Majuš333 Majuš333 komentáře u knih

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

'Zůstaň s vladařem!'

"Takto vypadá váš život? Prokazujete milost lidem, kteří porušili Úmluvu, a dopřáváte si lahodné jídlo?" Výmluvně jsem se při tom zadívala na Tamlinův bandalír, válečnický oděv a Lucienův meč.
Lucien se drze uculil. "Také tančíme s duchy za svitu úplňku a krademe lidská novorozeňátka z kolébek a místo nich vám podstrkujeme svoje"

Je len veľmi malé množstvo sérií, ktoré sa dokážu natrvalo zapísať do našich sŕdc. Séria 'Dvůr trnů a růží' medzi ne rozhodne patrí a je to jedna z mojich najmilovanejších sérií. Nastal ten správny čas si ju zopakovať a zahriať srdiečko :)
Tamlin alebo Rhysand? To je otázka...!?!
V tejto prvej časti to je Tam, ale Rhys už mu šliape na päty a o chvíľu ho míľovými krokmi krásne predbehne :)

"Sice tě nesmírně rád vidím, drahá Feyre," pronesl Rhysand natažený na lůžku s hlavou podepřenou o ruku, "ale opravdu mě zajímá, proč se mi prohrabuješ v krbu?"
"Nařídili mi, abych z popela vybrala čočku, nebo mi serveš kůži z těla."

"Nemáš pro mě žádné lichotky?"
"Už o sobě máš beztak dost vysoké mínění. Pochybuju, že pro tebe lichotky maličké lidské holčičky něco znamenají."

09.08.2023 5 z 5

Nočný dom Nočný dom Jo Nesbø

'Lži, ktoré človek často opakuje nahlas, sa neraz stanú pravdou.'

Prvé, čo ma dostalo, bola obálka knihy. Už len tá si zaslúži plný počet bodov, pretože je naozaj strašidelne krásna :)
Druhé, čo ma dostalo, bola anotácia knihy. Keď som si ju prečítala, 'Nočný dom' sa vyšplhal až na samý vrchol kníh, ktoré musím mať :)
A tretie, čo ma dostalo, bol obsah knihy. Je taký pútavý, že kniha sa prilepí k rukám a za jedno popoludnie je preč :)

'Bojím sa výšok aj tmy, vody aj požiaru. A bojím sa telefónov. Predovšetkým sa však bojím strachu.'

06.08.2023 5 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

"Vy jste psycholog, pane?" zeptal se Hunter.
"Byl jsem psychiatr," opáčil pan Hennessey. "Teď už v penzi." Z jeho slov znělo mírné překvapení. "A vy? Jak víte o...?"
"Hodně čtu," odpověděl Hunter.

Opäť výborný zážitok :)

PS: Nechcem byť nevďačná, ale som nenažratá a nenásytná, takže, nemohol by, prosím pekne, Chris písať rýchlejšie??? Tak rýchlo, aby sme mali aspoň dve 'Carterovky' za rok? :)

Oba detektivové sotva dorazili ke svým stolům, když je zaskočila kapitánka Blakeová.
"Tak jo, co je to za dopis, co se našel v těle oběti?" zeptala se.
Garcia, který byl zády ke dveřím a neviděl kapitánku vstupovat, nadskočil leknutím, když se za ní zabouchly dveře. "Krucinál, kapitánko, kde jste se tu vzala? A máte na nás sledovací zařízení, nebo co? Sotva jsme dorazili."
Kapitánka se na něj zamračila. "Tohle je moje oddělení. Moje podlaží. Mám oči všude. Takže ten dopis. O co šlo?"

01.08.2023 5 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

"Lidé dělají chyby. My všichni. Jsme lidé. Když mysl zatemní žal, racionální myšlení někdy prohraje boj a lidé dělají chyby. Nikdo tomu nedokáže uniknout. Patří to k procesu uzdravování. Patří to k tomu, že se snažíme postavit zpátky na nohy poté, co nás ztráta srazí na lopatky."

