Magrata15 Magrata15 komentáře u knih

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

(SPOILER) Z této knihy jsem byla lehce v šoku. Na začátku jsem si myslela, že jde jen o neškodný závod. Než došlo na první vyřazování...
Je zvláštní, že kniha není vůbec nudná, přestože se v ní nic moc neděje a chlapci vlastně "jen" jdou.
Závěr mě trošku zklamal, protože má, alespoň dle mého názoru, otevřený konec. Nedozvěděli jsme se, proč se chlapci do závodu hlásí, co je motivací, co je odměnou, kdo je tajemný major a jak dopadl "výherce".

20.10.2023 4 z 5

Terry Pratchett: Život v poznámkách pod čarou Terry Pratchett: Život v poznámkách pod čarou Rob Wilkins

Když jsem zjistila, že vyšla biografie Terryho Pratcheta, hned jsem si řekla, že není možné, aby takový fanoušek TP jako já, nečetl jeho životopis a hned jsem ji začala shánět.
Co jsem netušila, že hned první stránka mě rozpláče a obávala jsem se, aby celá kniha nebyla taková "dojímací".
Naštěstí byla napsaná přesně ve stylu TP, je znát, že jeho asistent s ním trávil spoustu času a dost dobře znal jeho a jeho styl.
Co jsem netušila, že hned první stránka mě rozpláče

20.10.2023 5 z 5

Kolumbova záhada Kolumbova záhada Steve Berry

Tato kniha přesně splnila mé očekávání. Byla tam akce, byly tam záhady, pátrání, troška historie, prostě vše, co mám ráda.
Takže za mě plný počet bodů.

20.10.2023 5 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

(SPOILER) Horory od Darcy Coates mém ráda, ale tohle bylo něco trošku jiného. Bylo to strašidelné, napětí se pozvolna plížilo a stupňovalo, ale nějak to nebylo ono. Navíc to nemělo úplně konec a já si nejsem jistá, že dám šanci pokračování.

03.09.2023 4 z 5

Projekt Sakkára Projekt Sakkára Andreas Wilhelm

Hned po dočtení knihy Projekt Babylon jsem sáhla po tomto dalším dílu série.
A opět jsem spokojená. Navíc se čas příběhu odehrává v Egyptě a hodně se rozebírají egyptští panovníci a bohové. To mě baví a zajímá.
Takže opět velká spokojenost.

03.09.2023 5 z 5

Černý oheň z Byzance Černý oheň z Byzance Dirk Husemann

První půlka knihy mě vůbec nebavila a těžko jsem se jí prokousávala. Čekala jsem něco docela jiného.
V druhé půlce už to dostalo spád a napínavost.
Takže celkem tři hvězdy. Ale vracet se k této knize určitě nebudu.

03.09.2023 3 z 5

Kopistnaté prsty Kopistnaté prsty Hana Prošková

Strašně se mi líbily nedávno vysílané detektivky s Vašátkem a Horácem. Proto jsem si chtěla přečíst nějakou další knihu od paní Proškové.
První příběh docela ušel, druhý mě moc nebavil. Takže trošku zklamání.

06.08.2023 3 z 5

Projekt Babylon Projekt Babylon Andreas Wilhelm

Můj oblíbený styl knih. Trocha historie, trocha napětí, záhady ovšem založené na skutečných historických základech.
Takže zhltnuto a už rozečítám další díl ze série.

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Tuto knihu jsem otevřela náhodou. Obálka vůbec nenapovídala tomu, jaký dramatický příběh se v knize skrývá.
A pak jsem se už nemohla odtrhnout.
Moc pěkné a taky velmi smutné. Prostě ze života.
Určitě doporučuji.

Dýka s hadem Dýka s hadem Vlastimil Vondruška

Knihy pana Vondrušky se mi velmi líbí. Především mě baví spojení historie a detektivního pátrání.

06.08.2023 5 z 5

Nový tajný deník Hendrika Groena, 85 let Nový tajný deník Hendrika Groena, 85 let Hendrik Groen

Děj byl takový hořko sladký, chvíli slzy, chvíli smích, prostě jako v životě.
Tento díl se mi líbil víc, než ten první. Asi už jsem si zvykla na způsob vyprávění.

