Pronásledovaná

Proroctví se naplnilo, padlý anděl uvězněný po celá tisíciletí v hlubinách země se osvobodil a Zoey Redbirdové a jejím kamarádům nezbývá než utéct ze Školy noci. V podzemních chodbách pod opuštěným nádražím budou v bezpečí před hrůzami, které se odehrávají na povrchu – ale nedostali se jen z jednoho maléru do druhého? Nevyzpytatelná červená mláďata mají svá tajemství, ve tmě se skrývá cosi neviditelného, objevují se další záhadné prorocké básně a Zoey pronásledují podivné, až příliš živé noční můry. Když se však nakonec Zoey ocitne v opravdovém ohrožení života, může za to docela obyčejná žárlivost. Dokáže se budoucí velekněžka postavit pradávnému zlu a vyřešit svoje komplikované vztahy, nebo se do toho jako správná puberťačka jen zamotá ještě víc? Není totiž vůbec jednoduché poznat, kdo je přítel a kdo nepřítel…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47854/big_skola-noci-pronasledovana-hjm-47854.jpg 3.91055

Škola noci 5.

Romány, Pro ženy, Fantasy

Vydáno: , Knižní klub

Hunted, 2009

Kniha Pronásledovaná

knihomolkaMist
09.10.2021

S touhle sérií asi není co zkazit. Další díl, další skvělý zážitek. Tentokrát tu nebylo tolik akce (pokud nepočítáme začátek a konec), jako spíš ukrývání a vymýšlení plánu. I tak jsem si to ale užila a už se těším na další díl :)

RoseJP
30.06.2021

(+ SPOILER) Já vlastně moc nevím, co si myslet, když jsem si to sumírovala na konec, došla jsem k tomu, že se vlastně nic nestalo - byla v podzemí a pak dojela do školy, pak do kostela, tam teda přemohla Kalonu, ale to bylo celý. Neznamená to, že mě to nebavilo, to vůbec, ale díly před tím byly lepší. Za mě má tenhle zatím nejméně bodů.

CiaKawlone
26.10.2020

To zas byla jízda. Všichno plné nečekaných zvratů. Hlavně obava o budoucnost a neštěstí ze ztraceného domova doslova kape z celé knihy. Děj byl hodně dynamický. Četlo se to rychle a v podstatě samo. Puberťácké výlevy nechyběli, tak jako milostné eskapády. Rozhodně se máme na co těšit ještě.

Luccinda
19.10.2020

KO-NEČ-NĚ. Tak dlouho jsem čekala na díl, kterému budu moct dát plný počet hvězd, a konečně jsem se dočkala! A čím si to Pronásledovaná vlastně zasloužila? Především asi tím, že mě to vážně bavilo. Knížka byla stejně čtivá jako předchozí díly, ale tady jsem úplně poprvé pocítila takovou tu potřebu číst dál a dál, abych věděla, jak se bude příběh vyvíjet. A když už jsme u toho příběhu, to byla úplně jiná liga než doposud. Romantika byla víceméně upozaděná a děj se konečně začal točit i kolem někoho jiného než jen kolem hlavní hrdinky.

A panebože, ta atmosféra! Bylo to tajuplné, napínavé a děsivé a já jsem si to čtení vážně užívala. Jasně, pořád to má své mouchy, příběh je hodně natahovaný, hlavní hrdinka je stále ufňukaná, ale už jen z pocitu nostalgie jsem ochotná alespoň u tohohle jednoho dílu Školy noci zavřít oči nad těmi drobnými nedostatky, protože se bojím, že další šance dát některému dílu 5*/5* už nebude. I když, kdo ví?

ydnac
07.09.2020

Dobrá série o upíří ŠKOLE NOCI :-) Hlavní hrdinka Zoey prožívá slasti a strasti dospívání (což určuje i věkovou skupinu čtenářů a z toho pohledu jsem na celou sérii nahlížela, nicméně mně se to líbilo) a k tomu ještě je upír :-) starostí nad hlavu a když se přidá pár nepřátel co vám jdou po krku...je dobré mít takové přátele jako Zoey :-)

meibi67
19.06.2020

Krásná a napínavá... , je to pěkný únik z reality ...
Huraaaa na další :)

Ivet1990
09.02.2020

Tak tento díl mě teda skoro vůbec nebavil. Děj se šíleně táhl a spíš než kupředu se vracel zpět. Klučičí kolotoč hlavní hrdinky mě už taky přestává bavit. Když pominu to jak pořád řeší se, kterým klukem chce být, tak děj začíná být svým způsobem víc akční, až před koncem knihy jsem si řekla, že se to ještě může dějově zlepšit.

verunka93
10.01.2020

Další díl ze série Škola noci. Četla jsem ji jedním dechem. Doufala jsem, že to dobře dopadlo s babičkou Zoey a že brzy vymyslí plán, jak se zbavit padlého anděla a Neferet. Těším se na další díl :)