Dvojitý orel

Dvojitý orel https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/1555/dvojity-orel-1555.jpg 4 56 9

Tom Kirk série

Kořeny celého příběhu jsou zasazeny do předválečných let, kdy bylo půl milionu zlatých dvacetidolarových mincí z roku 1933, kterým se říkalo Dvojitý orel, za hospodářské krize staženo z oběhu a roztaveno. Zachovalo se jich údajně osm, dvě v národní numismatické sbírce, jedna legálně v rukou soukromého sběratele a pět v trezoru pevnosti Fort Knox. Když se v novém tisíciletí náhle jedna za podivných okolností objeví, rozjede se pátrání po jejím původu, složité a plné na první pohled neřešitelných záhad. Na scénu vstupuje agentka Jennifer Browneová, zatížená neblahými událostmi, které poznamenaly její kariéru. O to větší úsilí se rozhodla vyvinout, aby dokázala sobě i svému okolí, že je stále na správném místě. Pátrání ji zavede nejprve na základnu Fort Knox, poté do Londýna, Paříže, Amsterodamu a Istanbulu, do míst, kde Dvojitý orel zanechal krvavé stopy. Hned na počátku této nelehké cesty ji čeká Tom Kirk, bývalý agent CIA a zloděj uměleckých předmětů, podezřelý a možný spojenec v jedné osobě. Okruh osob, které jsou do celého případu zapleteny, je dosti široký a ne vždy je jasné, na které straně jednotliví protagonisté stojí. Z vlků se stávají beránci a místo ovcí se objeví vlci. Až do poslední chvíle zahaluje hlavního pachatele podivná rouška tajemného spojenectví s člověkem požívajícím naprosté důvěry a je na Jennifer i Tomovi, aby pozvedli poslední závoj a podívali se pravdě do očí. Není to hezký pohled, ale jim oběma přináší osvobození.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , BB art

The Double Eagle , 2005

TeaPeter
28.09.2023 4 z 5

Výborná kniha, která se obešla bez hollywoodského závěru. A kdyby se konec obešel bez toho posledního zvratu v Invalidovně, tak bych dal i plný počet. Po dočtení epilogu si myslím, že s úplným hodnocením bude ještě lepší počkat.

Magrata15
13.06.2022 5 z 5

Kniha podle mého gusta. Záhady, honičky, starožitnosti, cestování, muzea, trocha historie, trocha umění... Série s Tomem Kirkem se mi moc líbí

LucieVN
11.11.2021 5 z 5

Dlouho jsem tento díl a díl Černé slunce sháněla, abych měla celou sérii s Tomem Kirkem, protože mě zbylé dvě knihy bavily. Tento díl nezklamal. Mám ráda hádanky, tajemno,
střídání míst a napětí z toho co objeví. A v tomto příběhu je vše, takže jsem byla potěšena.

lampernaqui
31.03.2020 3 z 5

Přiznám se, že jsem od knihy moc neočekával. Nakonec jsem byl mile překvapený, protože to byla zlodějské zábavné béčko, u kterého si člověk dobře odpočine. Žádná zázračná literatura, ale dobrodružný román, který obsahuje řadu klišé a předvídatelných scén, ale vy je autorovi odpustíte, protože stejně chcete vědět, jak to dopadne. Bohužel nemám doma v knihovně následující díl, tak snad se nic nestane, pokud ho přeskočím.

JEJJ
20.08.2016

Svižná detektivka se zajímavým koncem, ideální oddechovka.

trudoš
21.12.2015 3 z 5

Jednoduchá a po řemeslné stránce solidně napsaná dobrodružka z prostředí vysoké zlodějiny. Ale nic víc, nic míň. Krátké kapitoly a rychlý děj měly za následek, že jsem knihu moc dlouho netahal, ovšem žádné závratné nadšení se nedostavilo. Postavy jsou předvídatelné, děj je předvídatelný, konec je předvídatelný, dialogy jsou předvídatelné, a dokonce i informace uvnitř obsažené jsou předvídatelné. Skoro až si člověk musí klást otázku, proč by mělo stát za to to číst? No přece pro zábavu, ne? Abych byl upřímný, u devadesáti procent odpočinkové literatury na originalitu zvysoka kašlu, hlavně když to šlape.
A v tomhle ohledu James Twining nezklamal. Je fakt, že trochu odlehčení by románu určitě neuškodilo a možná by mu to i pomohlo dostat se mezi konspirační esa, jako jsou Dan Brown, James Rollins či Steve Berry. Ovšem, co mu schází na popularitě, to bohatě vynahrazuje atraktivním hrdinou a jeho nestandardní typologií. Jen je škoda ne zcela využitého potenciálu.

derminator
03.01.2014 4 z 5

První kniha od autora kterou jsem četl a kupodivu vůbec není špatná má spád, dobrou zápletku i děj dobré hlavní hrdiny i záporáky. Sice konec je možná s vyvrcholením trochu slabší ale jinak určitě knihu doporučuji a dávám jí 75%.

paloma
01.04.2013 3 z 5

Kniha není špatná, ale něco mi tu chybí, možná by to chtělo trochu víc tajemna. Historická zápletka (mince) mě také nezaujala a kromě toho mám raději starší historické období, nejraději mám středověk. Také hlavní postava si zatím mé sympatie nezískala.
J.Rollins má podle mě vše daleko lépe propracované, jak postavy tak hlavně technické, vědecké i historické detaily. Také mi tu chybí takové ty hračičky jako tekuté brnění a podobně.

kelve
03.11.2011 4 z 5

Děj knihy má rychlý spád, rychle vás kniha v táhne do děje. Pro mě to byla oddychová záležitost i s místy, kdy se člověk zamýšlí nad historickým pozadím příběhu.

Kniha Dvojitý orel je v