maca_t maca_t komentáře u knih

Kouzelná skříňka pro Gwendy Kouzelná skříňka pro Gwendy Stephen King

Povedené odreagování na jedno odpoledne. Moc se mi kniha líbila a jelikož jsem zvědavá, jak píše R. Chizmar sám tak si budu muset (velmi ráda) dokoupit i pokračování :-)

09.04.2023 4 z 5

Batoh, medvěd a osm kartonů vodky Batoh, medvěd a osm kartonů vodky Lev Golinkin

Pro mě určitě přínosná kniha. Velmi citlivě, ale místy i dost naturalisticky, líčí příběh emigrace pohledem hlavního hrdiny. Ani jsem netušila, jak velká národnostní skupina tam je, a jak moc jim jejich "původ", v pro ně rodné vlasti, "dávali sežrat". Doporučovala bych tedy přečíst každému.

04.04.2023 4 z 5

Oidipús vladař Oidipús vladař Sofoklés

Moc pěkné dílo. Ten smutek a zoufalost Oidipa na konci knihy je opravdu k uzoufání, až z toho bolí srdce. Jsem ráda, že jsem tuto knihu díky čtenářské výzvě objevila.

28.03.2023 4 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Povedená knížka, děj z lékařského prostředí pěkně ubíhal a s hlavním hrdinou to byl teda "fičák". Nicméně je zde skvěle popsaná náročná lékařská práce a opravdu klobouk dolů. Vybrala jsem si ji v rámci knižní výzvy - kniha jejíž hlavní postava je alkoholik... a určitě doporučuji přečíst.

23.03.2023 4 z 5

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Knížku doporučuji. Určitě se bude líbit i dospělálům. Koupená mému 12 létemu synovi... teď se mi hodila i do letošní výzvy.

19.03.2023 4 z 5

Průvodce Průvodce Peter Heller

Knihu jsem si vybrala v rámci letošní výzvy. Podle anotace vypadala slibně. O rybaření nevím vůbec nic a kupodivu tyto pasáže mě hodně bavily. Hezky byla do příběhu zapojena taková ta nostalgie a trochu smutný příběh, který hlavního hrdinu potkal. Vůbec bych v této knize nečekala ještě ne úplně vyčpělý závan covidové pandemie... Thrillerová zápletka byla dobrá a konec uspokojující.

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Na tuto knížku jsem se dlouho těšila, až jsem sehnala graficky moc povedené vydání z roku 2015. Obřadně jsem ji začala číst.... a nic. První polovina mě nebavila a hodně jsem se musela vracet, abych ději vůbec porozuměla. Trochu se to rozjelo až tak na posledních 20 stránek. Nakonec bych možná přečetla pokračování, protože by mě zajímalo, jak to s postavami dále dopadlo. Vtipná mi bohužel moc nepřišla. A jak už zde někdo napsal, také mi trochu připomíná Pratchetta. Oproti tomu filmové zpracování bylo za mě povedené a vtipné.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Knížka mě bavila, nenásilná a vtipná. Co mi vadilo bylo velké množství více či méně "skrytých" reklam na různé výrobky a služby. S tím jsem se v takové míře ještě nesetkala a bylo to trochu až trapné. Filmové zpracování se mi také líbilo a tam kupodivu bylo těch "skrytých" reklam o poznání méně....

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Knížku jsem četla 7 dní, každý den jeden rozhovor, abych vůbec vstřebala něco tak šokujícího. Nechápu, jak to může být tak dlouho tolerováno, vždyť představitelé světových zemí o tom musí vědět. Je vůbec možnost těm lidem pomoci, aniž by z toho nevypukla další válka? Nevěděla jsem o hladomoru a dalších hrůzách, co se tam dějí ještě v dnešní době. Je dobře , že taková knížka vyšla, aby se to lidé dozvěděli. Jinak kniha je psaná čtivě, stručně a velmi dobré jsou vysvětlivky ve spodní části strany. A graficky se mi také moc líbila.

