Projekt Sakkára

Projekt Sakkára https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20723/bmid_projekt-sakkara-sG3-20723.jpg 4 43 9

Projekt série

Další fascinující dobrodružství badatelského týmu z Projektu Babylon. Výzkum záhadné jeskyně v jižní Francii svedl dohromady anglického historika Petera Lavella a francouzského amatérského archeologa Patricka Nevreuxe. Od doby, kdy objevili jedinečný archiv vědění, nemyslí na nic jiného, než že vypátrají další svědectví o starodávné moudrosti a mystice. Nečekaně dostanou pozvání do Káhiry od stařičkého sira Olivera Guardnera, jemuž otec odkázal drahocennou sbírku staroegyptských nálezů. Nebylo mu bohužel dopřáno pátrání po "vědění světa" a "původu magie" dokončit, protože ve třicátých letech záhadně zahynul. Oba dobrodruhy fascinuje vyhlídka, že znovu vykročí po této stopě a dílo zesnulého úspěšně završí. Východiskem se pro ně stane papyrus zcizený z Tutanchamonova hrobu. Obsah písemnosti je přivede na stopu tajuplného kacířského faraona Achnatona a bájemi opředené Tabula smaragdina. Pátrání pokračuje na ostrově Rhodos a v Káhiře, hluboko pod nekropolí v Sakkáře a směřuje k netušeným kořenům lidských dějin. Jejich výprava však záhy probouzí zájem mocných konkurentů, například tajné společnosti, která oběma mužům nepokrytě vyhrožuje, i přitažlivé Melissy, jež je členkou pochybné sekty. Když Peter a Patrick nakonec objeví utajený Imhotepův hrob, vystavují se sami největšímu nebezpečí…... celý text

Literatura světová , Romány , Sci-fi

Vydáno: , Knižní klub

Projekt: Sakkara , 2007

Magrata15
Magrata15
03.09.2023 5 z 5

Hned po dočtení knihy Projekt Babylon jsem sáhla po tomto dalším dílu série.
A opět jsem spokojená. Navíc se čas příběhu odehrává v Egyptě a hodně se rozebírají egyptští panovníci a bohové. To mě baví a zajímá.
Takže opět velká spokojenost.

CaliMon
CaliMon
30.08.2020 5 z 5

příjemné čtení

Atanone
Atanone
08.03.2020 5 z 5

Pokud v prvním díle přijmete autorovy podmínky, tak druhý prosvištíte

viviann
viviann
16.03.2019 5 z 5

Začátek zvláštní, ale když se děj rozjel, už se nedalo knihu odložit. Trochu mě mrzelo mnoho gramatických chyb v textu.

cialexa
cialexa
19.09.2016 3 z 5

Kniha po přečtení není zase až tak špatná, ke konci už děj měl i spád, ale velice těžce se mi četla. Ke čtení jsem se musela nutit, ale vydržela jsem, protože nerada utíkám z boje. Dnes jsem ráda, závěr byl fajn, ale asi mi v době, kdy jsem ji četla, nepadla do správné nálady.

notburga
notburga
25.06.2015 4 z 5

Z celé série pro mě nejčtivější kousek. Ale netuším, nakolik to ovlivnila moje záliba ve starém Egyptě :)

MaxQ
MaxQ
11.04.2014 2 z 5

Taková Sifra mistra Leonarda pro chudé. Děj dlouhý, předvídatelný, historická fakta promíchaná s Dänikenovými dohady jsou zde prezentovány jako nejžhavější novinky... Nic pro mě.

zoew
zoew
07.05.2013 4 z 5

Líbilo se mi to o trochu víc než Projekt Atlantis, zde byl děj svižnější.

Ra-Amon
Ra-Amon
03.02.2013 5 z 5

Nejprve se mi po Projektu Babylon do téhle knihy moc nechtělo,přeci jen mi první díl až tolik nevtáhl,ale snad kromě prvních pár stránek, byl děj napínavý a celkem svižný,perfektně zasazený do Egypta a Řecka. Autor použil dva časové úseky,které se perfektně prolínali. Takže dávám do oblíbených, hvězdiček 5 ( oproti P.Babylon,kde sem dal 3 ) a určitě doporučuji přečíst. Stojí za to :)

Andreas Wilhelm
německá, 1971