Majulda8 Majulda8 komentáře u knih

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Úžasný čtivý příběh. Určitě stojí za přečtení.

13.06.2021 5 z 5

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Krásná kniha, i přesto že je velmi silná, mě moc mrzelo, když končila. Je velmi čtivá a moudra z ní jsou pravdivá.

13.06.2021 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Coby pokračování s Joonou Linnou nemá chybu ve smyslu strhujícího příběhu, plného napětí a velmi dobře se čte. Už záleží jen na každém z nás, zda se dokážeme povznést nad nesrmtelnost Jurka a jeho přespříliš dokonale promyšleného plánu. Ač se některé skutečnosti mohou zdát nereálné, tak si myslim, že do příběhu stejně patří, protože se autoři rozhodli tímto směrem vydat.

11.07.2022 5 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Skvělá zápletka. Obdivuji, jak byli v té době schopni získávat informace bez existence internetu.

04.02.2022 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Sbírání hub je i moje vášeň, bohužel oproti hlavni hrdince znám tech hub zoufale malo, a kdyz si nejsem jista, radsi je neberu. Děj je moc pěkný, ctivy. Osud hrdinky je zoufaly a tezko bych z nej nacházela lepsi cestu ven. Vadi mi uplne otevřené konce deje, ale spisovatelce tu zrejme vyhovovalo, tak respektuji.

17.07.2020 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Těžko se mi k tomu něco dodává. Velice strhující příběh vás úplně pohltí.

18.03.2018 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Příběhy žen mě velmi nadchly. Resp. kniha az předčila má očekávání. Jediné, co jsem nepochopila, byla ta ztráta peněz od Květy. Možná ale část peněz dala synovi a část peněz měla u sebe. Jinak nechápu, jak ji mohli ty peníze odcizit dvě osoby nezávisle na sobě.

19.06.2020 5 z 5

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Strhujici dej a skvely zaver. Z knizky jsem byla nadsena.

09.06.2020 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Nevím proč, ale vždy jsem u knihy od těch autorů očekávala, že na konci odhalí nějakého šíleného neznámého vraha a ve finále jsem byla strašně překvapena, že je to někdo, kdo už je v knize zmiňován od začátku. O to více je to děsivější.

25.10.2018 5 z 5

Muž bez minulosti Muž bez minulosti Tim Weaver

Čekala jsem dobrou zápletku a vyřešení, ale bylo to daleko lepší než jsem doufala.

26.10.2021 5 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Velmi čtivá kniha, která vás okamžitě vtáhne do děje a mrznete společně s hlavními hrdiny. Kniha se nedá odložit, dokud není přečtená. Zvládla jsem ji za tři dny, i když obvykle čtu knihu min. měsíc. Závěr jsem díky komentářům níže uvedeným tušila. To ale nic nemění na kráse knihy. Mám strach podívat se na film, leč se bojím velkého zklamání.

02.12.2017 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Dávám sice plný počet, i když tam místy byly části, které by autoři nemuseli tak detailně zmiňovat, když stejně nikam nevedli. Ale možná to bylo právě účelem. Jinak super. Jen ten vrah to má až podezřele moc dobře promyšlené až to na mě působí nereálně.

25.10.2018 5 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Zajímavý začátek, pak trochu brzda, ale od poloviny knihy už se to začíná postupně rozmotávat. A nevěřte všem komentářům, co zde jsou psané. Na jejich základě jsem měla chvíli nutkání knihu odložit a již nečíst. Na závěr je v ní vyřešeno vlastně vše, co nedávalo smysl.

26.10.2021 5 z 5

Diagnóza: učitelka Diagnóza: učitelka Gabriela Falcová

Rychlá oddechovka. Moc jsem se u ní zasmála.

06.06.2020 4 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Oproti Hypnotizerovi je strhujici dej hned od zacatku knihy. Je to tak promakane, ze to na me pusobi az neuvěřitelné.

18.03.2018 5 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Je to hodně silná kniha. Nechápu, jak to mohl někdo přežít. Já bych tam zaručeně umrzla. Asi proto, že byly ještě hodně mladé... Je to smutné, i když závěr je alespoń trochu pozitivní.

01.02.2018 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Čtivá a napínavá od začátku až do konce. Takové knihy mám nejraději.

18.01.2018

Plamen duše Plamen duše Barbara Wood

Další nádherná kniha od této spisovatelky.

27.12.2017 5 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

V třetině jsem knihu málem odložila a již nedočetla. Začátek se totiž neskutečně vleče a nikam moc nevede. Až téměř od poloviny začíná děj nabírat obrátky. Pak už je kniha čtivá a zajímavá. Konec byl až trochu "americký". Nechci více prozrazovat, ale přesto mě kniha něčím zasáhla.

28.11.2017 4 z 5

Jane utíká Jane utíká Joy Fielding

Kniha se četla jedním dechem a nemohla jde ji odložit,i když jsem musela. Je to jedna z nejlepších knih,co jsem kdy četla.

11.01.2017 5 z 5