maca_t maca_t komentáře u knih

Věštcův rok Věštcův rok Charles Soule

Dočteno na druhý pokus,protože jsem ji zkusila vnímat jako komiks a díky tomu mě začala bavit. Dej se víc rozjede až v druhé polovině knihy.

08.07.2022 3 z 5

Modrá Modrá Maja Lunde

Mě se knížka líbila. Dva příběhy každý v jiné době, ale navzájem spolu souvisí. Příběh Singe je tak trochu umanutý, kdy v jejím případě cesta je cíl... a o to je ten cíl vlastně jiný než původně zamýšlela. Příběh Davida má být katastrofický, ale zároveň mi paradoxně přijde dost pozitivní a líbí se mi jeho vytrvalost. Ráda si přečtu i další knihy od této autorky.

14.05.2022 5 z 5

Báječný únik Báječný únik Anna Gavalda

Byla jsem hodně zvědavá na tuto autorku. Za mě je konkrétně tato knížka vhodná tak na dovolenou. Odpočinkové čteni u kterého nevadí, že pár slov přeskočíte, nebo na chvíli klimbnete či nedaleko od vás zrovna pokrikuji děti na písku... vklidu navážete a čtete dal:-)

12.05.2022 2 z 5

Sedm hrobů a jedna zima Sedm hrobů a jedna zima Christoffer Petersen

Přečteno až na druhý pokus. Poprvé jsem ji odložila, protože začátek se mi zdál moc drsný... Každopádně stojí za přečtení, děj pěkně ubíhá. Politická zápletka mě neodradila a do děje pěkně zapadla. O knize se píše, že je to první díl grónské trilogie, ale určitě lze přečíst samostatně a jsem zvědavá, zda tedy přeloží do češtiny i ty ostatní knihy.

05.05.2022 3 z 5

Mort Mort Terry Pratchett

Po Magickém prazdroji a Dámy a pánové, ze kterých jsem byla svého času nadšená, byla tato kniha po hodně dlouhé době další, kterou jsem od autora četla. Do půlky se mi vlekla a moc mě nebavila, ale druhá a část a konec staly za dočtení. Jsou v ní opět pozoruhodné pasáže a nepostrádá vtip.

10.04.2022 3 z 5

Neviditelní Neviditelní Vlastimil Vondruška

Námět knihy vypadal zajímavě, ale děj byl takový trochu "divný" a nedotažený. Přijde mi, že to bylo psáno horkou tužkou, asi i ovlivněno trochu covidovou epidemií, protože některé pasáže moc nedávají smysl. Jinak se kniha četla rychle. Škoda, byla jsem moc zvědavá, protože od pana Vondrušky jsem cetla několik historických románů, a ty jsou moc povedené.

01.03.2022 2 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Přečteno v rámci výzvy. Od autorky jsem nic jiného nečetla. Příběh je romantický, smutný a čtivý. Autorce se docela povedlo popsat překážky, se kterými se musí takto postižený člověk setkávat dnes a denně. Já osobně jsem se tedy hodně vzila do situace hlavního hrdiny, který je kvadruplegik,ale přesto jsem do poslední stránky doufala v jiný konec...

11.02.2022 3 z 5

Brdské toulání Brdské toulání Jan Čáka

Přečteno jak v rámci výzvy, tak i z důvodu mého putování po Brdech. Začíná obdobím osídlení Slovanů a končí Partyzanskym odbojem. V knize jsem se dozvěděla celkem dost informací jak o přírodě, tak i o historii. Například o J. J. Rybovi a jeho pohnutém osudu. Vzhledem k tomu, v jakém roce je vydaná tak je trochu poplatná době,coz asi jinak nešlo. Docela mě na konci knihy pobavila kapitola "Než vezmeme batoh" kde jsou uvedené různé "zotavovny" a jiné kulturní objekty, které už dnes neexistují.

