Magrata15 Magrata15 komentáře u knih

Žena v Berlíně: Deníkové zápisky z období od 20. dubna do 22. června 1945 Žena v Berlíně: Deníkové zápisky z období od 20. dubna do 22. června 1945 Anonyma (p)

Byla jsem trošku v šoku, jak suše se autorka vyjadřuje o takových strašných věcech, které se jí a nejen jí, udály. Možná už to tak brala, možná ty hrůzy chtěla vytěsnit a proto to psala stylem, jako že o nic nejde a že se vlastně nic nestalo.
Sama tam říká, že jí to tolik nepronásleduje možná proto, že se z toho vypsala...
Vlastně se ani přímo nevyjadřuje, vlastně ani neříká „znásilnili mě“ ale „když bylo po tom“. Proto pro mě ta kniha nebyla tak hrozná, jako knihy podobné, které se vyjadřují více emocionálně.
Ale jinak - prostě bylo to hrozné, otřesné zážitky.

10.10.2022 4 z 5

Dobrá znamení Dobrá znamení Terry Pratchett

Začátek byl trošku slabší, ale vydržela jsem a druhá půlka byla super.
Klasická "pratchettovka", kde nechyběl ani Smrť, i když v trošku jiné podobě.
Trošku mě rušily vysvětlivky * na konci stránky (a že jich bylo), často zbytečně dlouhé.
Knihu jsem si užila, ale vrátím se k mé osvědčené Zeměploše.

27.09.2022 3 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Tahle detektivka od MK se mi líbila asi nejvíc. Krásně popsané postavy, atmosféra venkova, zajímavé umístění i zápletka.
A poprvé jsem si asi v půlce knihy tipla vraha,ale zážitek mi to nepokazilo, protože jsem si nespojila všechny souvislosti a na závěr jsem byla stejně překvapená. Za mě super knihy!

17.09.2022 5 z 5

Cesty časem Cesty časem Anna Iris

(SPOILER) Autorka měla zajímavou myšlenku, ale nedokázala ji dobře zpracovat. Těšila jsem se na cestování časem, z toho tam nebylo vůbec nic a ten závěr... Špatný konec mé zklamání ještě zvětšil.
Takže tato kniha za mě nic moc.
Dávám dvě hvězdy, protože sem tam mě zaujala nějaká dojemná scéna.

17.09.2022 2 z 5

Příběhy starých pražských domů Příběhy starých pražských domů Magdalena Wagnerová

Příběhy starých pražských domů, ke každému fotografie, popis, kdo zajímavý v domě bydlel, případně nějaká tajemná i strašidelná pověst.
Super kniha, podle které se dá i jet na výlet.

04.09.2022 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Další napínavá detektivka, k tomu moc pěkně vykreslená příroda Beskyd a na závěr překvapení, kdo je vrah.
Super kniha.

04.09.2022 5 z 5

Setkání s Dianou Phipps Sternbergovou Setkání s Dianou Phipps Sternbergovou Dana Huňátová

Životopis šlechtičny, která je úplně obyčejná, ale také hodně zajímavá žena.
Spoustu toho prožila a setkala se se spoustou osobností.
Její elán, nadšení, optimismus a nezdolnost jí závidím a přeju hodně sil do další práce i života.
Zámek Častolovice jsem navštívila a můžu jen doporučit.

27.08.2022 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Knihy od M. Klevisové se mi prostě líbí.
Na začátku to vůbec nevypadá jako detektivka, je tam dlouhý popis prostředí a seznámení s postavami, ale pak už je to hodně rychlé. A Bergman je sice trošku morous, ale sympaťák.

27.08.2022 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Příběh detektivního pátrání, ke kterému se Bergman přimotá na jednom holandském ostrově, kam je pozván svoji spolužačkou a dávnou kamarádkou. Tentokrát tam nemá žádné pravomoce, takže pátrá jen tak soukromně. Příběh je opět pěkně zamotavý a opět jsem netušila, kdo je vrah
Moc pěkné, jdu na další knihu.