'Napsáno krví' bolo opäť trošku odlišné dielko od ostatných, ale zase výborné :)
Je zlé, že som sympatizovala s vrahom? Nenarážam na vraždy, ale na to, čo prežil... Niečo podobné je predsa aj u nás: Celý život platíte tomuto štátu (poplatky, dane, odvody) a AK sa dožijete dôchodku, stávate sa už pre štát nepotrebným 'materiálom' a najradšej by sa Vás čo najrýchlejšie zbavil (od nástupu Covidu je to očividné)...!

PS: Som smutná-tento diel série postrádal moju obľúbenú vetu: "Hodně čtu." :(

"Nemůžeme zachránit celý svět, Carlosi," řekl Hunter. "Nemůžeme zachránit každého. To přece víš. Můžeme jen pokračovat v tom, co děláme - dávat své práci to nejlepší, zachraňovat ty, kteří se zachránit dají, chránit ty, které ochránit můžeme dostávat za mříže lidi, které chytíme."
"Robert má pravdu, Carlosi," obrátila se kapitánka Blakeová čelem ke svým detektivům. "Můžete jen pokračovat v tom, co děláte - obětovat své práci to nejlepší, čeho jste schopni, a víc bych od vás dvou žádat nemohla. Tak se krucinál přestaňte mračit, jděte si na pár koblih a sklenici mléka a běžte dělat to, co umíte nejlíp."
"Myslíte jako - vypadat od rána do večera takhle pěkně, jak vypadáme?" zeptal se Garcia.
"Vypadněte," ukázala kapitánka na dveře.

26.07.2023 5 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

West zamžikal.
"Hodně čtu," vysvětlil mu to Hunter, když pochopil zmatený výraz federálního maršála.
West znovu zamžikal.
"A hodně z toho, co přečtu, si pamatuju," dodal Hunter.
"Neříkejte," opáčil West.

West pohlédl na Huntera úkosem.
Pokrčení rameny by bolelo, takže Hunter jen kývl hlavou. "Hodně čtu."

Aj keď som si pamätala, čo a ako, aj tak ma 'Nenávist' opäť emočne vyžmýkala... A srdce ma bolí spolu s Robertom :(

PS: Dovolenka s Chrisom Carterom bola úžasná, myseľ je zresetovaná, ako už dávno nebola :)

"No tak, chlape," vycítil Garcia mírné váhání z Hunterovy strany. "Každému je jasné, že ji máš fakt rád, a ona má stejně ráda tebe. Taky vím, že od té doby, co ji znáš, ses s žádnou jinou nescházel. Jen si přiznej, že už spolu normálně chodíte."
"Jo ale nechodíme."
"Ty jsi ale paličák, víš to?"
Hunter vykročil směrem ke schodům.
"Pozor, jde tu jeden paličák," zavolal za ním Garcia. "Jeden paličák, co teď má holku."
Hunter mu bez ohlédnutí zamával na dobrou noc.
"Jo máš holku."

'Jak bys někoho zabil, abys ho ve skutečnosti nezabil? Je to snadné. Vyprázdníš jeho duši a naplníš ji bolestí...vezmeš mu to, co miluje nejvíc.'

23.07.2023 5 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

"A tenhle vrah provedl exenteraci na profesionální úrovni."
"Exenteraci?" opakovala kapitánka Blakeová.
"Odstranění oční bulvy spolu s veškerým obsahem očního důlku," vysvětloval Hunter. "Víčka, svaly, slzné žlázy, optické nervy, všechno. Právě proto tam zbyly jen dvě prázdné díry."
Oba agenti FBI se na Huntera zvědavě zadívali.
"Hodně čtu," vysvětloval.
"To věřím," poznamenala agentka Fisherová.

"Znáte všichni systém dolní duté žíly?"
Hunter přikývl, všichni ostatní zavrtěli hlavami. Doktor Morgan vrhl na Huntera zvědavý pohled.
"Hodně čtu, doktore."

