Magrata15 Magrata15 komentáře u knih

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

Super horor. Když jsem četla v noci, docela jsem se i bála. Takže knihu doporučuji. Ale doporučuji slabším povahám – nečíst v noci ;-D

08.02.2023 5 z 5

Sladká pomsta Sladká pomsta Jonas Jonasson

Další úžasná kniha od Jonase Jonassona. Jedna z nejlepších. Musím přiznat, že chvílemi jsem se smála nahlas.
A když už jsem si myslela, že je to nejvíc a že už se JJ vydal ze všech svých nápadů, zase přišla další dávka humoru.
Kevin a Jenny byli skvělí, ale nejlepší byl Ole Mbatian mladší. Víc nebudu prozrazovat, kdo máte rádi tento druh humoru, určitě si knihu přečtěte.

08.02.2023 5 z 5

Vesnice Sparks Vesnice Sparks Jeanne DuPrau

Po přečtení Města Ember jsem samozřejmě nemohla odolat pokračování.
Je to taková poučná kniha. Samozřejmě že násilím a válkou se nic nevyřeší. Spíš se vše zničí.
Určitě stojí za přečtení.

19.01.2023 4 z 5

Město Ember Město Ember Jeanne DuPrau

Viděla jsem film a tak jsem byla zvědavá i na knihu.
A nebylo to špatné. Napětí dobrodružství, tajemno.
Přestože je kniha určena pro děti a mládež, užijí si ji i dospělí.

19.01.2023 5 z 5

Maigretovo pařížské léto Maigretovo pařížské léto Jan Cimický

Fajn detektivka se sympatickými francouzskými policisty.
Příběh byl napínavý, popisy míst poutavé, ani se mi nechtělo věřit, že to není francouzská kniha.

15.01.2023 4 z 5

Záhadný rukopis Záhadný rukopis Thierry Maugenest

Napětí, tajemno, prolínání současna s minulostí a vše na podkladě skutečného tajemného rukopisu.
Od knihy jsem se nemohla odtrhnout, moc se mi líbila.

Operace sfinga - Kniha první Operace sfinga - Kniha první Arnošt Vašíček

Kniha přečtena na dvakrát.
A to jsem musela přestat jen proto, že byla noc.
Čtyři krátké detektivní povídky s nádechem tajemna. Přesně tohle mám ráda.
Doufám, že pan Vašíček napíše další a že nevynechá Denisu. Ta mě docela zaujala.

Práskač Práskač Jan-Erik Fjell

První půlka pro mě byla dost nudná a do čtení jsem se musela nutit.
Pak se to trochu rozjelo.
A konec už jsem přečetla skoro na jeden zátah.
Ale stejně bych se k této knize už víc nevracela.

14.01.2023 3 z 5

Je možné, že takhle opravdu prostí lidé v Číně žijí? (spíš přežívají) Při čtení jsem byla hodně překvapená, dá se říct že i v šoku. I na slzy došlo.
Hodně zajímavý pohled na jinou zemi a její kulturu.

14.01.2023 5 z 5

Maria Montessoriová: Učitelka nové doby Maria Montessoriová: Učitelka nové doby Laura Baldini (p)

Tuto knihu bych si sama nevybrala, určitě by mě odradila obálka, která zavání romantikou.
Naštěstí mi byla doporučena a tak jsem se dozvěděla o úžasné italské doktorce, která si musela svou slávu a především svá studia tvrdě zasloužit. V době, kdy Maria žila totiž ženy nepracovaly, nestudovaly a vlastně ani nesměly vycházet na ulici bez doprovodu.
Knihu doporučuji k přečtení.

01.01.2023 4 z 5

Můj manžel a já Můj manžel a já Ingrid Seward

Zajímavý náhlad do tajů královské rodiny. Spousta věcí mě překvapila a spousta věcí se tím vysvětlila.
Nejvíc mě zaujala rodinná spojení a příbuzenské vztahy. Hned jsem se víc ponořila do zkoumání genealogie královské rodiny až ke královně Viktorii.
Určitě doporučuji k přečtení

12.12.2022 5 z 5

Stínozem Stínozem Peter Straub

Knihu jsem bohužel nedočetla a to jsem se hodně snažila.
Ztrácela jsem se v postavách i ději a do čtení jsem se musela nutit. Strašně mě to nebavilo, děj mě nechytil ani po šestnácti kapitolách. To, co jsem přečetla nemělo nic společného ani s fantasy, ani s hororem.
Takže bohužel - nehodnotím a odkládám.

