Parazit

Slavnou univerzitu v Cambridgi zachvátil strach. Nález zmasakrovaného a bezhlavého těla studentky byl děsivou předzvěstí vražedné série, která paralyzuje veškeré dění. Studenti se neobávají zkoušek, ale toho, že se nedožijí promoce. Policie je v koncích – stopy neexistují, obvyklé vyšetřovací metody nikam nevedou. Je zřejmé, že klíč k odhalení pachatele nemohou nalézt detektivové, ale psychiatr. Doktor Denison má v péči studentku Olivii, která byla nalezena na místě poslední vraždy zkrvavená a v takovém šoku, že na celý měsíc ztratila řeč. Denison věří, že hluboko v Oliviině podvědomí se skrývá identita vraha. A co víc – že pachatel patří ke skupince nejbližších dívčiných přátel. Kdo ze studentů má ale mysl natolik zvrácenou, aby se domníval, že uříznout kamarádovi hlavu není zase nic tak hrozného? Denison postupně proniká do temných zákoutí Oliviina podvědomí a zjišťuje, že nic není takové, jak se na první pohled jeví. Aktéři si závratnou rychlostí prohazují masky vraha a oběti. S každou obrácenou stránkou čtenář dochází k přesvědčení, že největším hororem není useknutá hlava či rozbodané tělo, ale poznání, co se může skrytě odehrávat v navenek normální mysli… zdroj - Domino...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29440/parazit-wfS-29440.jpg 4.6143
Originální název:

Twisted Wing (2009)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Domino
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (32)

Přidat komentář
hs777
14. srpna

Jsem další z těch, kterou k této knize přivedly komentáře oblíbených a taky - díky za ně. Výborně vystavené, drastické, zvrácené, hodně krvavé a těch twistů tak akorát, aby zůstalo uvěřitelné - 4,5*.

Dela111
12. srpna

Jsou knihy, které vás po otevření nepustí dokud je nedočtete. Toto je jedna z nich.
V areálu univerzity dochází k vraždám studentek. Policie je v koncích, vyšetřovatelé se neshodnou ani na tom, zda jde jen o jednoho vraha. Když je u třetí oběti nalezena studentka v katatonickém stavu, je jejich jedinou nadějí psychiatr. Podaří se mu z jejího podvědomí zjistit nějaké informace a usvědčit pravého vraha? Mám ráda knihy s psychologickou zápletkou a tato je brilantní.
Ke knize jsem se dostala podobně jako uživatelka intelektuálka, takže děkuji :-).

intelektuálka
17. května

Tuto knihu jsem si vybrala od jednoho ze svých oblíbených a dobře jsem udělala.

Inspektor Weathers je postaven před těžký úkol - hledat sériového vraha mezi studenty cambridgské univerzity, kteří disponují vysokou inteligencí...

Další výrazná postava je psychiatr Denison, zkoumající psychiku podezřelých...
Je přesvědčen, že vrah je mezi studenty a podezřelí se střídají...
Jestlipak ten, který skončil ve vězení, opravdu vraždil?

Kniha je velmi zajímavě psaná, určitě ji doporučím.

mulder
16. května

Spokojenost, doporučuji:-)

lenkavildomcova
19. dubna

Skvělé! Dala bych i více hvězd, kdyby to šlo.

Polinka92
16. dubna

Moc se mi to líbilo. Napínavé a hodně krásně popsaná rozdvojená osobnost. Klobouk dolů...

bezprezdivky
06.12.2017

V podstatě tuctová záležitost, na čemž nic nezmění ani závěrečný zvrat.

lampernaqui
30.11.2017

Může obsahovat spoilery. Trvalo mi nějakou chvíli, než jsem se do příběhu začetl. Jelikož jsem nadšený čtenář Deavera, u každé detektivky očekávám minimálně šest zvratů. To se u Parazita hodilo. Sice se závěr dal čekat, ale stejně mě autorka mátla a snažila se ukázat na další potencionální vrahy. Mám problém pouze s jedním - nedokážu si moc dobře představit, jak vrah mohl tak jednoduše klamat psychologa. Ale jinak to považuji za jeden z těch lepších krimi románů, co jsem v poslední době četl.

šavlozubka
25.11.2017

Výborný knižní thriller plný nečekaných zvratů. Příběh má v sobě všechno přes prvky drama, napětí a psycha až do morku kostí. Autorka vystudovala kriminalistiku a psychologii, to o mnohém vypovídá. Za mě hodně dobře zvládnuté téma. Knihu jsem si sehnala zda na bazaru a rozhodně nelituji.

Arsi
20.11.2017

Na začátku jsem s knihou trochu bojovala, ale pak se to rozjelo. Je to děsný psycho. Bylo to dost drsný, ale dobře promyšlený. Pro silnější povahy doporučuji.