Nádhera, keď LAPD nakope FBI prdel, Robčo a Carli sú moji miláčikovia :)

Garcia usilovně zadržoval smích. "Fakt mají sluneční brýle v místnosti? Jsou to sluneční brýle, ne?"
Hunter je od dveří pozdravil kývnutím hlavy a pak zamířil k jejich stolu.
"Vážně s nimi musíme sedět?" šeptal Garcia.
"Měl jsem dojem, žes říkal, že tě má každý rád," opáčil Hunter.
"A taky že má," potvrzoval Garcia. "Ale to neznamená, že já musím mít rád každého."
"Možná by ses mohl do jejich srdcí protančit sambou," navrhl Hunter.
Garcia nesouhlasně zavrtěl hlavou. "Roberte, ve spoustě věcí jsi geniální, ale vtipkování k nim nepatří. Vtipy bys měl nechat na mně."
"Mně to připadalo dost dobré."

Hunter rychle zkontroloval podlahu v domě přímo pod oknem žádné rozbité sklo.
"Jdu první," řekl Garcia.
"Opatrně s podlahou," upozornil Hunter. "Může praskat, vrzat nebo obojí, tak našlapuj zlehka."
"Jasně, táto," usmál se Garcia. "Tumáš, podrž mi Dvojčata." Podal Hunterovi brokovnici.
"Nemůžu uvěřit, že sis opravdu pojmenoval zbraň."
"Líbí se ti to, ne? Moje pistole se jmenuje Big Badaboom."
Hunter jen potřásl hlavou.

21.07.2023 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Hunter zavrtěl hlavou. "Ne. Podstata feng šuej je v tom, že energie by měla proudit bez omezení a nerušeně. V tomhle případě by energie od dveří vedla přes postel a energii od okna blokuje věšák. Tenhle pokoj nemá s feng šuej nic společného."
Doktorka Slaterová a seržant Velasquez se na Huntera zvědavě zadívali.
"Hodně čtu," pokrčil Hunter rameny.

Samozrejme, že to bolo opäť bravúrne, nič iné od Chrisa Cartera ani neočakávam...
Najväčším zážitkom pre mňa nie sú vraždy, či brutalita, ale okamih, kedy sa kolieska v Robertovom mozgu začnú otáčať tým záhadným a utajeným smerom pri finálnom pátraní po netvorovi...
Pri čítaní to vyzerá asi nasledovne: hviezdy + kniha - strom + auto x vzduch : ryba = VRAH
Bum, Robčo má vraha, ja mám prd, len otvorenú hubu, uškvarený rozum, zatajený dych a začína beh na krátku trať, kedy sa geniálny Robert stretne s vrahom zoči-voči, všetko zapadne na správne miesto ako skladačka a začne dávať zmysel :)
Toto sú fakt tie najlepšie chvíle v každej časti tejto série!

"Kdo je velící technik, víš to?"
"Stejný jako posledně," odvětil Garcia. "Doktorka Susan Slaterová." Poťouchle se na Huntera usmál.
"Co to mělo být?" zeptal se Hunter.
"Co mělo být co?"
"Ten úsměv, jako žes mi vyfoukl poslední koblihu. Proč to bylo?"
"Ale jdi."
Hunter se zastavil a zamžoural na parťáka.
Garcia se zašklebil. "Ale jdi, Roberte, je sexy a ty to víš."
"Kdo, doktorka Slaterová?"
"Ne, moje babička v brazilských bikinách, když tancuje sambu na pláži Copacabana. Ano, doktorka Slaterová. Nedělej blbého, Roberte, fakt ti to nesluší. Viděl jsem, jak ses na ni posledně koukal a ona na tebe. Měl bys ji pozvat na rande."
"Pracovali jsme na místě činu, Carlosi."
"No a? Láska kvete i na těch nejdivnějších místech."
Hunter se zachechtal. "Ty jsi cvok."

20.07.2023 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

"Opravdu se bojím zeptat, odkud to všechno o pentagramech víte, Roberte," poznamenala kapitánka Blakeová a opřela se v křesle dozadu.
Hunter pokrčil rameny. "Hodně čtu."
"Ale samozřejmě." Sarkasticky zvedla obočí.

