Magrata15 Magrata15 komentáře u knih

Krakatit Krakatit Karel Čapek

Říkala, jsem si jestli se při čtení nebudu bát – ne nebála jsem se.
Začátek byl trošku, lehce strašidelný, ale dál to byly spíš dva milostné příběhy a chvílemi – ten druhý obsahoval i dost vtipné scény.
Kniha se četla dobře, ale nesplnila zcela mé očekávání něčeho temného a varujícího. Konec měl obsahovat mravní poučení, ale i to bylo takové zvláštní, v náznacích a každý si to vlastně může vysvětlit podle sebe.
V podstatě, po celou dobu čtení této knihy, jsem si říkala, jestli to není jen sen blouznícího a nemocného vědce, který má výčitky svědomí, že vynalezl něco, co by mohlo ublížit lidstvu.

23.06.2022 3 z 5

Liliana Liliana Anna Szafrańska

Knihu jsem dostala jako dárek k nákupu. Podle obálky jsem ji odsoudila na ženský román plný romantiky a vzala jsem ji hned ke čtení, abych "to měla za sebou".
Ovšem hned po pár stránkách jsem byla vyvedena z omylu. Tak to byla síla. Chvílemi jsem zatínala zuby vzteky, jak je tohle možné a chvílemi jsem pro slzy neviděla na stránky.
Anna Szafranská mě zvoleným tématem velmi překvapila. Víc takových knih, aby ženy pochopily, že si nemusí nechat všechno líbit, že se mohou a musí bránit! (pravda je samozřejmě taková, že i muž může být obětí domácího násilí).

13.06.2022 4 z 5

Vražda Rogera Ackroyda Vražda Rogera Ackroyda Agatha Christie

Knihy Agathy Christie jsou prostě skvělé a detektiva Poirota zbožňuju i s jeho šedými buňkami. Tady jsem do poslední chvíle nevěděla, kdo je vrah a na konci jsem byla v šoku. Skvělá detektivka.

13.06.2022 5 z 5

Dvojitý orel Dvojitý orel James Twining

Kniha podle mého gusta. Záhady, honičky, starožitnosti, cestování, muzea, trocha historie, trocha umění... Série s Tomem Kirkem se mi moc líbí

13.06.2022 5 z 5

Greenwich Park Greenwich Park Katherine Faulkner

Trošku pomalejší rozjezd, ale druhá půlka knihy, to byl sešup. Částečně jsem uhodla, jak to dopadne, ale zbytek byl velké překvapení. Moc pěkná detektivka, doporučuji k přečtení.

29.05.2022 5 z 5

Město Město Dean Koontz

Tahle kniha byla, pro mě, velmi zvláštní. Do poslední chvíle jsem čekala na nějaký zvrat, na nějakou záhadu, něco tajemného, jak jsem zvyklá u tohoto autora...
Příběh mi spíš připadal jako životopis nadaného pianisty.
Každopádně, kniha se četla dobře, takový dobrý průměr.

17.05.2022 3 z 5

Planeta Eden Planeta Eden Stanisław Lem

Skvělý příběh a dokonce s poučením. Překvapilo mě, ve které době kniha vznikla.
Ze začátku se mi moc líbily barvité popisy krajiny, ale postupně jich bylo čím dál víc a začaly mě nudit. Hlavně také proto, že jsem si pod nimi nedokázala nic představit, byly překombinované.

16.05.2022 3 z 5

Květ železného stromu Květ železného stromu Laurie Forest

Skvělá kniha, děj plynul a příběh byl napínavý. Občas jsem se ztrácela v postavách, jménech a hlavně...jak to říct... živočišných druzích ... potřebovala bych vysvětlivky. Ale když jsem se zorientovala, příběh mě pohltil a teď sháním další díl.

09.05.2022 4 z 5

Nejtemnější večer roku Nejtemnější večer roku Dean Koontz

Tři zdánlivě nesouvisející příběhy, plné příslibů něčeho tajemného a mystického se v závěru knihy spojí a vše dostane smysl. Bohužel závěr je nejslabším místem knihy.

