Vesnice Sparks

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Lina Mayfleetová a Doon Harrow jsou prvními obyvateli Emberu, kterým se podařilo z umírajícího města uniknout na povrch. Poté, co do nového světa připutují i jejich rodiny a sousedé, se celá komunita Embeřanů vydává na pochod za zdrojem obživy – bez cizí pomoci v novém prostředí nepřežijí. Když na své cestě narazí na vesnici Sparks, s úlevou jásají, avšak zdaleka nemají vyhráno. Místní váhají, zda mají uprchlíky přijmout, přece jen je jejich vlastní situace dosti tíživá. Po dlouhých letech neúrody a nemocí se vesničce konečně začíná dařit a obyvatelé mají obavy, že je nově příchozí opět přivedou do nesnází. Vesničtí zástupci se po rozpačitém hlasování rozhodnou, že Embeřanům podají pomocnou ruku. Budou se však muset všichni uskrovnit. Jídla nebude tolik, jako místo ke spánku musí posloužit polorozpadlá zchátralá budova a všechny čeká tvrdá práce. Budoucnost vesničanů i příchozích je značně nejistá. Budou obě skupiny schopny najít společnou řeč? Nepřerostou občasné rozmíšky v násilné střety? Jaké řešení bude v této zapeklité situaci razit Doon a jak se k problémům postaví Lina? Existuje nějaké východisko jež by znesvářené skupiny dokázalo spojit? Zvítězí ti, kteří si přejím mír, nebo ti, kteří touží po válce?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/21742/vesnice-sparks-Z0v-21742.jpg 3.799
Série:

Knihy města Ember (2.)

Žánr:
Romány, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, Argo, Triton
Orig. název:

The People of Sparks (2005)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (18)

Kniha Vesnice Sparks

Přidat komentář
SknihouVrukách
27. ledna

Zo začiatku sa tam opakovala stále to isté. Druhá polovica sa mi páčila viac. Očakávala som nejaké Wau ma konci a to sa bohužiaľ nestalo. Knihe dávam 3,5*/5*.

Greena
06. ledna

Druhý díl fantasy knih spisovatelky Jeanne DuPrauové je o tom jaké to je stát se uprchlíkem. Lině a Doonovi se podaří zachránit obyvatele umírajícího města Ember na svobodu. Ale co s nimi bude dál?
Dorazí do vesnice Sparks, ale jejich přijetí místními obyvateli nebude zcela logicky jednoduché ani přímočaré.
Tato kniha je opravdu velice současným počtením pro teenegery i pro jejich rodiče.
Jak byste se k příchozím zachovali vy…

Lily-fairy
14.12.2017

Nebylo to špatné, ale zkuste to porovnat s městem Ember. Vlastně mi prostředí města chybělo...
2,5*

ja17
11.05.2017

První díl - Město Ember, byla velice čtivá a celkově úžasná kniha. Jenže v momentě kdy se dostali naši hlavní hrdinové na povrch, jako kdyby zapomněli jak myslet. Častokrát jsem na ně v duchu ječela ať okamžitě přestanou vymýšlet blbosti. Než jim to konečně došlo, měli za sebou pár vedlejších zápletek a kniha se blížila ke konci.
Sice to "úplné velkolepé vyvrcholení" jsem nečekala, ale přesto mě kniha nijak moc nenadchla.
Tři hvězdičky dávám za shledání s mými oblíbenci z Emberu, knihovnu, výlet s Tuláky a finále s magnetem. Doufám, že to není trilogie...

Zmiu
18.12.2016

Mně se Vesnice Sparks snad líbila ještě víc než Město Ember. Určitě si ji přečtu ještě někdy znovu. Škoda jen, že někdo neudělal lépe jazykové korektury. Chyb a překlepů jsem tam našla jako máku.

adelinka
07.09.2016

V druhej časti sa ľudia z podzemného mesta dostanú von na povrch a prídu do najbližšej dediny, kde by sa chceli stať súčasťou.....nie je to až tak ľahké.....

Lucissia
10.01.2016

Nebylo to celkově špatné, ovšem napínavosti prvního dílu to nedosahovalo.

julliette
03.05.2015

Je to pěkné pokračování. Embeřané si museli zvyknout na život na povrchu a ve vesnici Sparks, jejíž lidé je přijali na určitý čas. Ale pak začal boj, protože si Embeřané mysleli, že je vesničané napadají, ale za tím vším byl Tick, který chtěl zažít válku a povedlo se mu to. Obrátil Embeřany proti pohostinným vesničanům. Ale zabránilo se boji, když Tick přiznal ten velkolepý plán Doonovi, který to pak všem řekl. Lina se vrhla do velkého "výletu", když přijel tulák Casper, bratr kluka její hostitelské rodiny. Ona se schovala do náklaďáku, v domnění, že si ji někdo po dnu jízdy nevšimne, ale všimla si jí Maddy, ale nevyhodili ji zpět do vesnice, a tak jeli do města, kde má být podle Casperových výpočtů poklad, ale mýlil se a Maddy s Linou mu ujely na kole a vrátily se do Sparks, zrovna, když započala válka, ale byla zastavena, všechno se zastavilo, protože když vypukl požár, Embeřané vesničanům pomohli hasit a Tick zmizel, protože nemůže být se zrádci. Spory se urovnaly. A Embeřané dál pomáhají vesničanům s úrodou a stavbou a žijí šťastný život i bez města Ember.