Tak toto bola opäť geniálna jazda, 'Já jsem smrt' je u mňa zatiaľ najlepšia časť tejto série :)
Neviem sa rozhodnúť, či bola lepšia scénka s Nicole a "bratrancom" alebo so Sharon a smskami... Nie je nič lepšie, ako čítať Chrisa Cartera v noci, keď sa potom človek zľakne aj vlastného tieňa :)

"Vypadni sakra odtud, Carlosi," ukázal na dveře. "Protože jinak se Anna nebude zlobit na tebe, ale na mě. A já bych radši čelil hněvu sériového vraha než nasrané ženské, obzvlášť Anně."
"To je velmi moudré rozhodnutí, příteli," opáčil Garcia a vypnul počítač. "Protože když se naštve, vypadá vedle ní i sám ďábel jako strašidýlko Casper z kreslených grotesek."

18.07.2023 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Taylorová se se zájmem zadívala na Huntera.
"Hodně čtu," pronesl Hunter dřív, než se stihla zeptat.

Súhlasím s ostatnými komentármi nižšie, že 'Zloba' bola určite z iného súdka, ale rovnako strhujúca ako predchádzajúce časti série!
No mne všetci tí nesympatickí agenti z FBI liezli na nervy a už sa teším na svoju obľúbenú trojku: Robčo, Carli a Barbi, takže šup na 'Já jsem smrt' :)

"Nadávání je pro slabochy. Pro lidi, kteří nemají dostatečný intelekt na to, aby inteligentně diskutovali."

16.07.2023 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

"Hodně čtu."

Úplne som pozabudla, o čom 'Jeden za druhým' vlastne je a samozrejme mi prelúskanie sa touto časťou trvalo trošku dlhšie, pretože každá jedna kapitola núti človeka sa zamyslieť nad tým, kde to žijeme... A bohužiaľ, už nemôžeme hovoriť, že sa to Slovenska a Česka netýka, pretože každý deň je potvrdením, že zverstvá páchané doteraz len v Amerike dorazili už aj k nám :(

"To je prostě v. Někteří lidé úplně ztratili přehled o všem. Zvlášť o ceně života."

14.07.2023 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

"Nikdy jsem tě neměl za znalce umění."
"Taky že nejsem. Jenom hodně čtu."

Carterovky ma nabíjajú neskutočnou energiou a myseľ počas dovolenky úplne vypla! Každá jedna časť tejto série nesie originálny námet a neopičí sa po iných autoroch, čo je obrovské plus! A počas svojho maratónu s Robertom a Carlosom si uvedomujem, že Carter je jediný autor, pri ktorom ma ani nenapadne hádať vraha, proste sa len nechávam unášať na tých búrlivých a šialených vlnách :)
Jednu * opäť uberám za Čmuchala :(

PS: Tiež Vás tak od polovice knihy začali bolieť bradavky? :)

"Masku není třeba, Roberte," poznamenala doktorka Hoveová a v koutcích úst jí zahrál náznak úsměvu. "Není tu riziko kontaminace a tělo opravdu nepáchne." Zarazila se a zamyslela se nad svými slovy. "Možná jen maličko."
"Uvědomujete si, že váš čich je naprosto mrtvý jako smažené kuře, viďte, paní doktorko?" opáčil Hunter a navlékl si zbrusu nový pár latexových rukavic.
"To mi manžel říká pokaždé, když vařím."

12.07.2023 4 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

"To jsem nevěděla, že jedete v klasické hudbě."
"Nejedu, ale hodně čtu."

'Noční lovec' pozmenil môj pohľad na nočné túlky bytom, pretože teraz už najprv rozsvietim a preskúmam všetky kúty a samozrejme, že pri nastupovaní do auta sa vždy najskôr pozriem na zadné sedadlá :)

"Jestli jste věděla, že jsem policajt, proč jste mě, sakra, takhle napadla?"
"Vůbec jste mi nedal šanci něco říct. Chystala jsem se vás zrovna zdvořile požádat, abyste se pomalu obrátil, když jste zčistajasna začal vyvádět jako akční hrdina, zfetovaný crackem. Já se jen bránila."