25.02.2023 5 z 5

Trofeje a ztráty Trofeje a ztráty Aleš Dostál

Milá oddechová knížka. Ikdyž je hlavně o restituci, která svého času přinesla do života změnu spoustě lidí, tak trochu napětí a romantiky do příběhu pěkně zapadne. Bavila mě i lesnická mluva a vůbec v ní je spousta zajímavostí z lesnictví.

12.02.2023 4 z 5

Podsvětí Podsvětí Michal Šefara

Mě se kniha líbila. Do půlky to utíkalo děj byl napínavý, v poslední třetině se to trochu kouslo, ale nakonec zase rozjelo. Prostředí metra i Prahu mám ráda a v metru si na knihu určitě často vzpomenu:-) Jediné co mi opravdu vadilo bylo slovo "huh" bylo v knize často a podle mě zbytečně, protože věta se dala použít i bez něj. Trochu jsem čekala konec takový, jaký přišel a jsem za něj ráda, protože právě díky tomu si knihu určitě nechám a zase někdy přečtu.

28.01.2023 4 z 5

Dějiny zemí Koruny české I. Dějiny zemí Koruny české I. Vratislav Vaníček

Přehledně a srozumitelně zpracované. Za mě dobrá příručka, kterou aktuálně využívám, abych si trochu osvěžila vědomosti , jelikož mám syna na druhém stupni ZŠ :-)

19.01.2023 5 z 5

Italské prázdniny Italské prázdniny Jan Werich

Milá knížka s krásným stylem vyprávění pana Wericha. Moc povedené

01.09.2022 4 z 5

Já Tituba, černá čarodějnice ze Salemu Já Tituba, černá čarodějnice ze Salemu Maryse Condé

Kniha vyprávěná z pohledu Tituby je napsaná velmi citlivě, přestože se týká hlavně tématu honu na čarodějnice, s její barvou pleti dostává toto téma úplně jiný, ještě neskutečnější rozměr. Moc hezky popisuje lásku k rodné zemi, přestože je i tam částečně otrokem. Rozhodně doporučuji přečíst.

24.08.2022 4 z 5

Bretaňské poměry Bretaňské poměry Jean-Luc Bannalec (p)

Povedená kniha na kterou jsem narazila v rámci doporučení na knižní výzvu - komisař Dupin pije opravdu hodně kávy:-) Klasická detektivka a tato navíc obohacena o zajímavosti z Bretaňského poloostrova. Doporučuji a ráda si přečtu i další knihy v hlavní roli s tímto komisařem.

20.08.2022 3 z 5

Ledová kletba Ledová kletba Lincoln Child

Kniha je zajímavým spojením scifi, mytismu a s trochou nadpřirozena. Dej je pěkně napínavý. Jo a také jsem si konečně vyhledala, co znamená permafrost...

08.08.2022 3 z 5

Hodina modrých slonů Hodina modrých slonů Ota Hofman

Milá knížka,pěkné kresby a koláže. Příběh je hezký, ale na konci je smutné, jak s narůstajícími vědomosti se trochu ztrácí ta dětská představivost... Jen představa, že bych ji předčítala dětem, no nevím, možná pro starší děti.

06.08.2022 3 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Neskutečné a šokující. Kniha je sice napsaná jako román, ale děj je na základě potvrzených skutečností. Co dokáže provádět člověk člověku těsně po 2.sv. válce opravdu nedokážu pochopit. Tato kniha mi rozhodně dala zamyšlení se nad církví a pochopení některých souvislostí . Rozhodně doporučuji přečíst každému.

30.07.2022 5 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

Na Kinga krátký, ale dobrý. Jen mi tam chybělo takové to jeho "nadpřirozeno"

21.07.2022 4 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Krátký příběh, který jsem přečetla v rámci výzvy. I přesto, že je místy drsný je i moc milý. Vlastně ano... japonský autor... Cena Franze Kafky... příběh k zamyšlení... prostě kombinace, která přesně sedí. A jako bonus krásně kresby.

15.07.2022 3 z 5