Letný návrh

Letný návrh https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/506144/bmid_letny-navrh-Gxm-506144.jpg 4 106 18

Dočasný vzťah? Aspoň v tom majú jasno. S Maxom sme sa spoznali na rande naslepo. Očaril ma šarmom a vtipom. A tie jamky na lícach! Presne takéto rozptýlenie som po rozchode potrebovala. Nadšenie však trvalo len do chvíle, keď sa uprostred konverzácie dostavil ten pravý. Ukázalo sa, že Max si ma len náhodou všimol v podniku, kde som čakala na spoločnosť, a využil to. Neviete si predstaviť to sklamanie! Pred odchodom mi dal Max lístok na hokejový zápas, keby mi vraj dohodnuté rande nevyšlo. Hodila som vstupenku do kabelky a pokúsila sa dať tomu druhému nešťastníkovi šancu. Márne. Cestou domov som teda zašla na zápas. Nikto si však ku mne neprisadol. Ďalšie sklamanie. Tesne pred koncom tretiny však jeden z tímov skóroval a celá aréna vyskočila od radosti. Kamera nasnímala tvár vysmiateho hokejistu. Stuhla som. Uhádli ste: spoznala som ho podľa jamiek na lícach. Nuž a takto sa začalo moje dobrodružstvo s Maxom Yearwoodom. Navrhol mi, aby sme spolu strávili leto a užili si. Dobrý plán, však? Lenže viete, čo sa hovorí o plánoch…... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (SK)

The Summer Proposal , 2022

ElikaS
ElikaS
20.02.2024 4 z 5

Má první knížka ve slovenštině. Knížku jsem poslouchala jako audioknihu. Vzhledem k tomu, že mi přijde, že vychází strašně málo romantiky v audioknižní podobě, zkusila jsem sáhnout i po této slovenské knížce. A ač jsem se toho bála, musím říct, že to bylo fajn. Zápletka se mi líbila (na hokejisty mám slabost :-D).
Jen mi přišlo, že Vi to umí i trošku líp, ale to částečně mohlo být i jazykovou bariérou :-D

Majka1979
Majka1979
22.12.2023 5 z 5

Veľmi pekný príbeh o hokejistovi a kvetinárke.
Ich šanca na vzťah je nulová, ale užiť si leto spolu? Prečo nie?
Čo ak sa ten jeden zamiluje?
A čo ak ten druhý to naozaj plánoval len na to leto.
Rozhodnú, city, láska alebo niečo úplne iné?
Určite odporúčam, kniha stála za prečítanie :)

havrmoni
havrmoni
25.11.2023 5 z 5

To bylo pěkný. Romantikuš jak blázen. Jako nějaký ty mouchy bych tam našla, ale jelikož jsem před tímto četla tedy prokousala jsem se knihou Asher Black ( už nikdy víc) , tak toto bylo balzámem pro mou dušičku. Tím pádem zaslouženě plný počet hvězd. Jako je 02.18, takže je vidět, že mě to fakt bavilo. :)

Pasadenka
Pasadenka
16.11.2023 5 z 5

Po delší pauze od žánru další nálož pekelně dobré sladké romantiky s příměsí erotiky. Jednoduše skvělé. Nebudu knížku hodnotit izolovaně, je to jednoduše kvalitní braková žánrovka, která funguje na všech frontách a totálně mě chytla za srdíčko.

Linka sbližování úžasného kluka s úžasnou holkou se okořenila o jednoho leváka. I když zde působil spíše jako katalyzátor, hezky to knížku ozvláštnilo. Závěrečný zvrat byl průměrný, no Vi se podařilo z něj vykřesat docela hodně emocí. :)

Klišé splněny. Emoce rozjitřeny. Zážitek nádherný.

cerseyi
cerseyi
01.10.2023 5 z 5

Myslela jsem, že půjde zase o klasický klišé příběh napsaný už milionkrát jinak ale opak byl pravdou. Hodně čtivá a kniha.

LenkaNovotna32
LenkaNovotna32
24.08.2023 1 z 5

Od začiatku to bolo dost dobre, cita sa to samo. Poznate to ked si uvedomíte ze nieco po polnoci lebo ste chceli len dočítať kapitolu. Ale postupne sa s toho stava brak. Dej sa strasne natahuje a zbytočne. Koniec bol celkom dobry.

Lee7
Lee7
30.06.2023 4 z 5

Drama až na konci prosím, pěkný příběh. Jednohubka na cesty.