11.07.2023 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

"Vy jste katolík?" zeptal se doktor Winston.
"Ne, jenom hodně čtu."

Opäť výborné :) Ale zase strhávam dve * za havkov :(

Chvíli stáli beze slova proti sobě, pak se Brindle podíval na hodinky.
"Hádám, že jsi vyhrál první cenu," zamumlal nakonec skrz chirurgickou masku.
Hunter přimhouřil oči a mírně zavrtěl hlavou.
"Kromě mé maličkosti zatím nikdo, kdo prošel těmi dveřmi, neudržel večeři v žaludku víc než čtyřicet vteřin," vysvětloval Brindle.
"Já jsem nevečeřel."
"On nejspíš ano." Brindle ukázal na Garciu, který se právě vrátil do místnosti. Už měl zase nos a ústa zakryté chirurgickou maskou. Ve tváři byl bledý jako stěna.

09.07.2023 3 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

"Ježíšmarjá, to je ale zapadákov - ještě kousek a jsme v Mexiku... Ahoj, Petere," kývl Hunter na agenta z kriminalistické laboratoře.
"Těžká noc, Roberte? Vypadáš přesně tak, jak já si připadám," ušklíbl se Peter sarkasticky.
"Jo, díky, taky vypadáš výborně. Kdy se to má narodit?" poplácal Hunter Petera po pivním pupku.

Potrebovala som si zlepšiť náladu a na to je najlepší Chris Carter predsa :) Vážne uvažujem, že si zopakujem celú sériu, aspoň si budem istá, že sa nesklamem... A lepšie strávenú dovolenku ako s Robčom Hunterom si neviem predstaviť :)

PS: Veľmi mi chýbala tá veta: "Hodně čtu." ;)

"Tak kde parkuješ?" zeptal se Garcia a otevřel dveře své Hondy Civic.
"Cože?" Hunter byl zjevně myšlenkami někde jinde.
"Auto? Kde ho máš?"
"Aha! V Santa Monice."
"Santa Monica! Krucinál, to je na druhým konci města."
"Máš snad na práci něco jinýho?"
"Už ne," odvětil Garcia s pošetilým výrazem. "Kde přesně jsi ho nechal?"
"Znáš bar Hideout?"
"Jo, znám. Co jsi tam sakra dělal?"
"Vůbec si nepamatuju," odtušil Hunter a lehce zavrtěl hlavou.
"Odtud do Santa Moniky nám to potrvá tak dvě hodiny. Aspoň budeme mít dost času na pokec."
"Dvě hodiny?" Hunterův hlas zazněl překvapeně. "Co máš pod kapotou? Motor ze skútru?"

06.07.2023 5 z 5

Křik Křik Nicolas Beuglet

"Každá doba má své jistoty a přítomnost se někdy chová urážlivě, když soudí minulost."

'Křik' som si určite predstavovala inak... Moje predstavy zahrňovali tajomno s dávkou nadprirodzena a dostala som pokusy na ľuďoch, kresťanský fanatizmus a otázky nekonečného vesmíru...
V sérií pokračovať rozhodne nebudem, pretože akýkoľvek článok v novinách je napísaný s väčším kúskom citu než táto kniha :(

"Nepocházíme z dneška ani ze včerejška, náš věk je nekonečný."

03.07.2023 2 z 5

Echo Echo Thomas Olde Heuvelt

"Každý génius má v sobě trochu šílenství. "

Keďže sa vydanie posunulo o rok aj pol, tak som aj zabudla, že kniha už vyšla... Ale rozhodne sa vyplatilo čakať!
Už len za prológ musím dať plný počet bodov, pretože sama som sa pri ňom skoro počúrala :)
'Echo' je energiou nadupaná bomba, neexistuje tu žiadne hluché miesto, takmer päťsto strán doslova zmizne pod prstami, pretože človek je lačný a chamtivý na každé ďalšie slovo. A Maudit začne ožívať v každom z nás...
Vrele doporučujem :)

PS: Len malé varovanie na záver: Ak patríte k tým, ktorým sa láska a partnerstvo medzi dvomi mužmi prieči, oblúkom sa tejto knihe vyhnite!!!!! Zbytočne by ste boli pohoršení a negatívne hodnotenia si 'Echo' rozhodne nezaslúži!!!!!
A ostatní? Hor sa do šialenstva :)

"Kdo zápasí s nestvůrami, ať se má na pozoru, aby se přitom nestal nestvůrou. A hledíš-li dlouho do propasti, vhlédne pak propast i do tebe."