10.02.2022 4 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Po nadšení z druhého dílu jsem trošku zklamaná. Některé pasáže jsou takové táhlé a možná i zbytečné. Pokud budou mít další díly opět 400 a víc stran, tak nevím, jestli budou stát za ten čas.

03.02.2022 3 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Kniha mě bavila. Máme ji v knihovně tak dlouho a nikdy mě nenapadlo ji přečíst, až teď v rámci výzvy. Určitě si ještě od tohoto autora ráda něco přečtu a se Sherlockem Holmesem v hlavní roli!

03.02.2022 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Děj se ve druhém díle pěkně rozvinul a končí napínavě... opravdu se těším na další pokračování...

14.01.2022 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Přečteno na druhý pokus... chytla a už se těším na další díly.

22.12.2021 4 z 5

Jednoho jasného, mrazivého rána v lednu na začátku 21. století Jednoho jasného, mrazivého rána v lednu na začátku 21. století Roland Schimmelpfennig

(SPOILER) Přečteno během sobotního odpoledne. Upoutávka od knihkupců mě zaujala, obálka také, ale nic k čemu bych se asi vrátila. Jinak příběhy lidí o kterých pojednává jsou hezký napsané,až na ty otevřené konce...

27.09.2021 2 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Fajn počtení třeba na dovolenou.

05.09.2021 3 z 5

Dokud nás smrt nerozdělí Dokud nás smrt nerozdělí Ed McBain

(SPOILER) Knihu jsem si vybrala v rámci výzvy. Ze začátku jsem se trochu ztrácela ve jménech... Ale aspoň, že to dobře dopadne. Jinak jsem trochu zklamaná, jelikož jsem od tohoto autora nic jiného nečetla a ani už asi nebudu.

05.09.2021 2 z 5

Parta od Mississippi Parta od Mississippi Davide Morosinotto

Moc povedená kniha, nejen pro děti.

29.08.2021 4 z 5

Co se skrývá v lesích Co se skrývá v lesích Katya De Becerra

Přiznám se, že kniha mě zaujala obalem a stylem jak je uvnitř řešená . Koupila jsem ji původně dceři, ale nějak se na knihu zapomnělo, takže po roce v knihovně jsem ji vpodstate z nudy přečetla. Původní myšlenka je dobrá, ale je znát, že asi autorka není moc zkušená, protože je to místy takové nedotažené. Horor to rozhodně není. Trochu takové Sladké snění ve strašidelné úpravě.

23.08.2021 2 z 5

Vřeteno osudu Vřeteno osudu Otomar Dvořák

Než jsem si přečetla tuto knihu, tak jsem pana Erbena vnímala vpodstate jen jako autora Kytice. Ale zdaleka tomu tak není. Jeho přínos pro vlastenectví a český jazyk je opravdu velký... díky němu máme např. slovo ústava! Asi před rokem jsme byli v Miletíně a prošli si tamní naučnou stezku K. J. Erbena, takže když v knize popisuje svá oblíbená místa, mohla jsem je procházet s ním. Celkově je tato kniha dobrou pomůckou pro někoho, kdo se chce dozvědět něco víc než ve škole, a hlavně záživnější formou.

05.08.2021 5 z 5

Vlak v 6:41 Vlak v 6:41 Jean-Philippe Blondel

Zaujal mě námět a obálka knihy, proto jsem ji přihodila do nákupního košíku. Příběh je podle mě jen takový povrchní. Škoda, že není nakonec trochu víc zlomový. Možná je to tím, že autorem knihy je muž. Jinak super oddechovka na dovču. Žádnou hloubku bych v tom nehledala. Lehce se dotýká běžných starostí středního věku.

03.05.2021 2 z 5

Smršť Smršť Jozef Karika

Od autora jsem si poslechla dvě audioknihy Tmu a Trhlinu ze kterých jsem byla nadšená. Takže jsem byla zvědavá jak vlastně píše. Námět knihy se mi líbil. Ale na to, že má jen "pár stránek" se mi to trochu vleklo. Jinak napětí a takový ten hororový pocit splnila.

27.04.2021 4 z 5