Černé slunce

Černé slunce https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/1554/cerne-slunce-1554.jpg 4 59 13

Tom Kirk série

Symbol elitního nacistického řádu. Tom Kirk, bývalý agent CIA s kolegou Archiem Connollym místo loupení uměleckých děl se věnují vyhledávání těch ukradených. Jejich dovedností se rozhodne využít i šéf zločinecké organizace, Harry Renwick. Shodou náhod se dozvědí o existenci elitního nacistického řádu, jehož symbolem bylo černé slunce, a s nímž se pojil Zlatý vlak, odvážející na konci války z Maďarska umělecká díla. Na místo určení ve Švýcarsku ale nikdy nedorazil, našly ho americké jednotky, ale dva vagóny chyběly. Renwick byl přesvědčený, že v nich byla ukrytá Jantarová komnata.... celý text

Literatura světová , Dobrodružné

Vydáno: , BB art

Black Sun , 2006

TeaPeter
07.10.2023 4 z 5

Zajímavý námět, dobře napsaná kniha, ale celkem moc překotný konec. Tak by se tato kniha dala jednoduše shrnout. Jistě, ledacos z toho je velmi vykonstruované a přitažené za vlasy, ale u toho žánru se to tak nějak očekává.
Rozhodně tato verze příběhu Jantarové komnaty mi přijde nejuvěřitelnější. Hlavně když člověk vidí co a jak se děje na Ukrajině...

ThomasRuhe
25.04.2023 3 z 5

Kniha se mi líbila. Spojení tajného nacistického řádu, událostí z konce 2.sv. války a Zlatého vlaku pro mě bylo dostatečně atraktivní. To vše v dobře napsaném ději vytvořilo velmi dobrý román. Nějaké ty detaily beru z rezervou, ale to mé dojmy z četby nekazí. Hodnotím 3/5.

Eicherik
02.04.2023 4 z 5

Jednoduchý, dobrodružný thriller o pátrání po Jantarové komnatě u kterého jsem si pěkně odpočinul. Klasická hra na kočku a myš, nějaká ta honička a střílečka, zrada za zradou, nezbytné šifry, tady si dokonce zahraje i slavný šifrovací stroj Enigma, spousta zajímavých destinací, včetně hradu Wewelsburg a to vše zabalené v tajemném hávu nacistických tajemství. Byl to spíše béčkový příběh, v kterém nebyla nouze o nějaké hluché místo, nebo nevěrohodnost, ale četlo se to dobře. Na závěr pochválím v celku nápadité vyústění knihy.
Citace: Stůl byl dřevěný a obklopovalo ho dvanáct dubových židlí s vysokými opěradly, každá opatřená stříbrnou destičkou s erbem a příjmením. Toma ale židle samotné nepřitahovaly zdaleka tolik jako ti, kteří na nich nehnutě s úšklebkem seděli.
Kolem stolu sedělo dvanáct lesknoucích se koster v uniformách SS jako děsiví hosté na nějaké apokalyptické večeři.

WolfIssen
03.11.2022 4 z 5

Ať už máte rádi detektivky, co mají spád nebo stejně jako mě vás fascinují nespočetná tajemství a záhady Třetí říše jako jsou Zlaté vlaky, Černý řád SS a hrad Wewelsburg, Jantarová komnata, tajné projekty a podobně, tento napínavý příběh založený na některých dobových reáliích vás ihned chytne a vy budete na konci knihy nešťastní, že skončil.

trudoš
07.09.2022 3 z 5

I když je děj trochu přitroublý a překombinovaný, příjemně se těch čtyři sta stran četlo. Oproti předchozímu titulu Dojitý orel mi ovšem přišlo, že je zápletka sevřenější, ba dokonce atraktivnější. Pořád se to ale nese v duchu jednoduchého akčního dobrodružství, kterému snad občas chybí špetka humoru, eventuálně originality ohledně historických odkazů a sem tam ztrácí vyprávění dech vinou zbytečných odboček. Ty pak působí dojmem, že se James Twining chtěl pouze podívat na co největší počet evropských památných míst, což ještě podtrhne závěrečné vyústění příběhu. Nejzásadnější slabinou však pro mě zůstávají nevýrazné postavy, kdy mě bavily spíš záporné figury pro jejich zlounské chování, než čestní a spravedliví hrdinové, vytvoření možná dle Příručky mladých svišťů.
Jako film by Černé slunce fungovalo báječně, přesně ten typ na odreagování během půldruhé hodiny v sobotu večer, v neděli ráno. Škoda, že knihu za tak krátkou dobu nezdoláte, nejste-li tedy zrovna přeborníkem v rychločtení.

Magrata15
24.03.2022 5 z 5

Chtěla jsem si tuhle knížku šetřit, ale prostě to nešlo. Akce, tajemství a záhady spojené s druhou světovou válkou, luštění šifer a do toho cestování po celém světě. Kniha přesně podle mého gusta!
Za mě – plný počet bodů. Budu shánět další knížky od tohoto autora.

Strnady095
01.10.2021 2 z 5

Jako beckova detektivka dobrý...

Dédečko75
08.06.2021 5 z 5

Skvělé čtení doporučuji

inachisio
29.08.2020 4 z 5

Velice originální příběh se sympatickými postavami, jehož styl psaní nijak nenadchnul, přesto jsem ho přelouskala v rekordním čase.

Medvědářka
04.07.2014 4 z 5

Pěkná kniha.Děj má spád a jeho linie mísená s fikcí se mi líbila.Jen jsem si občas připadala,že sleduji takové ty rádoby dobrodružné filmy,které točí Němci na motivy Indiana Jonese.Ale ani to neodradilo a člověk si při tom odpočinul.

paloma
02.04.2013 3 z 5

Kniha byla zábavnější, čtivější než první díl. Historická zápletka daleko zajímavější. Chtěla jsem dát 4 hvězdičky, ale když srovnám s J.Rollinsem, musím dát jen 3.

JanTSch
31.08.2012 4 z 5

Musím říct, že kniha je napínavá od začátku do konce a čtenář se tak neustále pohybuje na hranici nejistoty. Na druhou stranu v mnoha ohledech se v knize vyskytují klišé jako švýcarské banky, schránky s tajným dnem apod., které je dost známe i od Dana Browna (mnohdy mi kniha připomínala styl "šifry"). Nicméně, ke čtení doporučuji - poutavé, zajímavé na pozadí historických událostí.

kelve
03.11.2011 4 z 5

Opět dobře zpracovaný příběh Toma Kirka s historiským pozadím. Ač některé "fráze" se již opakují. Doporučuji knihu číst s dostupem od Dvojitého orla.

tajemství

Kniha Černé slunce je v