18.08.2022 5 z 5

Hodně silný příběh, další zničené životy před koncem II. světové války. Je pravda, že jsem o Životicích nikdy neslyšela a proto je dobře, že se prostřednictvím knihy K. Lednické tato pozapomenutá vesnice dostává do povědomí lidí.

18.08.2022 5 z 5

Včelí královna Včelí královna Laura Ruby

Trošku pomalý rozjezd a hodně zvláštní kniha. Podle popisu jsem si myslela, že budu číst horor, pak jsem se vyděsila, že je to kniha pro děti a mládež a říkala jsem si, že to asi nebude čtení pro mě. Teď dost dobře nevím, co by si z této knihy děti a mládež odnesli a jak by ji vůbec chápali.
Pro mě byla hodně zvláštní, ale celkem mě zaujala a musela jsem číst dál, abych se dozvěděla, jak to dopadne. Konec knihy byl hodně fantasy. Zvláštní, zajímavá, nepopsatelná.

18.08.2022 3 z 5

Archa Archa Boyd Morrison

Trošku pomalejší rozjezd, ale pak už to byla jízda z kopce. Honičky, luštění záhadných vzkazů, historická záhada a záchrana světa. Co na tom, že byl příběh nereálný, je to kniha a knihy čtu, abych se v nich ztratila v kouzelných příbězích, které s běžným životem nemají nic společného.
Takže za mě spokojenost.

05.08.2022 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Líbí se mi, že knihy M. Klevisové nás pokaždé zavedou do zákulisí nějakého zajímavého prostředí. Tentokrát to byl svět dostihových koní.
Detektivka to byla moc zajímavá, jen jsem byla trošku zklamaná, že nebyly vyřešeny všechny nastíněné zločiny.

05.08.2022 4 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

U této knihy mě zaujala obálka a dlouho mě lákala k přečtení.
A zklamaná jsem rozhodně nebyla. Kniha se dobře četla. Na konci čekalo překvapivé rozuzlení, i když se to trošku dalo předpokládat. Každopádně jsem ráda, že jsem se pěknou obálkou nechala zlákat.

05.08.2022 5 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Další kniha od M. Klevisové a zase byla fajn. Žádné brutální scény, příliš násilí a přesto zajímavý detektivní příběh. Tentokrát jsme se dostali do zákulisí televizního seriálu.
Doporučuji k přečtení.

24.07.2022 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Děj této knihy pozvolna plyne a věnuje se naprosto běžným věcem, jako by ani nešlo o detektivku. Pak se ale pátrání rozjede a čtení strhujícího příběhu nelze přerušit, až na úplném závěru.
Určitě si přečtu další knihy od této autorky.

Zločin na Bezdězu Zločin na Bezdězu Vlastimil Vondruška

Velké překvapení - moje první kniha od V. Vondrušky a hned si mě tento autor získal.
Vtipná historická detektivka.
Určitě budu hledat další díla od V.V.

Zajímavé časy Zajímavé časy Terry Pratchett

Další povedená kniha, tentokrát ze ze ,,zeměplošské Číny". Potěšil mě návrat dvou mých oblíbených postav. Vlastně tří - Barbar Cohen byl v tomto příběhu nezapomenutelný!

Lhářka Lhářka Cate Holahan

Ze začátku jsem ztrácela přehled, co je skutečnost a co příběh z knihy hlavní hrdinky. Na konci jsem zjistila, že to tak bylo vlastně v pořádku.
Kniha se mi četla dobře, ale na konci si nejsem úplně jistá, jestli jsem správně pochopila, jak to všechno dopadlo.

20.07.2022 4 z 5

Stojednaletý stařík mě pobail skoro stejně, jako stoletý. Líbilo se mi propojení s žijícími osobnostmi a neuvěřitelné příhody, které Alan s Juliánem zažívali. Stojednaletý stařík prostě je a věci se prostě dějí kolem něho, většinou bez jeho většího přičinění.
Dlouho jsem se u žádné knihy nesmála nahlas. U této ano a docela často - ještě že jsem si ji na čtení nevzala do autobusu.

28.06.2022 5 z 5