Atanone
04.10.2017

Vzpomínám si,že jsem s knihou zkraje bojovala..mělo to sice spád a docela i děj,přestože pachatel byl předvídatelný. Pro mě takový lepší průměr

Veronika33
29.08.2017

Napriek tomu, že na začiatku som mala problém sa v knihe zorientovať (veľa postáv už na začiatku rozbehnutom deji) bola to fakt pútavo napísaná kniha. V príbehu bolo viacero zvratov, ktoré ma fakt prekvapili. Knihu som si fakt užila a preto plný počet bodov pri hodnotení. Veľmi odporúčam!!!

ArwenAragorn
30.01.2017

Nejdřív jsem se do knihy nějak nemohla začíst (přiznám se, že některé pasáže mně přišly jako z románu pro ženy a dívky), ale pak už to jelo až do konce. Konce? Takže za pět *, ale nemám potřebu knihu si někdy znovu přečíst.

Grety
14.12.2016

Kniha mi nesedla a nějak špatně se mi četla, místy jsem se musela nutit, abych ve čtení pokračovala..Konec mě nic méně překvapil a pro to to hodnocení.

Daenerys
12.03.2015

Silný zážitek, četla jsem už před nějakou dobou a stále ji mám v živé paměti. Napsané tak, že prostě nemůžete přestat, dokud nedočtete, alespoň já text doslova hltala. Napínavé, děsivé, nečekané zvraty - má vše, co má správná detektivka mít.

ritz
14.10.2014

Překvapivé rozuzlení, to jsem nečekala.....

Selinute
09.08.2014

První dvě třetiny knížky, tak to bylo opravdu super počteníčko. Perfektně vykreslené všechny hlavní postavy i univerzitní prostředí v Cambridgi.
Ale pak děj, plný nečekaných zvratů, nabral opravdu rychlý spád. Kdo je vrah? Jeden kandidát nebo druhý? Ne a zase špatně. Neustále jsem měnila své typy. A závěr, tak to bylo i pro mě hodně silné kafe, ještě teď o něm musím přemýšlet. A taky o tom, co budu číst dál. Nevím. Asi si dám chvíli oddych, než tento silný zážitek dostanu z hlavy.

Pallando
10.06.2014

Hm, snažím se to vytěsnit z hlavy už dva roky. Dobře napsáno, ale konec mě opravdu naštval, takhle prostě detektivka končit nemá.

Klíště
16.05.2014

Co k tomu říct, četla jsem už hodně detektivek, ale Parazit je úplně ze všech nejlepší. Četla jsem ji snad sedmkrát, a chystám se ji číst znovu. A doufám že mě nikdy neomrzí.

GrasselováL
23.12.2013

Parádní! Naprosto mě nadchla!

Edite
26.09.2013

Nejlepší knížka tohoto žánru jakou sem kdy četla.. přečetla sem ji třikrát během dvou dní..
5 hvězdiček, míň dát nemůžu.. krásný obal ale příběh samotný je ještě lepší.. a ten nečekaný obrat u konce!.. vůbec by mě nenapadlo že to tak skončí!!
DOPORUČUJU!

kneslova
19.08.2013

Chtěla jsem dát 5 hvězdiček, ale když se mi vnitřně tak hodně protiví ten konec...

Petruše90
12.04.2013

Nejlepší detektivka jakou jsem kdy četla! Pustila jsem se do ní a viděla jsem první stránku a... najednou stránku poslední. Nemohla jsem se odtrhnout.
Jak se píše na obalu knížky: Co všechno se může skrývat ve zdánlivě normální mysli? - to úplně vystihuje celou knihu.

Vendys
01.04.2013

Subjektivně lepší dílo, než její první kniha "Společenství stínů". Těším se na další.

vladka2104
24.03.2013

Hodně dobrý psycho počtení, nemohla jsem se odtrhnout...

exa
19.02.2013

Výborná kniha, napínavá od začátku do konce, neuvěřitelný závěr.

hledaseniki
01.02.2013

Knihu Parazit jsem přelouskala za 3 dny a nemohla jsem se od toho odtrhnout. Všechno je to perfektně promyšlené, krásně to do sebe zapadá. Co ještě dodat, je to jedna z těch lepších knih se kterými jsem se setkala, nechci řikat nejlepší, protože tam bylo pár drobných much, ale jinak je to perfektní.

ina77
22.12.2012

Opravdu neuvěřitelně dobrá kniha.

sidonie kermack
02.02.2012

Vcelku se mi to líbilo, ale přesto jsem čekala víc.

bookcase
02.02.2012

Úchvatné, dostalo mě to do kolen, hlavně ten závěr. Masakr!!!