Kolumbova záhada

Nikdo neví, kde se narodil, kde vyrůstal a jaké měl vzdělání. Neexistuje žádný jeho věrohodný portrét. Byl zkušený námořník a zdatný navigátor, ale nedochovalo se žádné líčení jeho legendárních činů, které by pocházelo od očitého svědka. Dokonce i jeho hrob je zahalen tajemstvím, neboť nikdy nebyly nalezeny jeho ostatky. Nazývali ho mnoha jmény, ale většina lidí ho zná jako Kryštofa Kolumba. Váže se k němu mnoho otázek, ale na žádnou neznáme spolehlivou odpověď. A pak je tady největší ze všech záhad... Investigativní novinář Tom Sagan píše tvrdé a otevřené články z nejkrizovějších oblastí světa. Když se však ukáže, že kontroverzní zpráva z válkou zmítaného regionu je podvod, ocitne se Saganova profesionální pověst i důvěryhodnost v troskách. Od té chvíle žije v jakémsi virtuálním exilu, pronásledován špatnými rozhodnutími i šokující pravdou, kterou nemůže dokázat: že jeho profesní krach byl úmyslnou sabotáží, jíž se dopustil neznámý nepřítel. Ale než Sagan ukončí své trápení stisknutím spouště, zasáhne osud v podobě záhadného cizince. Ten muž totiž přichází se žádostí, kterou nelze ignorovat. Zachariáš Simon má zevnějšek učence, zanícení fanatika a Saganovu dceru. Zároveň však zoufale prahne po něčem, co mu může opatřit pouze Sagan – po klíči k záhadě staré pět století, která by ovšem mohla zásadně ovlivnit i současný svět. Pro Sagana může být tato mise poslední možností, jak navázat zpřetrhaná pouta s dcerou a získat zpět ztracenou reputaci. Pro Zachariáše Simona je v sázce ještě víc – a postavit se mu na odpor znamená riskovat katastrofu s nedozírnými následky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/133533/kolumbova-zahada-133533.jpg 3.8194
Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Domino

The Columbus Affair, 2012

Kniha Kolumbova záhada

Jessybelle

Příběh není špatný, jen jsem se do něj malinko hůř začítala. Nicméně je vidět, že si autor dal práci jak s popisem Jamajky, Prahy i dalších míst, rovněž s historií kolem Kolumba, Židů, atd.
Mám ráda knihy, které Vás lákají ke zjištění dodatečných informaci...

Awča

Autor si dal s knihou jistě hodně práce. Všechna témata byla zajímavá, ale bylo jich prostě na jednu knihu příliš.
Hlavní příběh nebyl natolik napínavý, aby tento slepenec udržel pohromadě.
A to mám konspirační teorie ráda.
Promiň autore, Sagana příště jen v Tour de France.

DuncanIdaho

Začátek byl trochu slabší, ale pak se to rozjelo. Konec, ten už byl skvělý.

astroweb

Nevím, proč nemá takhle kniha více ocenění. Přečetl jsem už vícero knih od autora, ale tahle se mi líbila jednoznačně úplně nejvíc. Moc zajímavá, moc zajímavě a napínavě napsaná. Pravda, dějová vlákna poskládaná jako když pejsek s kočičkou pekli dort, ale styl a zajímavost převažují.

Vlaďkaa4

Steve Berry zase nezklamal. Zajisteni tohoto tajemstvi je opravdu sofistikovane.????

stumpy
14.10.2019

Určitě zajímavý historicko-dobrodružný příběh. Trochu ve stylu Browna. Výborné jsou v knize všechny reálie. Historie židů, doba Kryštofa Kolumba, židovská Praha, historie Jamajky. Jen ten příběh samotný jako by stále rozvláčně pokulhávala. Takové to, když se úplně nemůžete začíst, je to zbytečně uměle prodlužované, nemůžete se dočkat konce, ale když to skončí, tak je vám smutno, že je po všem.

Arianne
21.05.2019

Reálie byly jako vždy celkem zajímavé, ale příběh dosti pokulhával. Tentokrát se nepovedlo vytvořit ono napětí, které člověk čeká a nutí ho pokračovat dál a dál. Navíc dílčí příběhy postav nebyly uzavřeny, což mě zklamalo.

soukroma
31.01.2019

Spousta zajímavostí, o kterých povětšinou má jen málokdo tušení - záhada kolem původu Kolumba, umístění jeho pozůstatků, význam jeho odkazu... Moc se mi líbilo představení Jamajky v barvách i v dějinném vývoji. A dokonce Praha je představena solidně, bez příkras a celkem spolehlivě (jen Malou Stranu v letmém popisu autor vynechal a celý levý břeh Vltavy v Praze redukoval na Pražský hrad a shluk činžovních domů a paláců ;-).
Berry není žádný velký literát, ale jak ho něco zaujme, dohledá si k tomu, co jde, dá si věci v hlavě dohromady a přidá nějaké to vlastní pojivo a dá tomu formu thrilleru, aby se to lépe četlo. Já nakonec tu thrillerovou vatičku skoro opomíjím (ony ani ty postavy většinou za bližší zkoumání ani nestojí), a o to více si užívám právě faktografické části. A pro dokonalý pocit slouží vždy přítomná závěrečná poznámka autora, kde pečlivě odděluje fakta od fikce.
A už jsem si i zvykla, že informace jsou často podané školometsky, v několika opakováních, asi takový americký způsob, aby i velice pomalu chápající školáček (pardon, čtenář) nakonec informaci pojmul.
Suma sumarum: 85%.

Mefisto