Pokoušená

Zoey Redbirdové a jejím přátelům se podařilo vyhnat z Tulsy nesmrtelného anděla Kalonu i zlou velekněžku Neferet a mohou se tak vrátit do Školy noci, po které se jim všem už stýská. Kalonovo záhadné kouzlo však stále působí a Zoey musí jeho svádění odolávat pokaždé, když vstoupí do říše snů. Navíc se jí zdá, že v Kalonovi se přece jen skrývá přinejmenším troška dobra. Není však sama, kdo musí dělat těžká rozhodnutí a vybrat si, jestli poslechne instinkt, nebo hlas rozumu. Její nejlepší kamarádka Stevie Rae, první dospělá červená upírka na světě, totiž skrývá temné tajemství, které ji může stát život – anebo jí ho naopak zachránit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63471/skola-noci-pokousena-9wf-63471.jpg 4935

Škola noci 6.

Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Knižní klub

Tempted, 2009

Kniha Pokoušená

CiaKawlone
06.11.2020

6. Díl byl skvělý tak jako předešlý díl. Spoustu věcí jsem od posledního čtení už zapomněla a na konci přišel ne moc příjemný zvrat, který mě sebral stejně jako před tím. Na začátku byl děj dost umírněný, ale potom to nabralo do obrátek.

Luccinda
19.10.2020

Pokoušená překvapivě udržela tempo předchozího dílu a přestože jsem si myslela, že Pronásledovaná bude první a taky poslední díl Školy noci, který budu hodnotit plným počtem hvězd, nakonec jsem musela stejně ohodnotit i šestku. Ze začátku to přitom s Pokoušenou nevypadalo vůbec dobře, první polovina se hodně vlekla, děj stál víceméně na místě a dokonce se vytratila ta úžasně mrazivá atmosféra, kterou jsem v těch předchozích dílech tak milovala. Ve druhé polovině ale nastal obrat o 180 stupňů! Příběh se najednou rozjel přímo zběsilým tempem, stránky mi mizely pod rukama a celá knížka pak vyvrcholila naprosto úžasným a šokujícím zvratem, který jsem absolutně nečekala, a to i přesto, že jsem už knížku jednou četla.

Příjemná změna nastala také ve stylu vyprávění - autorky začaly psát kapitoly z pohledu více postav, což příběhu dodalo šťávu a zároveň nám to umožňovalo sledovat děj odehrávající se i na jiném místě, než se zrovna nacházela hlavní hrdinka. A když už mluvíme o Zoey, musím uznat, že její charakter od prvního dílu prošel velkým vývojem, a že je jako postava s každým dílem snesitelnejší. Tak doufám, že jí ta změna vydrží!

ydnac
07.09.2020

Dobrá série o upíří ŠKOLE NOCI :-) Hlavní hrdinka Zoey prožívá slasti a strasti dospívání (což určuje i věkovou skupinu čtenářů a z toho pohledu jsem na celou sérii nahlížela, nicméně mně se to líbilo) a k tomu ještě je upír :-) starostí nad hlavu a když se přidá pár nepřátel co vám jdou po krku...je dobré mít takové přátele jako Zoey :-)

meibi67
19.06.2020

Krásná a napínavá... , je to pěkný únik z reality ...
Huraaaa na další :)

verunka93
02.03.2020

Tento díl jsem četla jením dechem, děj mě úplně vtáhl. Zoey neřešila většinou děje své vztahy. Z Kalony a Neferet se stávají větší padouši. Brzy sáhnu po dalším díle.

Ivet1990
09.02.2020

No konečně.... Děj se posouval konečně pěkně dopředu a i hlavní hrdinka se tolik neplácala v těch svých vztazích. konec mě úplně dostal. Četla jsem tento díl jedním dechem

Brunnetka
27.10.2019

Přečetla jsem jedním dechem a pokračuji na další díl! Skvělá série :)

Nika320
28.03.2019