Lexie321
Lexie321
10.05.2023 4 z 5

Kniha bola super, najmä vďaka Maxovi som to zvládla dočítať dokonca a som rada, že som to urobila lebo kniha stala za to, ale Georgia a jej vzťah s Gabrielom ma pekne vytáčal. Potom prišiel ten rozchod a to som už celkom prekrúcala oči ale to sa musí pretrpieť vo všetkých romantických knihách. Koniec bol skvelý. Georgia aj Max mali brutálne dobrú chémiu a pekne posúvali príbeh dopredu.

wielka
wielka
22.04.2023 4 z 5

Velmi prijemny pribeh, ale akoby som uz taky citala. Postavy vsak boli sympaticke, ich vzajomna komunikacia niekedy aj vtipna, vsetko v pohode. A dakujem za korekturu ;-)

Ralemo
Ralemo
11.04.2023 5 z 5

Sázka na jistotu u této autorky. Nádherný příběh, sexy hokejista, kdo by mu odolal? Skvělé slovní přestřelky, zajímavé prostředí i zákeřná zápletka. Hlavní hrdinové mají mezi sebou neskutečnou přitažlivost. Kniha obsahuje vše, co od románku očekáváte. Já jsem ji přečetla na jeden zátah a nešlo se od ní odtrhnout. Určitě doporučuji. :)

nina3905
nina3905
07.04.2023 4 z 5

Romanitkuš príbeh z hokejového prostredia so sympatickými hlavnými predstaviteľmi, ktorí prekonávajú nástrahy osudu.

Anna195
Anna195
07.04.2023 3 z 5

Knihy od Vi sú vždy stávka na istotu, ale pri tejto mi niečo chýbalo, niečo čím by ma kniha dostala. No musím povedať, že autorka vie vždy vymyslieť zaujímavé zoznámenie hlavných hrdinov a aj v tomto príbehu sa mi zoznámenie medzi Maxom a Georgiou veľmi páčilo. Malo to humor, iskru a nápad.

Hneď od začiatku mi Max sadol. Toto je presne typ, ktorý očarí každú ženu... milý, zábavný, plný dobrosrdečnosti a k Georgii bol veľmi pozorný. Keďže Max je k tomu všetkému aj hokejista čakala som viac hokejového prostredia, ale autorka sa skôr zamerala na vzťahové udalosti.

Mne osobne Georgia v príbehu nesadla, teda presnejšie niektoré jej rozhodnutia. Samozrejme bola múdra a milá, ale nejako som sa nevedela stotožniť s tým, aký vzťah mala so svojím bývalým. V mnohých oblastiach mi prišla, ako skúsená a múdra žena, ale všetko, čo súviselo s jej bývalým ju v momente zmenilo na naivku. Fakt mi nešlo do hlavy, ako taká múdra žena môže byť až tak naivná a nevidí skutočnosť, ktorá bola hneď do očí bijúca. A tá jej veľká nerozhodnosť mi tiež dala zabrať. V podstate som z nej mala veľmi zmiešané pocity.

Ale, ako pár boli fakt výborní. Iskry, chémia a veľká príťažlivosť bola medzi nimi očividná. Čo musím vyzdvihnúť je veľký zvrat, ktorý nastal ku koncu príbehu, aj keď som čosi podobné čakala, no tento zvrat dal príbehu tú správnu dynamiku, ktorá mu chýbala.

Pre mňa toto nebola najlepšia kniha od autorky, pretože viem, že to vie Vi omnoho lepšie.

petusska01
petusska01
01.04.2023 4 z 5

Anotácia znela výborne, autorka píše úžasne...ALE! Nie som si istá, ale niečo tomu chýbalo, nebola to autorkina úplná topka. Hokejové prostredie mám rada, aj keď tu nebolo až také dominantné. Max bol taktiež sympaťák, veľmi šarmantný, vtipný (aj jeho rodina), sexi týpek aj keď ku koncu trochu veru zamiešal kartami. Georgia bola v pohode- to sa asi vraví, keď ti niekto úplne nesadne :) ona by bola super, milá, vtipná samostatná ale tak strašne premýšľavá, váhavá a hlavne sa hrá na strašne rozumnú osobu a pritom nevidí že ten jej Gabriel je zmrd. Nakoniec to teda samozrejme dobre dopadlo, ale taký nie úplne spokojný pocit mi zostal. Opäť však radím medzi fajn príbehy, zlepšovače nálady a romanťárne na večer.

kristy.books
kristy.books
26.03.2023 4 z 5

Vi je pre mňa jednou z tých autoriek, pri ktorých vždy "idem na istotu", že dostanem príjemný romantický príbeh a inak tomu nebolo ani teraz. Letný návrh by som síce nezaradila medzi jej najlepšie knihy (nedostavil sa u mňa wow efekt, niečo mi k spokojnosti chýbalo), ale bola to fajn nenáročná romantická oddychovka, ktorá sa mi čítala ľahko a rýchlo. Stihla som ju prečítať v priebehu pár hodín.