27.04.2023 4 z 5

Mosty přes propast času Mosty přes propast času Ludmila Vaňková

Sci-fi mám ráda, ale tohle byla taková zvláštní kniha a minimálně do půlky jsem se nemohla začíst.
Je vidět, že autorka má pěkně zmáknutou historii, zajímavý byl i nápad a pěkné popisy.
Ale hodně jsem se ztrácela v postavách, nepomohla ani čísla, ani jména a vadilo mi, že se tam najednou nějaká postava objevila, o které se dosud nemluvilo a nebyla vysvětlena její přítomnost. Pak se zase něco dělo, nevěděla jsem proč a jak. A začátek byl takový hodně nahuštěný, stalo se tam spousta věcí, které mi nedávaly smysl.
Takže za mě - nápad zajímavý, ale trošku hůře zvládnutý.

27.04.2023 3 z 5

Tajný deník Hendrika Groena Tajný deník Hendrika Groena Hendrik Groen

Z této knihy jsem měla takové rozporuplné pocity. Byla taková zvláštní.
Na jednu stranu souhlasím, že by se o životě seniorů v pečovatelských domech, stáří a umírání mělo mluvit. Na druhou stranu to bylo místy podáno dost drsně a nejsem si jistá, jestli takto by se starý člověk sám o sobě vyjadřoval.
Naštěstí tam byla i hodně veselá místa.

13.04.2023 3 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Rozjezd byl trošku pomalejší, ze začátku mě to tolik nebavilo, hlavně asi proto, že hlavní postava, Claire, byla tak strašně nepříjemná, nesympatická a odpudivá. Pak se to rozjelo a konec byl velmi překvapující. Takže nakonec celkem zajímavý příběh.

06.04.2023 4 z 5

Šumava: Život na hranici Šumava: Život na hranici Erika Zemanová

Zajímavý pohled na to, jak vypadala Šumava před válkou a po válce a jak se změnila vytvořením Lipenské přehrady.
Paní Zemanová vypráví své vzpomínky na to, jak se s rodiči nastěhovali do vysídleného domku v Dolní Vltavici až do doby, kdy se opět museli vystěhovat a Dolní Vltavice a další místa byla zatopena nově vzniklou přehradou.

Je to takové vzpomínkové povídání, občas mi chybí dokončení začaté myšlenky, zajímalo by mě, jak to dopadlo. A občas jsou myšlenky poskládané jen tak halabala, prostě jak přicházejí. Na druhou stranu je to takové lidské vyprávění pamětnice.

26.03.2023 3 z 5

Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Stuart Turton

Hodně složitý příběh. K ruce jsem si musela vzít papír a tužku a občas si zapisovat postavy, abych se v tom vyznala, kdo je kdo a proč dělá zrovna tohle.
A když už jsem se v tom zorientovala, tak to vůbec nebylo špatné.
Zajímavý nápad.

17.03.2023 4 z 5

Nick Carter: Největší americký detektiv - Král zlodějů a jiné příběhy Nick Carter: Největší americký detektiv - Král zlodějů a jiné příběhy Nick Carter (p)

Takový trošku naivní detektivní příběh.
Nick Carter je nepřemožitelný, Nick Carter je nejchytřejší, Nick Carter má úžasné převleky, že by ho ani vlastní matka nepoznala.

Taková oddychovka na pár večerů. Nenadchne, neurazí.

17.03.2023 3 z 5

Strach a hnus v Las Vegas Strach a hnus v Las Vegas Hunter Stockton Thompson

Dočetla jsem ke kapitole 7 a odkládám a nehodnotím.
Zřejmě nejsem cílová skupina, protože tu knihu vůbec nechápu.
Je tam spousta drog, agrese a vulgarismů, ale rozumný děj žádný.
Takže za mě ne.

16.02.2023

Černobyl Černobyl Jurij Ščerbak

Tuto knihu by si měl přečíst každý. Především hlavy států!
Na co války, na co hádky a nepokoje?!
Takové tragédie, jako Černobyl v roce 1986, povodně v Česku v roce 2002, covid po celem světě, od roku 2019 doposud, tornádo na Moravě v roce 2021, loňský požár v Hřensku a v dnešních dnech ničivé zemětřesení v Turecku dokážou lidem nadělat velké starosti a ukázat, že se přece nemusíme zabíjet sami...

11.02.2023 4 z 5

Kniha je zařazena do žánru humor. Já bych ale neřekla, že kniha je přímo humorná. Je milá, úsměvná, místy hodně smutná. Celkově je úžasná a já ji mám moc ráda. Četla jsem ji asi podruhé, nebo po třetí.
Je to takový jiný pohled na druhou světovou válku. Zvláštní je forma psaní – dopisy, ale i na to se hned zvykne a ve čtení to neruší.

08.02.2023 5 z 5