23.04.2022 4 z 5

Prorokova zima Prorokova zima Håkan Östlundh

Špionážní politický thriller. Ne všemu jsem docela rozuměla, hlavně také proto, že se jednalo o politické intriky Švédska.
Kniha se četla dobře a byla dost napínavá, ale přesto to nebylo úplně ono.
Také jsem se občas zamotala v postavách.

20.04.2022 3 z 5

Praha město žen Praha město žen Magdalena Wagnerová

Kniha o slavných i méně známých ženách, které se třeba jen malým dílem zapsaly do dějin Prahy. Zmínka je o známých panovnicích, spisovatelkách, ale i ženských přízracích a strašidlech.
Moc pěkná knížka o Praze doplněná spoustou pověstí.

20.04.2022 5 z 5

Graciino tajemství Graciino tajemství Jill Childs

Kniha se četla dobře, ale stále jsem čekala na něco šokujícího v Ellině minulosti a odhalení pro mě bylo trošku zklamáním.
Kniha měla částečně detektivní nádech. Ale trošku to směřovalo k duchovní literatuře. Takže takové prapodivné spojení.
Dost dobře nevím, jak tuto knihu popsat.

20.04.2022 3 z 5

Bývali jsme bratři Bývali jsme bratři Ronald H. Balson

Tahle kniha se mi velmi líbila. Ben Solomon mi přirostl k srdci.
Zase to byl jiný pohled na holokaust a koncentrační tábory. Do poslední chvíle jsem byla napnutá, jestli se podaří zjistit pravdu a obžalovat alespoň jednoho viníka.

20.04.2022 5 z 5

Tři dny do pekla Tři dny do pekla Heather Chavez

Nic není, jak se zdá a ani v tomto thrilleru nic není tak,jak to na první pohled vypadá.
Kniha se četla jedním dechem a odhalovala stále nová překvapení.
A opět, jak už to v těchto knihách bývá, policie byla až druhá. Mamina si všechno dokáže vyšetřit sama.

03.04.2022 4 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Knihu jsem od začátku četla jako detektivku a byla jsem zmatená, že do půlky knihy se tam nic z detektivky,nebo se zločinem, nedělo.
Přesto byl příběh zajímavý a četl se dobře.
Určitě zkusím i další knihy této autorky.

02.04.2022 4 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Tohle je kniha o válce, o holokaustu, o mučení a vyvražďování Židů, ale především je to úžasná motivační kniha plná hlubokých myšlenek.
Eddie Jaku nám ukazuje, jak i v nejhorších situacích žít dál. Žít a usmívat se.

02.04.2022 5 z 5

Persona Persona Maxime Girardeau

Ze začátku jsem se vůbec nemohla začíst. Pár prvních kapitol jsem dokonce musela číst znovu. Pak už mě kniha docela zaujala.
Trošku jsem se ztrácela v postavách a až skoro na konci jsem zjistila, že komisař se nejmenuje Franck, ale Sumerset a Franck je jeho křestní jméno.
Některé scény na mě byly dost brutální, ale jinak to byla zajímavá a zase trochu jiná detektivka.

31.03.2022 3 z 5

Černé slunce Černé slunce James Twining

Chtěla jsem si tuhle knížku šetřit, ale prostě to nešlo. Akce, tajemství a záhady spojené s druhou světovou válkou, luštění šifer a do toho cestování po celém světě. Kniha přesně podle mého gusta!
Za mě – plný počet bodů. Budu shánět další knížky od tohoto autora.

24.03.2022 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Druhý díl Šikmého kostela byl stejně úžasný a stejně smutný, jako díl první.
Stále víc obdivuju lidi, kteří v té době a v tom kraji žili.
Paní Lednická píše zajímavě a poutavě. A také jsem si dost pobrečela.

24.03.2022 5 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Akční kniha, plná napětí. Do poslední chvíle jsem netušila, kdo může být tím nelítostným a brutálním vrahem. A po odhalení vraha se mi nechtělo věřit, jak tohle mohl udělat.
Kniha se mi velmi líbila, moc dobře se četla a až na pár drobností, které mi nepřišly ani trochu pravděpodobné, to byl velmi zajímavý příběh. Ale co, je to jen kniha, tam je možné všechno.
Docela ráda bych si přečetla další díly se zvláštní agentkou Sayer Altairovou. Maličko superman, ale jinak sympatická ženská.

24.03.2022 4 z 5