Georgia bola úspešná mladá žena, ktorá dokázala od nuly vybudovať prosperujúcu firmu, ktorá sa neustále rozširovala. Jej práca sa mi páčila, bol to zaujímavý nápad vyrábať kytice, ktoré vydržia až rok. Jediné, čo mi na nej vadilo, bol vzťah k (bývalému) priateľovi, ktorému dovolila s ňou "zametať". Gabriel mi bol od začiatku nesympatický, keby sa môj frajer zrazu odsťahoval na iný kontinent a povedal, že chce otvorený vzťah, dávno by som ho poslala kade ľahšie. A keď Georgii neskôr začal vyčítať, že si otvorený vzťah užíva (rovnako ako on ), otváral sa mi nožík vo vrecku. Jednoducho sebec ako vyšitý. Našťastie, Georgia mala skvelú najlepšiu kamarátku, ktorá bola pre ňu veľkou oporou. Maggie bola taká neriadená strela, ktorá povedala všetko, čo mala na srdci, a práve preto som si ju obľúbila.

Max bol zlatíčko, vtipný, šarmantný, dobrosrdečný, hneď som si ho zamilovala, najmä kvôli tomu, ako krásne sa správal ku Georgii. Potešilo ma, keď som zistila, že je to hokejista, keďže mám veľmi rada športové romance, no hokejové prostredie v príbehu nebolo až také výrazné. Mal skvelú rodinu, hoci trochu bláznivú. Skvelo som sa bavila na neustálom podpichovaní s jeho bratmi, niekedy sa správali ako malé deti. Pri jeho vzťahu s malými neterkami som sa zasa len prihlúplo usmievala. Musím však povedať, že ku koncu ma aj naštval.

Romantická linka bola príjemná, medzi Maxom a Georgiou to od začiatku iskrilo, to sa nedá poprieť. Hoci sa dohodli, že pôjde len o letný flirt, podľa mňa to obaja brali vážne, a tak sa aj správali (minimálne Max). Na môj vkus sa to medzi nimi rozbehlo celkom rýchlo, nevadilo by mi, keby autorka venovala prvej fáze ich vzťahu trochu viac času. Vďaka Maxovi dokázala Georgia trochu zvoľniť a užívať si život, aj on vďaka nej prehodnotil určité veci.Georgia si však najskôr potrebovala vyjasniť svoju situáciu s Gabrielom a Max mal tiež nad čím premýšľať. Priznávam, že miestami ma celkom hnevali, ale inak som si čítanie užila.

Hatshepsut
Hatshepsut
20.03.2023 5 z 5

Příjemná romantická oddechovka o jednom sympatickém hokejistovi, který využije správného okamžiku a vetře se na cizí rande naslepo, aby se mohl seznámit s dívkou, která ho zaujme na první pohled.

"Každá žena raz stretne muža,
na ktorého nikdy nezabudne,
a zažije leto, keď sa to všetko začalo."

Jurajovamaka
Jurajovamaka
20.03.2023 5 z 5

Príjemná oddychovka, chuťovka k poháriku dobrého vínka...nechýba láska, romantika, napätie a prídu si na svoje aj fanúšikovia hokeja...
Jednoznačne ODPORÚČAM

Majuš333
Majuš333
18.03.2023 5 z 5

'Nie každá bitka je hodná boja.'

'Letný návrh' ma lákal predovšetkým svojou hokejovou tematikou, aj keď som vedela, že pri Vi sa to bude niesť v inom duchu... Príbeh Georgie a Maxa bol vtipný, dojemný, skrátka nádherný a v epilógu som sa už smiala cez slzy, ale stálo to za to :)

'Ak nežiješ život tak, ako chceš, už vlastne nežiješ.'

evineckY
evineckY
18.03.2023 5 z 5

Tato kniha je z hokejového prostředí a ač obsahuje velmi vážná témata,
je krásná a moc pěkně se čte. Mezi Georgii a Maxem to jiskřilo a to jejich
seznámení bylo perfektní.
DOPORUČUJI všem romantikům :-)

láska vášeň

Vi Keeland