďom, ktorých sa smrť GENERÁLA MILANA LUČANSKÉHO dotkla a ktorí nezabudli...!!!!!
ČESŤ JEHO PAMIATKE!!!!!

..."Ruka ruku myje, v každej dobe / najmä, keď špinavé sú obe"...

07.05.2023 5 z 5

Touha Touha Tracy Wolff

'Pokud nežijete na hraně, zabíráte moc místa!'

'Touha' pod rúškom tajomna a krátkych kapitol sa nedá len tak ľahko odložiť. Zamilovala som si Jaxona i Grace a teším sa na pokračovanie :)

"Hej! Kam spěcháš, nová holko?"
S úsměvem se podívám na Flinta, který se vynoří po mé levici. "Mám jméno, jestli sis nevšiml."
"Aha, jasně." Předstírá, že přemýšlí. "Jakže se to jmenuješ?"
"Neřeknu. I kdybys mě kousnul."
"Zajímavá odpověď ale moc bych to tady kolem neříkal."

30.04.2023 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

'V poloviční ruině se spustilo odpočítávání. Potichu tikalo, dokud hra neskončila a společně s ní i já.'

'Dvanáctková soustava, ve které se dvanáct píše jako deset.'

Opäť som siahla po Trhline ako každý rok, ale tentoraz v českom vydaní a je mi naozaj jedno, ktorý jazyk si vyberiem, aj tak na ňu nedám dopustiť :)
Vážne by som prechádzku na Tribeč, či aspoň na Žibricu uvítala. Ale v noci? Po zhliadnutí videa od pátracieho tímu by ma tam v noci nedostalo nič :(
( https://youtu.be/GIdzy0WIMBQ )

'Dej si pozor na les, ať tě nespolkne, dej si pozor na les, ať tě nespolkne hýkal, hýkal a rudý vřes.'

'Nejdřív jsem si myslel, že to mé zmatení časem přejde, že se trhlina zacelí, ale kdepak. Naopak je to čím dál horší, štěrbina se otevírá stále víc.'

29.04.2023

Hrej tajně Hrej tajně Emma Hart

'Bojím se toho, že tě ztratím, ale zároveň toho, že budu s tebou.'

'Hrej tajně' zo série 'The Game' je ďalšia moja srdcovka. Taká jednohubka na jedno popoludnie :)

Aston právě zavírá dveře a s úsměvem na tváři se na mě rádoby vážně zadívá.
"Ne že bych si stěžoval, ale existuje nějaký důvod, proč jsi na mojí posteli?" zeptá se nakonec.
"Čtu si," odpovím a sklopím pohled. "A když si čtu, tak potřebuju pohodlí, což vysvětluje, že jsem na tvojí posteli. Je to lepší než na té příšerné židli u stolu."
"Vidím, že si čteš, Megan, ale proč si čteš v mém pokoji a ne ve svém?"
"No pokud chceš, tak půjdu," odpovím, označím si stránku, na které jsem skončila, a zvednu se k odchodu.
"Ne! Tak jsem to nemyslel," odhodí batoh a namíří si to rovnou ke mně. "Vůbec jsem to tak nemyslel."
"No dobře," usměju se sladce. "V tom případě se vrátím ke své knize."
"Tak to ani náhodou," zamumlá, vezme mi knihu a hodí ji na zem.
Otevřu pusu úžasem. "Ty jsi zrovna hodil s mojí knihou!"
"Položil jsem ji."
"Ne, hodil jsi ji. Měla bych ti dát facku za to, jak se chováš k panu Darcymu."
"To je fakt, věřím, že by to pan Darcy ocenil."
Docela mě zaskočí, že vůbec ví, kdo to pan Darcy je.
"Už nikdy neházej s knihou. Nikdy," řeknu mu přísně. "Myslím to vážně. Ještě jednou hodíš jedním z mých miláčků, a zvlášť s mým nejoblíbenějším, tak ti něco udělám."

Opřu se o stěnu, dojím jablko a ohryzek hodím do koše. Pak si všimnu Bradena, jak se kousek vedle rozcvičuje, a přiběhnu za ním. "Jsi připraven na běhání, demente?"
"Myslel jsem si, že jsi ty a ta tvoje líná prdel pořád ještě v posteli," podívá se na mě a vezme dvě láhve s vodou.
"Asi bych byl, ale nasrat takhle po ránu Megan je mnohem lepší zábava," pokrčím rameny s úsměvem a rozběhnu se, Braden za mnou.
"Fakt nevím, proč to pořád děláš, chlape. Jednou ti za to všechno urve koule," zavrtí hlavou.

25.04.2023 5 z 5