25.11.2022

Cesta - Paměti české aristokratky Cesta - Paměti české aristokratky Cecilia Sternberg

Životopis Cecilie Sternbergové je soubor naprosto neuvěřitelných zážitků a životních náhod. Hraběnka Cecilie mi přišla lehce nepraktická a lehkomyslná. Kupovala a prodávala pozemky a nemovitosti, jako jiný člověk nakupuje jídlo.
Na druhou stranu jsem obdivovala jejich nezdolný optimismus a nebojácnost. Hned se odstěhovali do USA (k čemuž byli spíše donuceni) hned na Floridu, hned na Jamajku. Všude začínali znovu, všude se užilivi, všude měli přátele, kteří byli ochotni jim pomoci (však oni dříve pomáhali jim).
Naprosto úžasná kniha, u které jsem se skvěle bavila.
Paní hraběnka měla dar barvitě vylíčit krajinu i události a popsat osoby - nejen vzhled, ale i charakter. A jak jsem v průběhu čtení zjistila, měla i velký smysl pro humor a recesi.

21.11.2022 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Kniha se velmi dobře četla, čemuž pomáhaly i krátké kapitoly a napínavý děj.
Nemohla jsem přestat číst,dokud jsem se nedostala na konec.
Za mě top detektivka.

17.11.2022 5 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Prima horor, musím přiznat, že večer jsem se při čtení dokonce i trošku bála. A závěr hodně překvapil.

17.11.2022 5 z 5

Adept Adept Adam Przechrzta

(SPOILER) Příběh to byl zajímavý a nápaditý. Kniha čtivá. Jen pro mě bylo zklamáním, že závěr byl otevřený.
Kniha nekončila. A další díl nevím, jestli seženu. Takže body dolů. Bohužel

07.11.2022 3 z 5

Žena, po které se slehla zem Žena, po které se slehla zem Lone Theils

Novinářka Nora Sandová opět pátrá na vlastní pěst.
Několikrát už to vypadá, že motiv únosu iránské ženy je jasný, ale nakonec je vše jinak.
Kniha se četla dobře a zjistila jsem, že už je to moje druhá kniha od této autorky.

07.11.2022 4 z 5

Objekty v zrcadle jsou blíž, než se zdají být Objekty v zrcadle jsou blíž, než se zdají být * antologie

Několik povídek na téma covid 19.
Některé se mi líbily víc, některé méně, některé s covidem třeba vůbec nesouvisely.
Líbily se mi a rozplakaly mě např. povídky:
LOM od Marie Topolové, TŘI KAMÍNKY od Jiřího Janků, ROZVOD Z KORONY od Roberta Mikoláše, MRTVÍ Z COLUMBIADAMMU od Joroslava Rudiše.

10.10.2022 3 z 5

Žena v Berlíně: Deníkové zápisky z období od 20. dubna do 22. června 1945 Žena v Berlíně: Deníkové zápisky z období od 20. dubna do 22. června 1945 Anonyma (p)

Byla jsem trošku v šoku, jak suše se autorka vyjadřuje o takových strašných věcech, které se jí a nejen jí, udály. Možná už to tak brala, možná ty hrůzy chtěla vytěsnit a proto to psala stylem, jako že o nic nejde a že se vlastně nic nestalo.
Sama tam říká, že jí to tolik nepronásleduje možná proto, že se z toho vypsala...
Vlastně se ani přímo nevyjadřuje, vlastně ani neříká „znásilnili mě“ ale „když bylo po tom“. Proto pro mě ta kniha nebyla tak hrozná, jako knihy podobné, které se vyjadřují více emocionálně.
Ale jinak - prostě bylo to hrozné, otřesné zážitky.

10.10.2022 4 z 5

Dobrá znamení Dobrá znamení Terry Pratchett

Začátek byl trošku slabší, ale vydržela jsem a druhá půlka byla super.
Klasická "pratchettovka", kde nechyběl ani Smrť, i když v trošku jiné podobě.
Trošku mě rušily vysvětlivky * na konci stránky (a že jich bylo), často zbytečně dlouhé.
Knihu jsem si užila, ale vrátím se k mé osvědčené Zeměploše.

27.09.2022 3 z 5