Pokoušená

Zoey Redbirdové a jejím přátelům se podařilo vyhnat z Tulsy nesmrtelného anděla Kalonu i zlou velekněžku Neferet a mohou se tak vrátit do Školy noci, po které se jim všem už stýská. Kalonovo záhadné kouzlo však stále působí a Zoey musí jeho svádění odolávat pokaždé, když vstoupí do říše snů. Navíc se jí zdá, že v Kalonovi se přece jen skrývá přinejmenším troška dobra. Není však sama, kdo musí dělat těžká rozhodnutí a vybrat si, jestli poslechne instinkt, nebo hlas rozumu. Její nejlepší kamarádka Stevie Rae, první dospělá červená upírka na světě, totiž skrývá temné tajemství, které ji může stát život – anebo jí ho naopak zachránit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63471/big_skola-noci-pokousena-9wf-63471.jpg 4988

Škola noci 6.

Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Knižní klub

Tempted, 2009

Kniha Pokoušená

rampapa

Tento díl jsem přečetla ani ne za tři hodinky. Zoey jsem si ještě víc oblíbila. Už se nemůžu dočkat až si přečtu další díl. Knížku velmi doporučuji všem co mají rádi upíry.

Nikidree

Přibližně v polovině jsem si dala na nějaký čas pauzu, protože neustále problémy s kluky na mě byly už moc. Uvědomuji si, že se jedná o knihu pro mladší čtenáře, ale i tak si stojím za tím, že v jistých chvílích jsou problémy s kluky (případně i přáteli) mnohem větší, než hlavní událost celého dílu. A to mi prostě nesedí. Nejspíš se na to příliš dívám ze svého pohledu.
Když už jsem zase pokračovala a knihu dočetla, konec mě odrovnal. V dobrém slova smyslu. Je to mazec a skvělé navnadění na další díl. Přesto si dám na chvíli pauzu a dočtu jiné věci.

RoseJP
16.07.2021

Za mě má knížka velké plus v tom, že autorka oddělila jednotlivé příběhy nadpisy, u koho se to právě děje. Doufám, že se tak bude pokračovat i v dalším díle. Jsem zvědavá, co se stane se Zoey, když má série ještě dost dílů.

CiaKawlone
06.11.2020

6. Díl byl skvělý tak jako předešlý díl. Spoustu věcí jsem od posledního čtení už zapomněla a na konci přišel ne moc příjemný zvrat, který mě sebral stejně jako před tím. Na začátku byl děj dost umírněný, ale potom to nabralo do obrátek.

Luccinda
19.10.2020

Pokoušená překvapivě udržela tempo předchozího dílu a přestože jsem si myslela, že Pronásledovaná bude první a taky poslední díl Školy noci, který budu hodnotit plným počtem hvězd, nakonec jsem musela stejně ohodnotit i šestku. Ze začátku to přitom s Pokoušenou nevypadalo vůbec dobře, první polovina se hodně vlekla, děj stál víceméně na místě a dokonce se vytratila ta úžasně mrazivá atmosféra, kterou jsem v těch předchozích dílech tak milovala. Ve druhé polovině ale nastal obrat o 180 stupňů! Příběh se najednou rozjel přímo zběsilým tempem, stránky mi mizely pod rukama a celá knížka pak vyvrcholila naprosto úžasným a šokujícím zvratem, který jsem absolutně nečekala, a to i přesto, že jsem už knížku jednou četla.

Příjemná změna nastala také ve stylu vyprávění - autorky začaly psát kapitoly z pohledu více postav, což příběhu dodalo šťávu a zároveň nám to umožňovalo sledovat děj odehrávající se i na jiném místě, než se zrovna nacházela hlavní hrdinka. A když už mluvíme o Zoey, musím uznat, že její charakter od prvního dílu prošel velkým vývojem, a že je jako postava s každým dílem snesitelnejší. Tak doufám, že jí ta změna vydrží!

ydnac
07.09.2020

Dobrá série o upíří ŠKOLE NOCI :-) Hlavní hrdinka Zoey prožívá slasti a strasti dospívání (což určuje i věkovou skupinu čtenářů a z toho pohledu jsem na celou sérii nahlížela, nicméně mně se to líbilo) a k tomu ještě je upír :-) starostí nad hlavu a když se přidá pár nepřátel co vám jdou po krku...je dobré mít takové přátele jako Zoey :-)

meibi67
19.06.2020

Krásná a napínavá... , je to pěkný únik z reality ...
Huraaaa na další :)

verunka93
02.03.2020

Tento díl jsem četla jením dechem, děj mě úplně vtáhl. Zoey neřešila většinou děje své vztahy. Z Kalony a Neferet se stávají větší padouši. Brzy sáhnu po dalším díle.