Parazit

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Slavnou univerzitu v Cambridgi zachvátil strach. Nález zmasakrovaného a bezhlavého těla studentky byl děsivou předzvěstí vražedné série, která paralyzuje veškeré dění. Studenti se neobávají zkoušek, ale toho, že se nedožijí promoce. Policie je v koncích – stopy neexistují, obvyklé vyšetřovací metody nikam nevedou. Je zřejmé, že klíč k odhalení pachatele nemohou nalézt detektivové, ale psychiatr. Doktor Denison má v péči studentku Olivii, která byla nalezena na místě poslední vraždy zkrvavená a v takovém šoku, že na celý měsíc ztratila řeč. Denison věří, že hluboko v Oliviině podvědomí se skrývá identita vraha. A co víc – že pachatel patří ke skupince nejbližších dívčiných přátel. Kdo ze studentů má ale mysl natolik zvrácenou, aby se domníval, že uříznout kamarádovi hlavu není zase nic tak hrozného? Denison postupně proniká do temných zákoutí Oliviina podvědomí a zjišťuje, že nic není takové, jak se na první pohled jeví. Aktéři si závratnou rychlostí prohazují masky vraha a oběti. S každou obrácenou stránkou čtenář dochází k přesvědčení, že největším hororem není useknutá hlava či rozbodané tělo, ale poznání, co se může skrytě odehrávat v navenek normální mysli… zdroj - Domino...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29440/parazit-wfS-29440.jpg 4.6153
Žánr:
Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno:, Domino
Orig. název:

Twisted Wing (2009)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (33)

Kniha Parazit

Přidat komentář
Niky91
13. července

Tohle vůbec není četba, kterou bych vyhledávala. Proto dávám takové hodnocení. Hodnocení zvednul až konec, který mne nutil tuto knížku dočíst.

hs777
14.08.2018

Jsem další z těch, kterou k této knize přivedly komentáře oblíbených a taky - díky za ně. Výborně vystavené, drastické, zvrácené, hodně krvavé a těch twistů tak akorát, aby zůstalo uvěřitelné - 4,5*.

Dela111
12.08.2018

Jsou knihy, které vás po otevření nepustí dokud je nedočtete. Toto je jedna z nich.
V areálu univerzity dochází k vraždám studentek. Policie je v koncích, vyšetřovatelé se neshodnou ani na tom, zda jde jen o jednoho vraha. Když je u třetí oběti nalezena studentka v katatonickém stavu, je jejich jedinou nadějí psychiatr. Podaří se mu z jejího podvědomí zjistit nějaké informace a usvědčit pravého vraha? Mám ráda knihy s psychologickou zápletkou a tato je brilantní.
Ke knize jsem se dostala podobně jako uživatelka intelektuálka, takže děkuji :-).

intelektuálka
17.05.2018

Tuto knihu jsem si vybrala od jednoho ze svých oblíbených a dobře jsem udělala.

Inspektor Weathers je postaven před těžký úkol - hledat sériového vraha mezi studenty cambridgské univerzity, kteří disponují vysokou inteligencí...

Další výrazná postava je psychiatr Denison, zkoumající psychiku podezřelých...
Je přesvědčen, že vrah je mezi studenty a podezřelí se střídají...
Jestlipak ten, který skončil ve vězení, opravdu vraždil?

Kniha je velmi zajímavě psaná, určitě ji doporučím.

mulder
16.05.2018

Spokojenost, doporučuji:-)

lenkavildomcova
19.04.2018

Skvělé! Dala bych i více hvězd, kdyby to šlo.

Polinka92
16.04.2018

Moc se mi to líbilo. Napínavé a hodně krásně popsaná rozdvojená osobnost. Klobouk dolů...

bezprezdivky
06.12.2017

V podstatě tuctová záležitost, na čemž nic nezmění ani závěrečný zvrat.