26.06.2023 5 z 5

Řezník a střízlík Řezník a střízlík Alaina Urquhart

Presne, ako tvrdí Dela111, tiež som na túto knihu bola zvedavá. Podľa anotácie to vyzerá, že každé thrillerovské srdce sa zatetelí blahom, ale opak je pravdou! Anotácia sa nesie v dosť nadnesenom duchu a 'Řezník a střízlík' mal veľký potenciál, ktorý zostal nevyužitý, čo je veľká škoda... Už len keď si zoberiem dĺžku knihu (ekniha má len 178 strán), dalo sa zapracovať na postavách, ktoré sa čitateľa ani letmo nedotknú, pretože nie sú nijak zvlášť špecifikované a pôsobia neosobným a chaotickým dojmom. Vraždy ma tiež neohúrili, klasické podrezanie nožom a trošku mučenia, nič dychberúce!
Jediné plus vidim v krátkych kapitolách, ktoré sa striedajú z dvoch pohľadov.
Úprimne sa priznám, že moje hodnotenie malo pozostávať len z jednej *, ale keď som sa pozrela, že toto je autorkina prvá a zároveň jediná kniha, pridávam ešte dve *.

24.06.2023 3 z 5

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

'Začíná to vždy v noci. V noci krmím své plány temnotou. Jestli mám něčeho nadbytek, je to právě temnota. Je půdou, v níž se daří tomu, co chci, aby rostlo. Kdybych si musel vybrat, vždy bych dal přednost noci před dnem, sklepu před zahradou. Jen po západu slunce se má zmrzačená stvoření odváží ze svých úkrytů, aby se nadýchala ledového vzduchu...'

Pravdupovediac som očakávala niečo iné... Ale vôbec mi to nevadí, pretože 'Erebos' ma strhol presne tak, ako hráčov hra :)

'Nakonec umřeme všichni. Zvláštní, že kolem toho mnozí dělají tolik povyku - jestli se to stane dřív, nebo později. Čas teče jako voda a nese nás s sebou, ač se snažíme, jak chceme, plavat proti proudu.'

21.06.2023 5 z 5

S tebou mě baví svět S tebou mě baví svět Marie Poledňáková

"Buďte tak laskav a odvezte mou tchyni na nádraží včas."
"Buďte bez starosti, pane," odpověděl taxikář chápavě, zastrčil peníze do kapsy a zaklapnul kufr. "Povezu vaši tchyni, jako by to byla moje vlastní."

S filmom som vyrastala a sprevádza ma dodnes, aj keď už dávno nie som dieťa. Každé Vianoce, keď beží upútavka, si na tento film rezervujem čas, a keď sa spustí, zasadnem k televízoru so zatajeným dychom a úsmevom na perách, akoby to bolo po prvýkrát :)
'S tebou mě baví svět' je klasika, ktorá nikdy neomrzí! A tak som si po toľkých rokoch povedala, že prečo sa nepustiť aj do knižného spracovania???

"Dávej mi na Matýska pozor!" řekla vlídně, když pokládala Albertovi batole do náručí.
Albert se šarmem odpověděl: "Buď bez obav. Budu se o něj starat, jako by to bylo moje vlastní!"

17.06.2023 5 z 5

Klíč k vraždě Klíč k vraždě J. R. Ellis

'Klíč k vraždě' som si vychutnala rovnako ako 'Smrt v temnotách' a Oldroyda s Carterom som si veľmi obľúbila :)

14.06.2023 5 z 5